Results 24 June 2015

Javelin Carnival Youth Competitions
Pihtipudas
24.6.2015

RESULTS

P9 Keihäs

1. Topi Parviainen                         TuupovU             31,26
29,99  27,54  25,71      X  31,26      X
2. Topi Räsänen                            ViitVie             28,60
28,13  28,60  25,77  27,91  25,15  23,17
3. Aaro Tikka                              PihtipTui           23,63
22,59  23,63  21,87  20,36  20,33  21,97
4. Roope Mäkipelto                         LehtimJy            22,99
20,71  19,25  19,64      X  22,99  21,85
5. Olavi Pennanen                          LempKiYU            21,11
X  17,15  13,73  18,07  16,97  21,11
6. Henri Hiironen                          PihtipTui           19,59
14,55  17,00      X  19,59  15,16
7. Akusti Ruokangas                        JanJa               18,66
18,66  11,15  17,08  15,50  15,80  16,46
8. Erkka Makkonen                          KerimU              15,25
15,25  14,31  14,55  14,87  13,43  15,04
9. Aapo Närhi                              LempKiYU            12,80
12,80   9,87  11,33

P9 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pihtiputaan Tuisku                           40,63
Aaro Tikka                          23,63   3
Henri Hiironen                      17,00   7

2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  29,95
Olavi Pennanen                      17,15   6
Aapo Närhi                          12,80   9

P11 Keihäs

1. Lenni Yli-Kotila                        KannU               38,92
34,14  38,92  34,90      X  32,93      X
2. Heikki Sipola                           LimNM               36,74
36,74      X  35,35  32,56  33,13  33,63
3. Kaapo Kotila                            ToholU              35,29
32,50      X      X  31,64  31,16  35,29
4. Antti Kolu                              PyhäsU              32,74
31,20      X  29,70  32,74  30,00  30,56
5. Eliel Koskela                           KannU               32,43
28,50  26,00  30,30  32,43      X  31,20
6. Olavi Yli-Mannila                       AlajA               31,03
31,00      X  28,13  29,70  31,03  30,97
7. Eeli Kinnunen                           JoensKa             31,01
31,01  29,77  28,98  29,02  26,62  30,68
8. Leo Savolainen                          AnjLi               30,99
30,66  30,99  29,90      X      X  30,88
9. Jerry Silomaa                           RekRai              29,75
29,75  28,53  29,25
10. Tommi Pasanen                           NOR                 28,52
28,52      X  28,04
11. Jesperi Kemppainen                      PohjKoi             28,02
27,98  28,02  27,78
12. Otto Hämäläinen                         KarstKi             27,14
27,14      X      X
13. Tuomas Närhi                            LempKiYU            25,58
24,62      X  25,58
14. Arttu Montonen                          PihtipTui           23,86
23,86  20,08      X
15. Jiri Kinnunen                           JyväskKU            23,83
18,91  23,42  23,83
16. Kalle Siekkinen                         PihtipTui           23,55
22,13      X  23,55
17. Anton Leppäaho                          KU-58               23,18
21,42  23,18  21,47
18. Arttu Leivonen                          JyväskKU            23,01
23,01      X      X
19. Santeri Harju                           TöysVe              21,02
20,32  21,02      X
20. Antti Visuri                            YlivKu              20,73
20,73      X      X
21. Tiitus Siikala                          KU-58               19,89
19,89  17,28  19,61
22. Rasmus Remesaho                         ToholU              18,37
17,37      X  18,37
Tuukka Toropainen                       SuolU                 DNS

P11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Kannuksen Ura                                69,22
Lenni Yli-Kotila                    38,92   1
Eliel Koskela                       30,30   8

2. Toholammin Urheilijat                        50,87
Kaapo Kotila                        32,50   3
Rasmus Remesaho                     18,37  22

3. Pihtiputaan Tuisku                           47,41
Arttu Montonen                      23,86  14
Kalle Siekkinen                     23,55  16

4. Jyväskylän Kenttäurheilijat                  46,84
Jiri Kinnunen                       23,83  15
Arttu Leivonen                      23,01  18

5. Kenttäurheilijat -58                         43,07
Anton Leppäaho                      23,18  17
Tiitus Siikala                      19,89  21

P13 Keihäs

1. Saku Laine                              TampPy              56,24
56,24  52,07  51,65      X  51,95  53,04
2. Eemil Porvari                           HartVoi             52,16
47,72  51,92  47,22      X  49,75  52,16
3. Aleksis Hanhisalo                       TFEspoo             51,11
51,11  49,99  48,75      X      X  49,14
4. Eemeli Aarnio                           NaantLöy            48,85
48,85      X      X  41,88  42,38  42,95
5. Niklas Hyvönen                          PyhäsU              48,21
48,21      X      X      X  41,15      –
6. Onni Ruokangas                          JanJa               41,50
38,17  40,81  41,27      X  38,81  41,50
7. Aku Parviainen                          TuupovU             40,38
X  40,38      X      X  38,80      X
8. Aaro Kari                               KauhWi              39,47
X  39,47  37,51  34,65  35,22  36,07
9. Ville Myllyaho                          KuivAu              39,46
X  37,06  39,46
10. Oskari Käpyaho                          LapVi               38,65
X  38,65      X
11. Joonatan Kemppainen                     PihtipTui           38,21
X      X  38,21
12. Juha Närhi                              LempKiYU            37,91
37,91  34,67  36,28
13. Santeri Suutala                         LapVi               37,84
35,79  37,84  37,66
14. Mikko Perilä                            HankasHa            36,80
36,80  36,45      X
15. Elliot Odunaiya                         GBR                 36,70
33,29  34,20  36,70
16. Ossi Mehtälä                            MerijKe             36,65
32,47  36,65  35,19
17. Janne Läspä                             KaustPV             35,65
35,29  35,65  32,82
18. Otto Peltokangas                        ToholU              35,54
31,58  35,54  34,86
19. Antti Ekman                             LapLu               34,80
32,90  34,80  34,12
20. Eetu Leinonen                           LapLu               34,26
34,23  34,26  32,61
21. Samuli Harju                            TöysVe              33,73
33,73  33,67      X
22. Kalle Palola                            TFEspoo             31,36
29,83      X  31,36
23. Konsta Heikkilä                         ReisjPi             31,32
30,00  31,32  29,26
24. Joni Rutanen                            PihtipTui           30,97
29,46  30,97  30,55
25. Eetu Marin                              PihtipTui           30,92
X  29,16  30,92
26. Jonatan Enfors                          IFÅsar              30,84
30,84  29,94  24,96
27. Santeri Yliselä                         LapVi               30,51
30,33      X  30,51
28. Ville Siekkinen                         PihtipTui           30,24
30,24      X  29,41
29. Miska Marttinen                         PihtipTui           28,46
28,46  26,69      X
30. Oskari Valoranta                        JyväskKU            27,37
27,37      X      X
31. Joona Tuusjärvi                         HIFK                26,05
X      X  26,05
32. Lasse Mäkelä                            NokU                24,13
21,01  20,48  24,13
Aaro Syväniemi                          IlmajKi               DNS

Joona Penttinen                         MultJy                DNS

P13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Track and Field Espoo                        82,47
Aleksis Hanhisalo                   51,11   3
Kalle Palola                        31,36  22

2. Lapuan Virkiä                                76,49
Oskari Käpyaho                      38,65  10
Santeri Suutala                     37,84  13

3. Pihtiputaan Tuisku                           69,18
Joonatan Kemppainen                 38,21  11
Joni Rutanen                        30,97  24

4. Lapin Lukko                                  69,06
Antti Ekman                         34,80  19
Eetu Leinonen                       34,26  20

5. Pihtiputaan Tuisku                           61,16
Eetu Marin                          30,92  25
Ville Siekkinen                     30,24  28

T9 Keihäs

1. Joanna Kangas                           SeinäjSU            24,58
22,42      X  22,08  24,58  23,35  24,08
2. Eerika Siekkinen                        PihtipTui           20,46
19,25  19,73  18,59  18,95  20,46      X
3. Anni Viljanen                           ToijVau             15,57
13,07  13,56  13,95  15,57  12,71  12,92
4. Rosa Siekkinen                          PihtipTui           15,44
15,44  12,08  13,20  12,55  13,79      X
5. Eevi Vatka                              ToijVau             11,31
X  10,15  11,31      X   8,97      X
6. Helmi Cardona                           KeskiUYU            10,38
7,68   7,23   7,85   8,69   9,47  10,38
7. Ella Paananen                           PihtipTui            7,83
7,83   7,17   7,52   6,69      X   4,25
Katariina Leppäaho                      AlajA                 DNS

