Keihäskarnevaalit, leirikilpailut 2.7.

Keihäskarnevaalien leirikilpailut
Pihtiputaan Tuisku
02.07.2022

P9 Keihäs
Alkuerät
1) Jimi Pitkämäki SeinäjSU 31,41
31,02 31,41 28,30

2) Otto Savolainen JyväskKU 19,95
19,53 19,20 19,95

3) Toivo Ruokangas JanJa 17,98
17,98 17,15 x

4) Pentti Huppunen MaarMa 17,30
17,30 16,00 15,78

5) Wilhelmi Marin PihtipTui 12,15
8,41 12,15 8,52

T9 Keihäs
Alkuerät
1) Eerika Hokajärvi ViitVie 23,44
22,43 x 23,44

2) Lotta Montonen NurmijYU 19,48
15,88 16,53 19,48

P11 Keihäs
Alkuerät
1) Jaakko Hynnä SäkU 28,78

22,80 22,95 28,78

2) Oskari Häkli RaisKu 27,48
23,59 27,38 27,48

3) Elias Siekkinen KeitNu 26,61
26,61 24,98 25,32

4) Elmeri Marin PihtipTui 12,22
12,22 x 10,93

T11 Keihäs
Alkuerät
1) Oona Vanhanen EspTa 31,98
29,26 28,93 31,98

2) Mira Montonen EspTa 23,13
22,02 21,99 23,13

3) Anni Verho KangKi 21,58
20,70 21,58 16,08

4) Iida Koski-Vähälä YlivKu 20,79
20,25 20,79 x

5) Siiri Ikäläinen YlivKu 20,68
19,40 18,04 20,68

6) Elsa Kemppainen LahdA 18,73
x x 18,73

7) Unna Koljonen PihtipTui 13,21
9,26 13,21 10,12

P13 Keihäs
Alkuerät
1) Jere Murto AlavVi 63,50
63,50 59,04 60,85

2) Volmari Paananen TampPy 46,75
46,75 x 44,53

3) Aapo Ryynänen JuuanU 43,81
43,78 42,58 43,81

4) Niilo Kemppainen LahdA 41,97
41,65 x 41,97

5) Lauri Haverinen TampPy 40,21
36,16 40,21 x

6) Aapeli Hakamäki KaustPV 36,80
36,42 x 36,80

7) Eerik Häkli RaisKu 34,59
34,11 33,69 34,59

8) Marlo Tuhkanen PyhäsU 32,76
29,86 32,76 31,44

9) Janne Verho KangKi 32,44
31,48 30,92 32,44

10) Peetu Tanhuanpää LaitJy 30,67
25,36 30,67 x

T13 Keihäs
Alkuerät
1) Miia Laakkonen KuusEV 32,02
28,90 32,02 29,83

2) Abigail McBriar GBR 31,31
31,31 24,28 x

3) Emma Valkila HKV 29,68
28,87 x 29,68

4) Vilma Tiili VehmU 28,03
25,51 28,03 x

5) Hertta Tikka JyväskKU 25,27
25,27 23,88 x

6) Johanna Kumpulainen EspTa 22,61
17,95 19,74 22,61

7) Siiri Sinisalo SiilPo 20,33
20,33 19,53 x

8) Amanda Ságvári YlivKu 19,18
19,18 x x

P15 Keihäs
Alkuerät
1) Lewie Jones GBR 61,73
54,62 61,73 x

2) Roope Mäkipelto LehtimJy 57,83
54,82 57,83 x

3) Elias Kemppainen LahdA 53,32
52,21 52,17 53,32

4) Pietari Hanhisalo HIFK 51,73
x x 51,73

5) Teemu Simoinen HalsToi 50,02
x 50,02 x

6) Leevi Kumpumäki JyväskKU 49,14
47,18 49,14 48,23

7) Aleksi Kinnunen SuolU 47,68
x x 47,68

8) Onni Ohvanainen PyhäsU 44,70
x 42,05 44,70

9) Oliver Ovaskainen NoormNo 44,09
44,09 43,53 36,92

10) Aapo Vanhanen EspTa 44,03
42,28 43,05 44,03

11) Jussi Soraluoma KaarUra 43,70
41,16 43,70 x

12) Henry Watson GBR 39,63
34,98 36,98 39,63

13) Lauri Saha KerU 38,96
28,08 38,96 36,14

14) Ville Isokääntä AlavVi 37,54
32,23 37,54 36,22

15) Onni Hyrskylä LieksU 34,10
32,36 34,10 33,20

Tuomas Kärkkäinen LahdA NM
x – –

T15 Keihäs
Alkuerät
1) Rebekka Petro HämeenlTa 40,28
35,60 40,28 32,96

2) Martta Muuttoranta LipTai 39,38
x 38,29 39,38

3) Arianna Kortelainen ValkKa 37,54
37,46 35,10 37,54

4) Isabella Wager HIFK 36,23
34,05 36,23 x

5) Pinja Heino JyväskKU 34,30
34,30 33,83 –

6) Sara Suhonen ValkKa 33,28
26,16 33,28 32,41

7) Emmi Pitkäkangas AlajA 31,41
26,32 x 31,41

N17 Keihäs
Alkuerät
1) Jessica Howells GBR 35,11

35,11 x 35,02

2) Saffron Turner GBR 34,68
33,65 31,94 34,68

Keihäskarnevaalit 3.7. A- ja B-finaalit

Keihäskarnevaalien A-kilpailut
Pihtiputaan Tuisku
03.07.2022

M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Genki Dean                       JPN                       80,08             
     77,87  78,89  78,22  x      80,08  78,39  

2)   Toni Keränen                     LimNM                     75,22             
     x      x      71,60  x      72,50  75,22  

3)   Teo Takala                       IFRaseb                   73,25             
     73,25  x      x      x      x      x      

4)   Sami Reunanen                    VammsVoi                  71,90             
     65,85  65,06  71,90  x      x      x      

5)   Taneli Juutinen                  KuopRei                   71,23             
     x      67,86  70,81  x      x      71,23  

