Keihäskarnevaalien yleisohjelma 2022

Keihäskoulun rehtori: Ilpo Hanhisalo

TORSTAI 30.6.

8.00 alkaen kilpailujen varmistukset ja majoittuminen

10.00 Kilpailut sarjoissa 9-22 v. sekä paraheittäjät. Alustava aikataulu:

  • 10.00 Pojat 11 (heittopaikka 1), Tytöt 9 (heittopaikka 2) ja Pojat 9 (heittopaikka 3)
  • 10.45 Tytöt 13 (heittopaikka 1) ja Tytöt 11 (heittopaikka 2)
  • 12.00 Pojat 13 (heittopaikka 1)
  • 13.15 Tytöt 15 (heittopaikka 1), Paraheittäjät (heittopaikka 2)
  • 14.30 Pojat 15 (heittopaikka 1)
  • 15.45 Tytöt 17 (heittopaikka 1)
  • 16.45 Pojat 17 (heittopaikka 1)
  • 17.45 Naiset 19-22 (heittopaikka 1)
  • 19.00 Miehet 19-22 (heittopaikka 1)

11.30 Lounas

14.00 Kiertoharjoitus ryhmille T/P 9-11 v.

16.00 Päivällinen

18.00 Harjoittelua ryhmille T/P 9-11 v., Kiertoharjoitus ryhmille T/P 13-15 v.

20.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

PERJANTAI 1.7.

8.00 Aamiainen

9.00 Keihäskoulun avaus (Pihtipudassali)

9.30 Keihäskoululaisten yhteislämmittely, vetäjänä Ida Voutilainen (urheilukenttä)

10.00 Harjoittelua, kaikki ryhmät

11.30 Lounas

13.00 Luento

14.00 Harjoittelua, kaikki ryhmät

16.30 Valokuvaus (urheilukenttä)

17.00 Päivällinen

19.00 Heittotoimintarastit 9-15 v keihäskoululaisille

20.00 Iltapala

n. 20.30  Disco + live-musiikkia by Uriah Heep (klo 23 alk.), Niemenharjun lava

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

LAUANTAI 2.7.

8.00 Aamiainen

9.30 Harjoittelua, kaikki ryhmät

11.00 Lounas

12.30 Yllätysohjelmaa

14.30 Leirikilpailut T/P 9-15 v., 3 kierrosta (paikka 2): 

  • 14.30 Tytöt ja Pojat 9-11
  • 15.00 Tytöt ja Pojat 13
  • 15.45 Tytöt 15
  • 16.15 Pojat 15

14.30 Harjoittelua, ryhmät 17-22 v.

16.00 Päivällinen

18.30 Harjoittelua, kaikki ryhmät

20.30 Iltapala

xx.xx Tanssit, Lasse Hoikka ja Souvarit, Niemenharjun lava

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

SUNNUNTAI 3.7.

8.00 Aamiainen

9.00 Harjoittelua, kaikki ryhmät

10.00 Naisten B-kilpailu

11.30 Miesten B-kilpailu

12.00-17.00 Ruokailu

13.30 Keihäskoulun todistusten jako (Pihtipudassali)

13.20 Kilpailujen avaus

13.30 Naisten A-kilpailu

14.30 Keihäskoululaisten esiinmarssi

15.00 Miesten A-kilpailu