T9 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pihtiputaan Tuisku                           35,17
Eerika Siekkinen                    19,73   2
Rosa Siekkinen                      15,44   3

2. Toijalan Vauhti                              25,26
Anni Viljanen                       13,95   4
Eevi Vatka                          11,31   5

T11 Keihäs

1. Tiisa Paukku                            PihtipTui           27,70
24,44  26,07  27,70  26,78  27,08  24,95
2. Minttu Turunen                          KuopRei             27,47
27,47  22,47      X      X  26,58  23,62
3. Salla Koskimäki                         KaustPV             24,39
24,39  20,96  22,51  21,53  22,21  22,57
4. Nanna Leivonen                          JyväskKU            23,23
23,23      X      X  20,87  22,20  21,05
5. Aada Määttälä                           ToholU              22,64
20,55  20,82  22,49  14,75  20,43  22,64
6. Siiri Nikula                            KeskiUYU            20,89
20,89  19,08  17,33  19,73  18,82  15,91
7. Roosa Marin                             PihtipTui           20,81
16,76  20,81  19,36  17,42  14,51  17,49
8. Julia Hovi                              PyhtKi              19,89
18,88  19,86      X  18,49  19,50  19,89
9. Nelli Pajula                            JyväskKU            19,75
19,75  18,47  18,53
10. Sara-Sofia Hyvönen                      PyhäsU              19,50
17,18  19,50  17,72
11. Sanni Toivanen                          JuuanU              16,92
16,72  15,85  16,92
12. Martta Koski-Vähälä                     LimNM               16,66
X  16,66  16,61
13. Salla Korhonen                          VarpVi              16,13
16,13  14,61  15,50
14. Emma Backlund                           IFRaseb             16,03
X  16,03  15,03
15. Ida Cardona                             KeskiUYU            14,82
13,12  13,16  14,82
16. Adalmiina Makkonen                      SiikalU             13,66
12,28  13,63  13,66
17. Alisa Makkonen                          SiikalU             13,29
X      X  13,29
18. Hilla Neuvonen                          EspTa               10,80
9,42   8,99  10,80
Kirsikka Hanhisalo                      TFEspoo               DNS

Elina Kjølberg                          NOR                   DNS

T11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pihtiputaan Tuisku                           48,51
Tiisa Paukku                        27,70   1
Roosa Marin                         20,81   7

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat                  42,98
Nanna Leivonen                      23,23   4
Nelli Pajula                        19,75   9

3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                 35,71
Siiri Nikula                        20,89   6
Ida Cardona                         14,82  15

4. Siikalatvan Urheilijat                       26,95
Adalmiina Makkonen                  13,66  16
Alisa Makkonen                      13,29  17

T13 Keihäs

1. Pinja Kianta                            LempKiYU            43,58
43,58  37,40  36,61  43,25  41,00  41,78
2. Milla Martikainen                       LieksU              43,25
39,03  42,89  40,94  43,25  42,75  37,62
3. Janina Laine                            KerimU              37,60
31,36  35,46      X  35,84  37,60      X
4. Elin Källberg                           IFFemman            37,44
34,40  36,58  31,36  36,10  37,44  33,10
5. Moona Makkonen                          KerimU              36,78
36,78  32,30  35,95  36,05      X  36,10
6. Viivi Raatikainen                       ViitVie             36,55
X  33,34  34,20  34,27  36,55  34,97
7. Olivia Lähdesmäki                       JyväskKU            36,01
31,61  26,88  31,88  34,46  35,44  36,01
8. Elisa Heikkala                          KaustPV             35,64
34,67  33,09  30,26  35,64      X  31,03
9. Meri Elomaa                             VammsVoi            31,28
31,28      X  28,00
10. Vivian Suominen                         LänsiUU             30,90
29,76  30,50  30,90
11. Riina Palviainen                        LieksU              28,70
28,59  27,98  28,70
12. Wilma Sundqvist                         IFKraft             28,49
28,49      X  27,93
13. Heta Kettunen                           LieksU              28,16
25,53  28,16  25,98
14. Viola Pennanen                          LempKiYU            27,87
25,52  27,87  22,66
15. Annabel Peach                           GBR                 27,79
27,79  24,92
16. Erica Linnala                           YlivKu              27,61
26,90  27,61  26,08
17. Eerika Pölkky                           SeinäjSU            26,70
X  24,90  26,70
18. Annukka Vainonen                        IitPy               26,57
26,57  25,52  26,09
19. Anette Eskeli                           SeinäjSU            26,47
26,47  25,08      X
20. Emilia Peltoheimo                       VirolSa             25,90
23,27  25,90  23,42
21. Siiri Elomaa                            VammsVoi            24,63
X      X  24,63
22. Hanna Toivanen                          JuuanU              23,78
23,78  23,14      X
23. Henriikka Pölkky                        SeinäjSU            21,53
18,25      X  21,53
24. Heta Neuvonen                           EspTa               19,62
19,62  18,13  18,83
25. Inka Vatka                              ToijVau             17,40
X  17,40      X
26. Elli Varis                              PihtipTui           16,74
16,73  16,74  15,98
Viivi Myllyaho                          KuivAu                 NM
X      X      X
Miina Tavaststjerna                     PihtipTui             DNS

Elina Rantala                           LempKiYU              DNS

T13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Kerimäen Urheilijat                          72,24
Moona Makkonen                      36,78   3
Janina Laine                        35,46   5

2. Lieksan Urheilijat                           71,59
Milla Martikainen                   42,89   2
Riina Palviainen                    28,70  11

3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  71,45
Pinja Kianta                        43,58   1
Viola Pennanen                      27,87  14

4. Vammalan seudun Voima                        55,91
Meri Elomaa                         31,28   9
Siiri Elomaa                        24,63  21

5. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  53,17
Eerika Pölkky                       26,70  17
Anette Eskeli                       26,47  19

T15 Keihäs

1. Sofia Pölkky                            SeinäjSU            48,85
48,85  44,57  47,94  44,82  46,60  45,52
2. Laura Sadeharju                         SeinäjSU            47,97
42,63  42,99  44,38  46,43  45,86  47,97
3. Miia Puolakka                           KokemKV             47,43
42,00  45,28  43,30  41,94  47,43  43,87
4. Jenna Harju                             TöysVe              45,76
X  45,76  43,80  45,65      X      X
5. Minna Hollanti                          GamlakIF            45,28
38,80  41,36      X  40,60  44,59  45,28
6. Julia Valtanen                          RaumU               40,98
36,70  38,58      X      X  40,98  40,30
7. Tessa Toropainen                        SuolU               39,00
35,42  35,20  39,00  37,29      X      X
8. Senni Forsberg                          OrimJy              38,00
36,14  37,61  36,82      X      X  38,00
9. Emilia Kangas                           SeinäjSU            36,71
35,18  36,71      X
10. Meiju Eskelinen                         MaanMa              36,28
X  36,28  36,14
11. Suvi-Maria Sirola                       NaantLöy            35,31
X  35,31  32,50
12. Mila Takki                              LahdA               27,00
X  27,00      X
13. Sara Paukku                             SuolU               25,78
25,78      –      –

T15 Keihäs joukkuekilpailu

1. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  93,23
Sofia Pölkky                        48,85   1
Laura Sadeharju                     44,38   4

2. Suolahden Urho                               64,78
Tessa Toropainen                    39,00   6
Sara Paukku                         25,78  13

Winter Carnival 2015 Results

Keihään talvimestaruus 28.2.2015

Viimeksi päivitetty: 28.02.2015
Keihäänheiton talvimestaruusheitot
Pirkkahalli
28.2.2015

TULOKSET


M Keihäs

  1. Joni Karvinen                           TampPy              67,17 
          63,24  62,60      X      X  61,72  67,17
  2. Jarmo Marttila                          KälvTa              65,34 
          65,34      X  60,96  61,97  58,72  63,61
  3. Joli Koivu                              EsboIF              64,43 
              X  60,76      X  61,06  63,00  64,43
  4. Ville Paajanen                          TampPy              60,13 
          60,13      X      X      X  58,87      -
  5. Philip Talus                            VasaIS              57,33 
          57,33  57,07  56,13      X      X  53,97
  6. Mikko Karppanen                         TampU               51,07 
          47,59  49,46      X  47,20      X  51,07
  7. Petri Satto                             HämeenlTa           51,04 
          51,04      X  47,89      X      X      X
  8. Lenni Kääriä                            YlämPy              44,54 
          42,42  42,86  44,54  44,32  42,80      X
  9. Jussi Valtanen                          LiedPa              40,14 
          40,14  40,13  39,53
     Janne Etelämäki                         KuortKu               DNS 
       

