Keihäskarnevaalien yleisohjelma 2022

Keihäskoulun rehtori: Ilpo Hanhisalo

TORSTAI 30.6.

8.00 alkaen kilpailujen varmistukset ja majoittuminen

10.00 Kilpailut sarjoissa 9-22 v. sekä paraheittäjät. Alustava aikataulu:

  • 10.00 Tytöt 9, Pojat 9 ja Pojat 11 (heittopaikka 1)
  • 10.45 Tytöt 13 (heittopaikka 1) ja Tytöt 11 (heittopaikka 2)
  • 12.00 Pojat 13 (heittopaikka 1)
  • 13.15 Tytöt 15 (heittopaikka 1), Paraheittäjät (heittopaikka 2)
  • 14.30 Pojat 15 (heittopaikka 1)
  • 15.45 Tytöt 17 (heittopaikka 1)
  • 16.45 Pojat 17 (heittopaikka 1)
  • 17.45 Naiset 19-22 (heittopaikka 1)
  • 19.00 Miehet 19-22 (heittopaikka 1)

11.30 Lounas

14.00 Kiertoharjoitus ryhmille T/P 9-11 v.

16.00 Päivällinen

18.00 Harjoittelua ryhmille T/P 9-11 v., Kiertoharjoitus ryhmille T/P 13-15 v.

20.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

PERJANTAI 1.7.

8.00 Aamiainen

9.00 Keihäskoulun avaus (Pihtipudassali)

9.30 Keihäskoululaisten yhteislämmittely (urheilukenttä)

10.00 Harjoittelua, kaikki ryhmät

11.30 Lounas

13.00 Luento: Keihäänheittäjän polku huipulle, Antti Ruuskanen

14.00 Harjoittelua, kaikki ryhmät

16.30 Valokuvaus (urheilukenttä)

17.00 Päivällinen

19.00 Heittotoimintarastit 9-15 v keihäskoululaisille

20.00 Iltapala

21.00 Disco, Pihtipudassali

22.00 Live-musiikkia aikuisille: Uriah Heep, Niemenharjun lava. Liput: lippu.fi.

23.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

LAUANTAI 2.7.

8.00 Aamiainen

9.30 Harjoittelua, kaikki ryhmät

11.00 Lounas

12.30 Ohjelmaa kentällä, kisailut kolmen joukkueen kesken: Liiga Ploki, Pihtiputaan kunta ja Keihäskarnevaalit.

14.30 Leirikilpailut T/P 9-15 v., 3 kierrosta (paikka 2): 

  • 14.30 Tytöt ja Pojat 9-11
  • 15.00 Tytöt ja Pojat 13
  • 15.45 Tytöt 15
  • 16.15 Pojat 15

14.30 Harjoittelua, ryhmät 17-22 v.

16.00 Päivällinen

18.30 Harjoittelua, kaikki ryhmät

20.00 Tanssit aikuisille: Lasse Hoikka ja Souvarit, Niemenharjun lava

20.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

SUNNUNTAI 3.7.

8.00 Aamiainen

9.00 Harjoittelua, kaikki ryhmät

10.00 Naisten B-kilpailu

11.30 Miesten B-kilpailu

12.00-17.00 Ruokailu

12.45 Keihäskoulun todistusten jako (Pihtipudassali)

13.30 Naisten A-kilpailu

14.30 Keihäskoululaisten esiinmarssi

15.15 Miesten A-kilpailu