M22 Keihäs

  1. Leevi Uusitalo                          RaisKu              59,41 
          57,28  57,48  59,31  58,49  57,62  59,41
  2. Matias Pahikkala                        NaantLöy            57,13 
          54,19      X  55,72      X  57,13  56,90
  3. Juuso Pusa                              YlöjU               57,13 
              X      X      X      X  57,13  52,75
  4. Jarmo Hänninen                          KalVa               56,75 
              X      X  56,09  56,70  56,75  55,81
  5. Markus Närvänen                         LempKi              55,30 
          50,57  53,90  55,30      X      X  53,87
  6. Janne Nieminen                          TurTo               45,59 
              X      X  42,30  43,77  41,05  45,59
  7. Ville Stylman                           LiedPa              41,43 
          41,43      X  38,58      X  39,22      X

 

N Keihäs

  1. Emmi Somppi                             HKV                 46,97 
          44,23  46,18  46,97      -      -      -
  2. Milja Lusila                            AsikkRai            44,83 
          39,83  43,37  44,83  44,60  43,29  43,88
  3. Jenna Jaakkola                          SoinSi              44,26 
          44,25  44,26  43,40      X  43,04  39,71
  4. Niina Kelo                              KeskiUYU            43,16 
          39,33  39,53  40,26  40,15  41,93  43,16
  5. Jenni Kivioja                           IisVi               40,67 
          40,67  36,28  37,94  36,72  37,90  38,62

 

N22 Keihäs

  1. Janette Lepistö                         LehtimJy            53,07 
          43,84  48,74      X  49,02  49,42  53,07
  2. Jenni Vuori                             SomE                49,06 
              X  42,86  46,17  48,17  49,06  45,92
  3. Saara Lipsanen                          LappUM              46,30 
          40,39  42,53      X  45,51      X  46,30
  4. Viivi Kuismanen                         HKV                 45,38 
          40,34  45,38  44,60  41,88  42,65      X
  5. Heli Jokela                             KaustPV             43,52 
          41,94  43,52  42,17  39,26  39,03  34,22
  6. Anniina Mäkelä                          AlavU               43,47 
          43,47  38,87  41,53  39,27  41,53  43,41
  7. Amanda Räty                             KeskiUYU            42,92 
          42,92  41,69  40,67  41,82  38,91      X
  8. Meri Rautamies                          VehkVei             41,51 
          39,61  41,50  41,51  38,79  39,87  39,97
  9. Tiina Vuohijoki                         HarjavJy            30,50 
          30,39  30,50  30,30

 

M19 Keihäs

  1. Lassi Saarinen                          KeurKi              67,55 
          58,46  61,42  63,19  57,69  67,55  64,98
  2. Jerry Pöllänen                          JanJa               61,38 
          56,62  61,38  58,31      X  54,27  56,87
  3. Jussi Craycroft                         KauhajKa            58,44 
          53,87  55,80  55,49      X      X  58,44
  4. Tapio Kekäläinen                        KaavKai             58,40 
          56,97  57,71  55,22  54,33  58,40  55,46
  5. Jaakko Hauta-Aho                        TöysVe              55,79 
          53,28  54,73  55,79      X  54,10  55,55
  6. Ville Miettinen                         JuuanU              54,41 
              X  51,36  52,20  52,55  51,45  54,41
  7. Henri-Jussi Kurvinen                    LammKo              51,06 
          48,56  51,06      -      -      -      -
  8. Patrick Ikonen                          LimNM               50,50 
          50,50      X      X      X  49,57  49,11
  9. Marko Valkama                           LammKo              49,82 
          49,32  47,06  49,82
 10. Arttu Kekäläinen                        KuopRei             49,24 
          49,24  48,98      X
     Urho Kujanpää                           TampPy                DNS

 

N19 Keihäs

  1. Merja Perätalo                          YlikNM              45,65 
          45,65  45,63  44,14  44,32      X  41,59
  2. Nea Hyvärinen                           HämeenlTa           40,59 
          35,32  37,58      X  40,59  38,62  39,83
  3. Åsa Sjöstedt                            HIFK                40,40 
          39,40  37,84  36,81  38,54  40,40  36,10
  4. Rebecca Ljung                           LarsmoIF            40,07 
          40,07  36,97  37,53  40,02  36,40  37,65
  5. Heli Pynnönen                           HankasHa            37,90 
          37,90  37,67  36,15  37,49      X      X
  6. Katri Helttula                          VammsVoi            37,00 
          33,05  35,53  36,29  37,00  36,32  36,12
  7. Erika Alander                           PorinTa             36,03 
          31,83  33,83  32,60      X  30,62  36,03
  8. Sonja Jokiranta                         NaantLöy            35,52 
          35,52  35,51      X      X  31,11  32,81
  9. Elisa Myllymäki                         TampPy              33,30 
          33,30  30,16  33,11
 10. Aino Honkamäki                          HämeenlTa           30,97 
          28,84  30,97  30,13
     Julia Priha                             KorPo                 DNS 
       

M17 Keihäs

  1. Toni Keränen                            LimNM               69,26 
          69,26      X      X  67,37      X  68,85
  2. Teemu Hintsanen                         SulkU               62,98 
          62,98  60,30      X      X  52,96      X
  3. Juhani Hauta-Aho                        TöysVe              57,80 
          54,50  57,80      X      X  54,26  56,24
  4. Henri Tamper                            EspTa               54,12 
          52,00      X      X  54,05  54,12      X
  5. Oskari Turunen                          HämeenlTa           53,20 
          51,38  49,80  52,16  48,93  53,20      X
  6. Pasi Liikka                             KuusKi              52,74 
          52,74      X      X      X      X  51,26
  7. Linus Ljung                             LarsmoIF            51,69 
          47,41  49,31  51,69      X  49,35      X
  8. Mikko Pekkala                           JyväskKU            51,21 
          48,71  51,18  48,29  51,21  50,21  51,02
  9. Niko Suontakanen                        ReisjPi             48,20 
          48,20  45,12      X
 10. Joonas Ahola                            SjundeåIF           47,22 
          47,22  44,67  45,23
 11. Arttu Heikkilä                          ReisjPi             44,42 
          44,42  40,27  40,92

 

N17 Keihäs

  1. Emmi Heino                              KarkkPo             48,90 
          41,96  47,47  45,55      X  46,44  48,90
  2. Roosa Ylönen                            HankasHa            46,67 
          46,67  40,72      -      -      -      -
  3. Anni Vihtonen                           KarhKa              46,57 
          37,19  39,00  44,77  43,24  44,54  46,57
  4. Suvi Kemppainen                         KajKi               46,13 
          43,41  40,61  41,40  43,45  46,13  42,33
  5. Milla Koski-Vähälä                      LimNM               45,87 
          42,93  43,80  41,71  45,35      X  45,87
  6. Elina Kinnunen                          UudKK               45,34 
          40,07  42,21  37,49  36,37  38,12  45,34
  7. Iida-Sofia Marttia                      TurWei              43,45 
          42,14  40,40  43,45  42,39  43,27      X
  8. Vilma Ruuska                            KannKi              41,97 
          41,97  40,95  38,39  40,66  41,25  40,81
  9. Sofia Pölkky                            SeinäjSU            41,86 
          37,28  41,86  41,65
 10. Pauliina Salovaara                      IlmajKi             41,62 
          41,62  38,71  41,35
 11. Linda Huhtala                           YlänKi              40,04 
          40,04  38,50  39,37
 12. Mette Gerkman                           EspTa               38,98 
          38,28  38,98  38,91
 13. Heidi Lähdemäki                         SeinäjSU            38,68 
          38,68  37,67  37,26
 14. Noora Oja-Nisula                        KurikRy             38,22 
          30,85  33,31  38,22
 15. Sonja Torpakko                          KerimU              35,31 
          33,83  29,27  35,31
 16. Jennie Nylund                           IKFalken            34,08 
          33,08  34,08  31,11
 17. Jenna Puukka                            IitPy               32,73 
          30,74  32,73  30,04
 18. Niina Mäkelä                            LiedPa              32,54 
          32,54  29,82  30,41
 19. Janika Jauhoniemi                       ReisjPi             31,74 
          27,57  31,74  31,37
 20. Nea Nylund                              TampU               31,47 
          31,47  31,42  30,46
 21. Iida Mäkelä                             SavonlRie           25,82 
          25,24      X  25,82

 

P9 Keihäs

  1. Tomek Niemi                             VähänkVie           30,87 
          28,05  27,64  29,18  28,08  30,87  30,06
  2. Topi Räsänen                            ViitVie             28,53 
              X  26,93  28,03  27,91  24,83  28,53
  3. Topi Parviainen                         TuupovU             26,95 
              X  26,39  22,54  26,22  23,65  26,95
  4. Roope Mäkipelto                         LehtimJy            22,67 
          22,43  21,39  15,94  22,33  22,67      X
  5. Juho Herrala                            KokemKV             19,42 
          17,71  19,42  16,97  18,38  18,58  15,84
  6. Olavi Pennanen                          LempKi              19,13 
          16,25  16,96  17,85  17,55  18,61  19,13
  7. Elias Hietanen                          RiihimKi            19,05 
          14,99  18,36  19,05  18,37  17,88  18,65
  8. Vikke-Valtteri Anttila                  TeiskU              18,66 
          18,66  18,30  15,91  15,93  17,41      X
  9. Joona Salminen                          TammRy              16,68 
          16,68  16,58  13,86
 10. Aatu Kangasniemi                        PorvU               15,83 
          14,99  13,70  15,83
 11. Joona Taipale                           PälkLL              15,15 
          15,15  13,25  12,97
 12. Ville Rekola                            TammRy              13,26 
          13,26  11,24  10,21
 13. Aapo Närhi                              LempKi              12,92 
          12,38   9,43  12,92
 14. Jesse Salo                              TampPy              10,11 
           9,63  10,11   9,73
     Tiitus Siikala                          KU-58                 DNS 
        
     Eerik Lehtinen                          LauttLu               DNS 
        

P9 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Lempäälän Kisa                               30,77
     Olavi Pennanen                      17,85   8
     Aapo Närhi                          12,92  13

  2. Tammelan Ryske                               29,94
     Joona Salminen                      16,68   9
     Ville Rekola                        13,26  12


P11 Keihäs

  1. Henrik Lehtinen                         LauttLu             34,17 
          32,14  34,17  32,60  33,28      X  33,62
  2. Miki Likander                           LappUM              31,87 
          28,10  27,51  31,87  30,36  29,10  29,85
  3. Arno Toivola                            HyvsU               30,53 
          29,70  29,21  28,88  30,53  27,90  28,46
  4. Joona Nurmi                             PorinYU             30,38 
          30,38  28,32      X  26,26  27,39  27,80
  5. Juho Kallio                             LapVi               29,68 
          28,26  29,68      X  28,73  27,68  28,22
  6. Miki Makkonen                           LänsiUU             29,24 
          29,24  26,58  28,76  28,09  28,59  27,80
  7. Antton Hellberg                         SeinäjSU            29,07 
          28,42  28,13  27,58  28,33  29,07  27,92
  8. Jere Haapalainen                        TampPy              28,09 
          26,36  27,59  27,40  26,23  28,09  25,72
  9. Elmeri Rantalahti                       TFEspoo             27,22 
          26,29  24,72  27,22
 10. Erkka Maine                             LauttLu             26,80 
          25,13  26,19  26,80
 11. Teemu Rantanen                          SeinäjSU            25,22 
          25,22  24,35  24,33
 12. Waltteri Helisalo                       ViipU               24,19 
          24,19  22,45  21,31
 13. Tuomas Närhi                            LempKi              24,08 
          24,08  21,47  20,99
 14. Jerry Silomaa                           RekRai              23,16 
          23,16  18,45  20,22
 15. Kalle Siekkinen                         PihtipTui           22,92 
          22,49  20,78  22,92
 16. Konsta Kankainen                        TampPy              22,62 
          19,98  21,89  22,62
 17. Jiri Kinnunen                           JyväskKU            22,40 
          22,40  21,18  15,12
 18. Arttu Leivonen                          JyväskKU            20,86 
          19,22  20,86  19,75
 19. Tuukka Toropainen                       SuolU               18,80 
          18,80  17,80  17,21
 20. Tiitus Siikala                          KU-58               17,46 
          17,46  15,72  16,40
 21. Otto Ahonen                             TampPy              16,96 
          11,41  12,27  16,96
 22. Aaro Koskinen                           TampPy              13,37 
          11,70  11,62  13,37
 23. Patrik Järvinen                         TampPy              12,16 
          11,24  10,92  12,16
     Rasmus Puhakka                          NurmijYU               NM 
                      
     Joonatan Lindberg                       RiihimKi              DNS 
        

P11 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Lauttakylän Luja                             60,97
     Henrik Lehtinen                     34,17   1
     Erkka Maine                         26,80  10

  2. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  53,64
     Antton Hellberg                     28,42   7
     Teemu Rantanen                      25,22  11

  3. Tampereen Pyrintö                            50,21
     Jere Haapalainen                    27,59   8
     Konsta Kankainen                    22,62  16

  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat                  43,26
     Jiri Kinnunen                       22,40  17
     Arttu Leivonen                      20,86  18

  5. Tampereen Pyrintö                            30,33
     Otto Ahonen                         16,96  21
     Aaro Koskinen                       13,37  22


P13 Keihäs

  1. Eemil Porvari                           HartVoi             47,74 
          42,66  42,96  45,91  45,44  43,77  47,74
  2. Aleksis Hanhisalo                       TFEspoo             41,36 
          41,36  38,07      X  40,86  38,32  38,60
  3. Niklas Hyvönen                          PyhäsU              38,60 
          37,12  38,00  37,82  37,06  38,60  38,41
  4. Aaro Kari                               KauhWi              37,26 
          31,24  36,89  37,26  35,10  31,00      -
  5. Aaro Syväniemi                          IlmajKi             36,03 
          32,26  36,03  34,21      X      X      X
  6. Oskari Käpyaho                          LapVi               35,25 
          35,25      X  31,37      X  31,80  31,85
  7. Mikko Perilä                            HankasHa            35,22 
          30,22  29,08  34,85  35,22  34,18  32,58
  8. Kalle Palola                            TFEspoo             34,83 
          34,83  33,41  34,63  32,29  29,96  27,19
  9. Aku Parviainen                          TuupovU             34,36 
          28,51  32,84  34,36
 10. Anton Ljung                             LarsmoIF            34,05 
          27,90  33,71  34,05
 11. Onni Ruokangas                          JanJa               33,74 
              X  33,74      X
 12. Kaapo Kankainen                         TampPy              30,78 
          29,73  30,78  26,39
 13. Santeri Yliselä                         LapVi               30,50 
          28,96      X  30,50
 14. Jaakko Linnus                           TampPy              29,28 
          29,28  23,81  25,36
 15. Arttu Pitkänen                          TampPy              27,53 
          27,11  27,53  27,15
 16. Sampo Kanta-Oksa                        VihdVie             26,04 
              X  25,45  26,04
 17. Teemu Palonen                           TampPy              23,50 
          23,50  22,09  21,74
 18. Lasse Mäkelä                            NokU                23,44 
          21,15  23,44  21,19
     Ville Suoniemi                          TampPy                DNS 
        
     Santeri Suutala                         LapVi                 DNS 
        
     Juha Närhi                              LempKi                DNS 
        

P13 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Track and Field Espoo                        76,19
     Aleksis Hanhisalo                   41,36   2
     Kalle Palola                        34,83   8

  2. Lapuan Virkiä                                65,75
     Oskari Käpyaho                      35,25   6
     Santeri Yliselä                     30,50  13

  3. Tampereen Pyrintö                            60,06
     Kaapo Kankainen                     30,78  12
     Jaakko Linnus                       29,28  14

  4. Tampereen Pyrintö                            51,03
     Arttu Pitkänen                      27,53  15
     Teemu Palonen                       23,50  17


P15 Keihäs

  1. Teemu Narvi                             KanksLei            58,88 
          58,88  57,85  56,37  54,07  54,59  55,52
  2. Tatu Hiltunen                           SulkU               55,22 
          48,30  51,70  53,68  50,51  51,19  55,22
  3. Eetu Korhonen                           MaanMa              53,57 
          49,53      X  53,11      X  51,81  53,57
  4. Aleksi Yli-Mannila                      AlajA               50,66 
          49,00  50,66      X      X  50,50  48,15
  5. Vili Valtonen                           ImU                 50,08 
          47,65  47,46  49,83  46,53  50,08      X
  6. Joel Koski-Vähälä                       KokkVei             44,72 
          37,82  41,10  44,04  44,72      X  41,26
  7. Viljami Hanhisalo                       TFEspoo             44,26 
          40,81  43,52  42,41  43,39  43,30  44,26
  8. Juho Järvinen                           KarstKi             44,18 
          38,41  44,18  43,02      X  41,18      X
  9. Elias Autio                             SiikalU             43,05 
          43,05  42,50  42,37
 10. Eetu Peltokangas                        ToholU              41,83 
          39,85  41,83  38,45
 11. Viljami Ahola                           HämeenlTa           37,27 
          37,27  36,92  35,78
 12. Aapo Nieminen                           HyvsU               34,01 
          31,93  34,01  28,97
 13. Eero Laakso                             TampPy              33,98 
          33,98  31,19  33,74
 14. Jami Siira                              TampPy              33,70 
              X  33,70      X
 15. Niilo Kantoniemi                        HyvsU               32,74 
          30,04  32,74  31,33
     Hermanni Suutala                        LapVi                 DNS 
        
     Jarkko Karjalainen                      LaukU                 DNS 
        

P15 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Tampereen Pyrintö                            67,68
     Eero Laakso                         33,98  13
     Jami Siira                          33,70  14

  2. Hyvinkään seudun Urheilijat                  66,75
     Aapo Nieminen                       34,01  12
     Niilo Kantoniemi                    32,74  15


T9 Keihäs

  1. Eerika Siekkinen                        PihtipTui           18,88 
          18,88      X  17,87  16,53  17,83  17,78
  2. Martta Laine                            ValkHa              15,89 
          14,19  13,79  13,76  14,69  15,89  15,47
  3. Anni Viljanen                           ToijVau             15,71 
          14,29  11,81  15,71  11,91  11,35  12,73
  4. Essi Ilomäki                            TampPy              14,90 
          10,29  10,56  12,18  13,80  13,39  14,90
  5. Lumia Sundgren                          LaitJy              14,86 
          14,58  12,04  11,23  12,93  14,86  10,61
  6. Matilda Saltbacka                       VehmU               13,02 
          11,83  11,92  11,93  12,74  13,02  11,90
  7. Amanda Saltbacka                        VehmU                9,79 
           8,08   8,58   9,62   7,77   9,48   9,79
  8. Oona Moisio                             TampPy               9,58 
           9,00   9,54      X   6,46   7,65   9,58
  9. Oona Kokko                              TampPy               8,15 
           7,28   6,97   8,15
 10. Alisa Sabri                             TampPy               7,24 
              X   6,88   7,24
 11. Anni Forss                              TampPy               6,80 
           6,30   6,80   3,45

T9 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Tampereen Pyrintö                            21,72
     Essi Ilomäki                        12,18   5
     Oona Moisio                          9,54   8

  2. Vehmaisten Urheilijat                        21,55
     Matilda Saltbacka                   11,93   6
     Amanda Saltbacka                     9,62   7

  3. Tampereen Pyrintö                            15,39
     Oona Kokko                           8,15   9
     Alisa Sabri                          7,24  10


T11 Keihäs

  1. Nanna Leivonen                          JyväskKU            26,85 
          21,76  24,94  22,72  25,18      X  26,85
  2. Emmi Hietanen                           RiihimKi            26,70 
          24,34  23,83  24,30  23,59  21,78  26,70
  3. Lyydia Herrala                          KokemKV             25,39 
          22,30  25,02  24,92  24,13  25,39  24,03
  4. Tiisa Paukku                            PihtipTui           24,64 
          23,43  24,64  24,43  23,46  24,01  24,28
  5. Henna Takki                             LahdA               23,17 
          22,51  21,36  22,73  21,03  23,17  22,06
  6. Vanessa Lindberg                        RiihimKi            22,58 
              X  20,65  22,58  20,94  20,25  20,89
  7. Emmi Malo                               RiihimKi            22,28 
          19,61  20,81  19,37  22,28      X      X
  8. Inkeri Kaseva                           ForssSa             20,67 
          20,35  19,82  18,62  18,05  20,67  17,67
  9. Viivi Taipale                           PälkLL              19,74 
          17,26  19,74  17,21
 10. Julia Hovi                              PyhtKi              19,71 
          17,93  19,71  19,23
 11. Kristiina Laitinen                      LempKi              19,37 
          19,37  16,51  19,36
 12. Silja Rossi                             TampPy              19,01 
          18,64  15,56  19,01
 13. Martta Koski-Vähälä                     LimNM               18,17 
          16,34  18,17  16,26
 14. Iiris Kari                              TampPy              17,05 
          15,71  15,63  17,05
 15. Iida Kujanpää                           TampPy              17,02 
          17,02  13,98  16,42
 16. Siiri Nikula                            KeskiUYU            13,24 
          13,24  12,99  10,89
 17. Aino Laitinen                           HyvsU               12,88 
          11,52  12,88  12,55
 18. Ida Cardona                             KeskiUYU            12,50 
          11,81  12,50  10,68
 19. Emmastiina Pitkänen                     TampPy              10,47 
           9,14   8,46  10,47
 20. Sara Hakkari                            TampPy               9,08 
           7,94      X   9,08
     Disa Huntus                             LempKi                DNS 
        

T11 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Riihimäen Kisko                              46,92
     Emmi Hietanen                       24,34   4
     Vanessa Lindberg                    22,58   6

  2. Tampereen Pyrintö                            36,06
     Silja Rossi                         19,01  12
     Iiris Kari                          17,05  14

  3. Tampereen Pyrintö                            27,49
     Iida Kujanpää                       17,02  15
     Emmastiina Pitkänen                 10,47  19

  4. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                 25,74
     Siiri Nikula                        13,24  16
     Ida Cardona                         12,50  18


T13 Keihäs

  1. Pinja Kianta                            LempKi              40,03 
          29,66  34,23  34,23  29,70  32,97  40,03
  2. Milla Martikainen                       LieksU              35,85 
          35,29  33,85  34,54  33,83  34,80  35,85
  3. Peppi Koppanen                          TammRy              34,63 
          31,85  33,45  30,33  33,06  34,63  34,32
  4. Wilma Sundqvist                         IFKraft             33,58 
          33,23  33,58  30,85  33,42  31,88  32,53
  5. Moona Makkonen                          KerimU              33,32 
              X  30,26  33,32  30,36  28,16  30,41
  6. Elin Källberg                           IFFemman            33,05 
              X  27,71  30,61  27,83  30,19  33,05
  7. Viivi Raatikainen                       ViitVie             32,21 
          32,21  31,54  30,17  28,04  30,40  30,58
  8. Charlotta Pettersson                    NoormNo             31,10 
          31,10  30,73      X  30,99  30,18  27,28
  9. Annukka Vainonen                        IitPy               28,52 
          22,50  28,52  25,43
 10. Eerika Pölkky                           SeinäjSU            28,01 
              X      X  28,01
 11. Janina Laine                            KerimU              27,61 
          27,61  26,79  27,05
 12. Henna Salminen                          TammRy              27,23 
          27,23  23,11  25,74
 13. Vivian Suominen                         LänsiUU             26,66 
          26,66  25,72  26,43
 14. Viola Pennanen                          LempKi              26,08 
          23,67  23,97  26,08
 15. Venla Toivola                           HyvsU               25,07 
          25,07  23,68  24,73
 16. Anette Eskeli                           SeinäjSU            24,65 
          24,39  24,65  23,61
 17. Heta Kettunen                           LieksU              24,55 
          24,55  22,43  22,69
 18. Anne Pynnönen                           HankasHa            24,43 
          24,43  24,38  23,30
 19. Tinja Niemi                             VähänkVie           24,31 
          21,97  22,99  24,31
 20. Sade Railevirta                         TampPy              24,23 
          21,37  24,23  21,13
 21. Saga Vanninen                           TampPy              23,18 
          21,57  21,45  23,18
 22. Veera Uusinoka                          TampPy              22,58 
          22,49  21,37  22,58
 23. Iida Uosukainen                         EspTa               22,51 
              X  20,72  22,51
 24. Henriikka Pölkky                        SeinäjSU            21,91 
          19,70  18,55  21,91
 25. Nellinoora Maunula                      ViipU               21,77 
          21,77  21,69  19,57
 26. Emilia Peltoheimo                       VirolSa             21,63 
          18,66  20,57  21,63
 27. Alice Sundgren                          LaitJy              20,94 
          19,24  19,02  20,94
 28. Meea Meronen                            KU-58               20,72 
          18,97  20,66  20,72
 29. Viivi Lundberg                          TampPy              16,39 
              X  14,13  16,39
 30. Iida Luoma                              TampPy              11,81 
           9,28  11,81  11,13
     Venny Lundberg                          TampPy                DNS 
        

T13 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Kerimäen Urheilijat                          60,93
     Moona Makkonen                      33,32   5
     Janina Laine                        27,61  11

  2. Tammelan Ryske                               60,68
     Peppi Koppanen                      33,45   4
     Henna Salminen                      27,23  12

  3. Lempäälän Kisa                               60,31
     Pinja Kianta                        34,23   2
     Viola Pennanen                      26,08  14

  4. Lieksan Urheilijat                           59,84
     Milla Martikainen                   35,29   1
     Heta Kettunen                       24,55  17

  5. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  52,66
     Eerika Pölkky                       28,01  10
     Anette Eskeli                       24,65  16

  6. Tampereen Pyrintö                            47,41
     Sade Railevirta                     24,23  20
     Saga Vanninen                       23,18  21

  7. Tampereen Pyrintö                            38,97
     Veera Uusinoka                      22,58  22
     Viivi Lundberg                      16,39  29


T15 Keihäs

  1. Sofia Pölkky                            SeinäjSU            47,75 
          44,72  47,03  43,21  47,75  45,88  47,46
  2. Heta Paavola                            KerU                47,66 
          44,72  45,86  44,52  47,66  47,09  47,28
  3. Sanni Kilpeläinen                       VantSa              46,21 
          43,92  42,67  46,21  44,45      X  44,40
  4. Miia Puolakka                           KokemKV             44,30 
          38,90  39,32  42,89  42,79  43,37  44,30
  5. Laura Sadeharju                         SeinäjSU            41,86 
          41,82  41,86  36,22  41,00  40,14  41,30
  6. Minna Hollanti                          GamlakIF            40,72 
          39,73  39,02  37,11  36,95      X  40,72
  7. Julia Valtanen                          RaumU               40,26 
          33,71  38,90  36,82  40,26  37,44  38,41
  8. Tuuli Kattilamäki                       KU-58               38,81 
          38,81  34,37  34,87  35,73  33,48  36,53
  9. Jenna Harju                             TöysVe              37,42 
          35,47  37,01  37,42
 10. Matilda Laurila                         SomernVei           37,23 
          32,16  37,23  31,99
 11. Julia Kivinen                           KaustPV             34,59 
          34,59  33,08      X
 12. Senni Forsberg                          OrimJy              34,37 
          33,13  34,37      X
 13. Tessa Toropainen                        SuolU               34,11 
          34,09  34,11  31,52
 14. Adeliina Herrala                        KokemKV             33,75 
          30,99  33,75      X
 15. Jonna Sainio                            TampPy              32,45 
          32,45  30,90  30,26
 16. Anja Lähdemäki                          SeinäjSU            31,17 
          28,15  31,17  29,08
 17. Laura Lepistö                           PorinYU             30,40 
          22,53  26,03  30,40
 18. Iida Kiviranta                          KanksLei            29,45 
          29,45  25,56  27,44
 19. Assi Jämsen                             JyväskKU            29,33 
          29,33  24,43  27,69
 20. Sara Paukku                             SuolU               29,04 
          29,04      X  26,33
 21. Mila Takki                              LahdA               27,68 
          26,99  27,68  27,07
 22. Silja Ahonen                            ParkU               27,18 
          23,20  27,18  22,61
 23. Emma Uosukainen                         EspTa               24,86 
          24,86      X  23,49
 24. Henna Hiltunen                          VantSa              22,19 
          21,94  22,19  21,88
     Emilia Joutsi                           TampPy                DNS 
        

T15 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  88,89
     Sofia Pölkky                        47,03   1
     Laura Sadeharju                     41,86   5

  2. Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil               76,64
     Miia Puolakka                       42,89   4
     Adeliina Herrala                    33,75  14

  3. Vantaan Salamat                              68,40
     Sanni Kilpeläinen                   46,21   2
     Henna Hiltunen                      22,19  24

  4. Suolahden Urho                               63,15
     Tessa Toropainen                    34,11  13
     Sara Paukku                         29,04  20

Javelin Carnival Results 2014, Men

Miehet A tulokset 2014
Viimeksi päivitetty: 29.06.2014

M Keihäs A

  1. Tero Pitkämäki                          SeinäjSU            85,12
          78,40  78,34  80,60  84,55  82,68  85,12
  2. Sami Peltomäki                          AlajA               80,36
          68,94  73,90      X  73,13  80,36      -
  3. Ari Mannio                              LehtimJy            78,63
          76,45  78,63  78,25      X      X      X
  4. Teemu Wirkkala                          ToholU              76,83
          76,82  76,83  76,34      X      X      X
  5. Toni Sirviö                             SulkU               76,24
          71,70  76,24      X  72,74  72,95      X
  6. Jani Kiiskilä                           VeitsilKV           73,75
          70,63  71,12  73,21  73,75  72,20  70,61
  7. Mika Aalto                              RuovRy              73,20
              X  73,20  66,99      X  72,69      X
  8. Harri Haatainen                         LapVi               72,07
              X  72,07      X      X      X      X
  9. Antonio Fent                            ITA                 71,34
          68,14  67,33  71,34
 10. Juan Mendez                             MEX                 68,89
          68,89      X  68,22
     Antti Ruuskanen                         PielavSa              DNS
        
     Ihab Abdelrahman                        EGP                   DNS

Miehet B tulokset 2014

Viimeksi päivitetty: 29.06.2014

M Keihäs B

  1. Rasmus Maukonen                         JyväskKU            71,20
          67,42  68,50  69,86      X      X  71,20
  2. Joni Karvinen                           YlöjU               70,51
          65,64  67,37  68,37  70,32      X  70,51
  3. Johna Smallberger                       NZL                 69,30
          68,27  69,30  67,29  67,73      X  66,29
  4. Taneli Juutinen                         KuopRei             69,25
          66,60  65,39  68,41  68,83      X  69,25
  5. Anssi Liimatta                          JoensKa             69,22
          68,99  67,02  68,43  69,22      X      X
  6. Oliver Helander                         IFRaseb             69,04
          62,55  63,66  69,04  64,52  62,90      X
  7. Martin Grandell                         VasaIS              68,35
          64,88  66,41  68,35  64,45  62,63  63,52
  8. Jere Salo                               LauttLu             67,35
              X      X  67,35      X      X  66,06
  9. Joonas Oksanen                          TampPy              65,31
          65,31      X      X       
 10. Freddie Curtis                          GBR                 63,67
          63,67  61,34      X
 11. Panu Auvinen                            JuvU                62,97
          58,93  62,97  62,36
 12. Henri Korhonen                          MaanMa              62,68
          57,97  62,68      X
 13. Severi Aalto                            NurmijYU            62,43
              X      X  62,43
 14. Matias Pahikkala                        NaantLöy            62,24
          58,60  62,24      X
 15. Aleksi Lehto                            SeinäjSU            62,00
          61,45      X  62,00
 16. Leevi Uusitalo                          RaisKu              61,28
          61,28  59,71      -
 17. Tero Nokka                              KuopRei             59,89
          59,89      X      X
 18. Kasperi Koskela                         LapVi               58,99
          58,99  56,41  58,57
 19. Juuso Pusa                              YlöjU               58,63
          51,27  51,43  58,63
 20. Tapio Kekäläinen                        KaavKai             57,65
          51,02  50,45  57,65
 21. Heikki Kuurola                          PudasjU             57,44
          54,89  57,44  55,12
     Jaakko Kuismanen                        HKV                    NM
              X      X      -
     Eetu Vanhamäki                          SeinäjSU              DNS
        
     Philip Talus                            VasaIS                DNS
        
     Zachary Brnabic                         AUS                   DNS

M22 tulokset 2014

Viimeksi päivitetty: 26.06.2014

M22 Keihäs

  1. Rasmus Maukonen                         JyväskKU            70,34
          69,48  67,54  70,34      X      X      X
  2. Henri Korhonen                          MaanMa              62,77
          62,77      X      X      X      X      X
  3. Eetu Kangas                             SeinäjSU            61,28
              X      X      X  61,28      X      X
  4. Philip Talus                            VasaIS              61,18
          60,14  61,18      X      X      X      X
  5. Aleksi Pyykkinen                        ÄänekU              57,56
              X  56,16  57,13      X      X  57,56
  6. Mikael Heinonen                         JämsI               56,68
          56,68      X      X  56,54      X  55,32
  7. Samuli Lepistö                          EspTa               56,31
          56,31  55,26      X      X  51,97  53,83

M17 tulokset 2014

Viimeksi päivitetty: 26.06.2014

M17 Keihäs

  1. Toni Keränen                            LimNM               73,73
          70,49  65,13  71,70      X      X  73,73
  2. Panu Auvinen                            JuvU                72,67
          58,86  68,85  72,67  67,99  66,63      X
  3. Patrik Torn                             PyhäsU              69,54
          53,48  63,74      X  62,56  68,30  69,54
  4. Jaakko Kuismanen                        HKV                 68,11
              X  64,83  65,03      X  66,36  68,11
  5. Miika Hölsä                             SulkU               68,04
          66,19  59,96  65,90  63,61      X  68,04
  6. Oliver Helander                         IFRaseb             66,04
              X  66,04      X      X  63,95      X
  7. Heikki Kuurola                          PudasjU             64,68
              X  64,68      X  61,06  61,30      X
  8. Daniel Heinonen                         JämsI               61,03
          56,53  58,35  58,43      X  59,15  61,03
  9. Jaakko Hauta-Aho                        TöysVe              56,24
              X  54,24  56,24
 10. Henri Tamper                            EspTa               55,32
          49,55  55,32  52,43
 11. Oskari Turunen                          HämeenlTa           53,52
          52,88  53,52  47,28
 12. Benjamin Helander                       IFRaseb             50,10
          49,08      X  50,10
 13. Patrick Ikonen                          LimNM               49,12
          49,12  45,23  47,33
 14. Aleksis Herzig                          LimNM               47,36
              X  44,98  47,36
 15. Niko Suontakanen                        ReisjPi             44,12
          44,12      X      X
 16. Leevi Lindi                             KeitKu              38,30
              X  38,30  35,88
     Alexander Skorpen                       NOR                    NM
              X      X      X
     Lassi Saarinen                          KeurKi                DNS
        
     Jyri Isokääntä                          MerijKe               DNS
        
     Mikko Pekkala                           JyväskKU              DNS
        
     Leo Laine                               NaantLöy              DNS
        
     Jarl Bjørklund                          NOR                   DNS
        

M17 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Limingan Niittomiehet                       120,82
     Toni Keränen                        71,70   2
     Patrick Ikonen                      49,12  13

  2. IF Raseborg                                 116,14
     Oliver Helander                     66,04   4
     Benjamin Helander                   50,10  12

Javelin Carnival Results 2014, Women

Naiset A tulokset 2014
Viimeksi päivitetty: 29.06.2014

N Keihäs A

  1. Sofie Flinck                            SWE                 58,44
          54,01  53,09  54,79  58,00  57,87  58,44
  2. Nadeeca Lakmali                         SRI                 55,06
          51,44  55,06  52,35  54,69  54,29  54,96
  3. Jelena Jaakkola                         SoinSi              54,99
          46,94  52,09  51,12  53,06  54,99  53,63
  4. Heidi Nokelainen                        SimpU               54,51
          54,51  49,86      X      X      X  49,73
  5. Jenni Kangas                            SeinäjSU            52,93
          51,77  52,56  52,59      X  51,48  52,93
  6. Piia Pyykkinen                          ÄänekU              52,37
          50,07      X  49,69      X  52,37  51,23
  7. Henna Takkinen                          PiikkKe             50,70
          50,55  48,04  49,42  50,34  50,70  50,25
  8. Jatta-Mari Jääskeläinen                 TuUL                49,97
          46,19      X  49,97  48,17  45,72  47,25
  9. Janette Lepistö                         LehtimJy            49,41
              X  49,41  48,09       
 10. Malin Haglund                           SWE                 46,00
          46,00  39,28  42,92

Naiset B tulokset 2014

Viimeksi päivitetty: 29.06.2014

N Keihäs B

  1. Sini Kiiski                             LaitJy              51,97
          51,26  51,97  49,20  47,31  50,56  48,29
  2. Saara Lipsanen                          LappUM              49,81
          45,22  44,88  46,36  46,40  49,40  49,81
  3. Amanda Räty                             KeskiUYU            49,68
          46,04  49,68      X      X      X      X
  4. Milja Lusila                            AsikkRai            48,88
          43,33  44,97  48,88  43,86  44,20  45,41
  5. Viivi Kuismanen                         HKV                 47,83
          44,37  46,36  47,83      X      X  45,95
  6. Anni Taponen                            JanJa               46,13
          45,59  44,41  45,49      X  46,13  45,10
  7. Mirella Peltonen                        TeuvRi              45,61
          44,86  45,00  44,69      X  44,49  45,61
  8. Sanne Erkkola                           TurWei              45,03
          44,72  45,03  43,45      X      X  45,01
  9. Noora Ruuska                            KannKi              44,79
              X  43,00  44,79
 10. Jenni Vuori                             SomE                44,62
          43,49  44,62  44,51
 11. Jenna Jaakkola                          SoinSi              42,56
              X  42,56  42,24
 12. Jenna Sikiö                             HKV                 42,05
          40,89      X  42,05
 13. Merja Perätalo                          YlikNM              41,11
          39,84  41,11      X
 14. Heli Pynnönen                           HankasHa            39,93
          38,93  39,93      X
 15. Milla Koski-Vähälä                      LimNM               39,86
          39,44  39,02  39,86
 16. Marika Lähteenmäki                      IkaalU              39,73
          39,08  39,15  39,73
 17. Sandra Laulumaa                         OulHui              37,12
          36,00  37,12  34,86
 18. Linda Huhtala                           YlänKi              36,76
          35,14  35,98  36,76
 19. Anni Vihtonen                           KarhKa              36,30
              X  36,30      X
 20. Elisa Myllymäki                         TampPy              34,99
          32,39  33,71  34,99
 21. Niina Mäkelä                            LiedPa              32,40
          32,40  31,59  31,82
     Meri Rautamies                          VehkVei               DNS
        
     Matleena Nenonen                        RuovPi                DNS
        
     Jasmin Kiiski                           LaitJy                DNS
        
     Janette Kaukonen                        KaarUra               DNS

N22 tulokset 2014

Viimeksi päivitetty: 26.06.2014

N22 Keihäs

  1. Jenni Kangas                            SeinäjSU            52,79
              X  50,80      X  52,79  52,36  51,84
  2. Janette Lepistö                         LehtimJy            49,83
          47,53  49,83      X  48,29  46,35      X
  3. Henna Takkinen                          PiikkKe             48,26
          45,55  44,62  48,26  47,78      X  47,20
  4. Jatta-Mari Jääskeläinen                 TuUL                47,33
          47,33  46,67  44,97      X  42,76  47,08
  5. Sanne Erkkola                           TurWei              43,89
          41,76  43,89  43,20  43,11      X  43,15
  6. Meri Rautamies                          VehkVei             43,06
              X  43,06      X  39,83      X  39,32
  7. Heli Liimatta                           JoensKa             41,32
              X  39,48      X      X  39,98  41,32
  8. Carita Lång                             LahdA               39,57
              X      X  33,05  33,63  35,32  39,57

N17 tulokset 2014

Viimeksi päivitetty: 26.06.2014

N17 Keihäs

  1. Noora Ruuska                            KannKi              52,88
          44,04  44,58  45,96  44,97  52,88  51,31
  2. Emmi Heino                              KarkkPo             51,81
          43,15  48,13  51,81  50,43      -      X
  3. Heli Pynnönen                           HankasHa            46,51
          44,29      X      X  42,46  42,40  46,51
  4. Anni Vihtonen                           KarhKa              44,68
          42,80  41,21  44,68      X  43,17  43,60
  5. Vilma Ruuska                            KannKi              43,63
              X  40,35      X      X  41,26  43,63
  6. Netta Karvinen                          KerimU              41,04
          32,04      X  39,05  39,30  41,04      X
  7. Jasmin Kiiski                           LaitJy              40,13
          40,13  37,18      X  39,05      X  38,66
  8. Jenna Ylitalo                           IKFalken            38,95
          35,75  38,95      X  35,94      X  38,41
  9. Kati Reipas                             SaarijPu            37,75
          34,92  37,75      X
 10. Janette Kaukonen                        KaarUra             37,40
          37,40      X      X
 11. Linda Huhtala                           YlänKi              36,43
              X  35,04  36,43
 12. Niina Mäkelä                            LiedPa              36,08
          36,08  35,60  34,22
 13. Jennie Nylund                           IKFalken            34,09
          34,09  33,77  32,72
 14. Saara Torpakko                          KerimU              34,00
          34,00      X  33,13
 15. Marjut Siekkinen                        PihtipTui           25,49
              X  25,49      -
     Katja Mäkelä                            KokemKV               DNS
        
Kilpailun ulkopuolella
     Milla Koski-Vähälä                      LimNM               46,55
          40,40  41,18  42,26  45,33  46,55      X

N17 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Kannonkosken Kiho                            86,31
     Noora Ruuska                        45,96   2
     Vilma Ruuska                        40,35   5

  2. Kerimäen Urheilijat                          73,05
     Netta Karvinen                      39,05   7
     Saara Torpakko                      34,00  14

  3. IK Falken                                    73,04
     Jenna Ylitalo                       38,95   8
     Jennie Nylund                       34,09  13

Javelin Carnival Results 2014, Boys

P15 tulokset 2014
Viimeksi päivitetty: 26.06.2014

P15 Keihäs

  1. Valtteri Parkkonen                      KyyjKy              60,06
          53,20  54,53  52,72  57,10  59,98  60,06
  2. Juhani Hauta-Aho                        TöysVe              59,60
          47,80  53,72  51,83      X  58,13  59,60
  3. Teemu Hintsanen                         SulkU               53,40
          53,40      X      X      X  51,16      X
  4. Tatu Hiltunen                           SulkU               49,23
              X  46,81  47,67  49,23  47,46      X
  5. Joonatan Kiviö                          TuUL                48,83
          43,84  48,83  45,60      -  46,37  47,78
  6. Kim Nousiainen                          LeppävVi            48,52
          44,93  48,52  48,13  44,65      X  47,71
  7. Valtteri Suomala                        ReisjPi             48,17
          43,26  47,77  48,17  43,54      X  42,24
  8. Elias Autio                             SiikalU             47,23
          43,36  45,10  47,23  45,20      X  46,95
  9. Eetu Korhonen                           MaanMa              46,90
          43,88  43,20  46,90
 10. Santeri Visuri                          YlivKu              46,70
          46,70  44,41      X
 11. Matias Päri                             LimNM               45,07
          45,07      X  40,18
 12. Viljami Hanhisalo                       TFEspoo             44,13
          44,13  41,26  41,05
 13. Hermanni Suutala                        LapVi               42,58
          39,01  42,58      X
 14. Ari Saastamoinen                        KeitKu              42,52
              X  41,96  42,52
 15. Saku Pennanen                           JoensKa             40,60
          40,60      -      -
 16. Arttu Heikkilä                          ReisjPi             37,58
          37,13  37,58      X
 17. Aapo Varis                              PihtipTui           33,78
              X  33,78  32,08
 18. Juha Laine                              KerimU              32,40
          31,47  31,36  32,40
 19. Jasper Savolainen                       LaukU               31,12
          31,12  26,52      X
 20. David Vorren                            NOR                 28,63
          24,47  27,61  28,63
     Eetu Venesoja                           LapVi                  NM
              X      X      X
     Jere Auvinen                            PielavA               DNS
        
     Topi Julkunen                           JuvU                  DNS
        

P15 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Sulkavan Urheilijat -41                     101,07
     Teemu Hintsanen                     53,40   3
     Tatu Hiltunen                       47,67   7

  2. Reisjärven Pilke                             85,75
     Valtteri Suomala                    48,17   6
     Arttu Heikkilä                      37,58  16

P13 tulokset 2014

Viimeksi päivitetty: 26.06.2014

P13 Keihäs

  1. Aleksi Yli-Mannila                      AlajA               54,60
          53,33  52,11      X  53,90  54,60      X
  2. Topias Laine                            HKV                 52,46
          50,76  50,68  52,46  52,04      X  48,42
  3. Juho Järvinen                           KarstKi             48,42
          46,83      X  45,49  48,42      X  47,63
  4. Eemeli Rantaneva                        MerikI              47,09
          44,61  40,85  40,97      X  47,09  46,16
  5. Juho Varkoi                             LapinlVe            45,14
          45,14  42,39  41,06  40,89  42,21  42,75
  6. Eetu Peltokangas                        ToholU              45,09
          40,66      X  42,82      X  45,09      X
  7. Elias Ruotsalainen                      IinY                42,63
          42,63  39,65  42,13  40,66  42,50      X
  8. Viljami Morander                        SomernVei           40,08
          36,08  39,89  40,08      X  37,69      X
  9. Heikki Marin                            PihtipTui           38,57
              X  37,56  38,57
 10. Aleksis Hanhisalo                       TFEspoo             37,82
          37,82  36,50      X
 11. Joonatan Kemppainen                     PihtipTui           37,08
              X  36,30  37,08
 12. Ville Myllyaho                          KuivAu              36,76
          36,76  34,15  32,92
 13. Eetu Leinonen                           LapLu               32,98
          32,98  27,63  29,66
 14. Juha Närhi                              LempKi              32,17
          31,72  30,48  32,17
 15. Antti Ekman                             LapLu               31,91
          31,27  31,91  31,69
 16. Janne Läspä                             KaustPV             30,20
          30,20  29,07  28,84
 17. Akseli Nuutinen                         IitPy               30,05
          29,35  30,05      X
 18. Aleksi Savolainen                       NokU                29,69
              X  29,69  28,78
 19. Otso Kolehmainen                        IitPy               29,53
          28,27  28,23  29,53
 20. Eemil Kinnunen                          ViitVie             29,41
          29,41  29,17  24,06
 21. Toni Haapapuro                          PihtipTui           29,33
          24,35  28,36  29,33
 22. Mikko Perilä                            HankasHa            29,20
          24,72  29,20  26,93
 23. Eetu Marin                              PihtipTui           29,11
          29,11  26,89  29,10
 24. Sampo Kanta-Oksa                        Nummelan Tarmo      28,40
          27,07  26,24  28,40
 25. Leevi Lipponen                          LempKi              26,36
              X  26,36      X
 26. Konsta Heikkilä                         ReisjPi             25,17
          22,47  25,17      X
 27. Miska Marttinen                         PihtipTui           24,15
              X  20,90  24,15
 28. Oskari Valoranta                        JyväskKU            22,96
          22,73  22,96      X
 29. Jonatan Kinnunen                        SaarijPu            22,58
          22,58      X  20,48
     Matias Åström                           KarhU                  NM
              X      X      X
     Samppa Auvinen                          PielavA               DNS
        
     Tatu Leppänen                           Toivakka              DNS
        
     Jere Lampi                              Jääli                 DNS
        

P13 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Pihtiputaan Tuisku                           75,65
     Heikki Marin                        38,57   9
     Joonatan Kemppainen                 37,08  11

  2. Lapin Lukko                                  64,89
     Eetu Leinonen                       32,98  13
     Antti Ekman                         31,91  15

  3. Iitin Pyrintö                                59,58
     Akseli Nuutinen                     30,05  17
     Otso Kolehmainen                    29,53  19

  4. Lempäälän Kisa                               58,53
     Juha Närhi                          32,17  14
     Leevi Lipponen                      26,36  25

  5. Pihtiputaan Tuisku                           58,44
     Toni Haapapuro                      29,33  21
     Eetu Marin                          29,11  23

P9 tulokset 2014

Viimeksi päivitetty: 26.06.2014

P9 Keihäs

  1. Leo Savolainen                          AnjLi               28,33
          25,22  27,07  28,33      X  26,78  26,13
  2. Otto Hämäläinen                         KarstKi             25,99
          20,63  23,16  23,58  21,71  21,53  25,99
  3. Topi Parviainen                         TuupovU             24,93
          23,27  24,31  24,93  14,91  21,84      X
  4. Eeli Kinnunen                           JoensKa             22,21
          22,21  21,81  20,82  21,16  21,72  20,65
  5. Antti Visuri                            YlivKu              17,95
          15,72  15,82  15,09  11,12  16,20  17,95
  6. Eerik Lehtinen                          LauttLu             17,18
          16,03  17,18  13,82  16,09  16,62  15,62
  7. Aaro Tikka                              PihtipTui           15,79
          14,75      X  12,71      X  14,46  15,79
  8. Henri Hiironen                          PihtipTui           11,53
              X  11,53      X   8,70  10,60  10,83
     Joona Koukkari                          HKV                      
                                                  
     Tuukka Leppänen                         Toivakka                 
                                                  

P9 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Pihtiputaan Tuisku                           26,28
     Aaro Tikka                          14,75   7
     Henri Hiironen                      11,53   8