6)   Janne Läspä                      OulPy                     71,17             
     64,12  x      71,17  x      x      -      

7)   Daniel Bainbridge                GBR                       70,40             
     65,36  70,40  68,83  67,43  x      66,05  

8)   Jaakko Hauta-Aho                 TöysVe                    68,82             
     64,31  x      68,82  x      x      x      

9)   Lassi Yli-Kotila                 KannU                     68,81             
     68,81  x      x      

10)  Jarmo Marttila                   YlivKu                    68,08             
     x      68,08  x      

11)  Joe Harris                       GBR                       67,95             
     67,95  x      x      

12)  Teemu Narvi                      KanksLei                  66,73             
     x      66,73  65,63  

13)  Eetu Peltokangas                 ToholU                    65,98             
     65,98  64,33  63,91  


M Keihäs B-kilpailu
Loppukilpailu
1)   Teemu Wirkkala                   ToholU                    75,78             
     68,90  x      69,16  x      73,60  75,78  

2)   Esa Hiltunen                     ULFK                      70,62             
     70,62  67,88  x      69,74  65,29  69,25  

3)   Ville Miettinen                  JuuanU                    65,22             
     61,17  63,68  64,30  62,76  61,94  65,22  

4)   Chris Pietersen                  SA                        65,09             
     55,73  59,22  61,95  60,01  63,43  65,09  

5)   Aku Parviainen                   TuupovU                   64,20             
     x      58,10  61,93  x      x      64,20  

6)   Michael Allison                  GBR                       61,78             
     61,78  61,54  57,83  56,18  x      60,29  

7)   Tom Dollery                      GBR                       61,70             
     51,58  56,07  61,70  53,08  58,11  x      

8)   Sandeep Chaudhary                IND                       60,17             
     56,41  60,17  57,50  58,48  57,74  56,73  

9)   Luke Angell                      GBR                       58,58             
     57,76  58,58  58,06  

10)  Juha Karjunen                    PyhäsU                    56,77             
     55,90  54,29  56,77  




N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Maria Andrejczyk                 POL                       57,53             
     57,22  x      x      x      x      57,53  

2)   Jenni Kangas                     LahdA                     54,56             
     54,11  52,93  54,56  x      x      x      

3)   Sanne Erkkola                    TuUL                      54,53             
     52,54  x      x      x      50,88  54,53  

4)   Saara Lipsanen                   LappUM                    53,67             
     51,08  53,67  50,51  51,27  53,54  51,54  

5)   Julia Valtanen                   RaumU                     52,89             
     52,82  50,07  51,98  52,89  48,72  51,33  

6)   Emilia Karell                    SjundeåIF                 52,62             
     49,46  49,98  x      x      52,62  46,67  

7)   Emma Hamplett                    GBR                       50,80             
     46,84  x      49,45  46,68  x      50,80  

8)   Laura Pesola                     ReisjPi                   48,84             
     44,63  45,38  48,84  45,05  46,12  43,06  

9)   Heidi Nokelainen                 JoensKa                   47,55             
     45,58  46,15  47,55  



N Keihäs B-kilpailu
Loppukilpailu
1)   Miia Makkonen                    SysmSi                    50,74             
     42,31  45,35  x      x      45,11  50,74  

2)   Minka Nurro                      HKV                       46,52             
     42,50  39,65  39,01  46,52  x      42,93  

3)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  45,30             
     43,90  44,77  43,50  44,06  45,30  44,27  

4)   Bethany Moule                    GBR                       44,57             
     42,36  x      43,86  44,57  x      44,16  

5)   Veera Matintalo                  TuUL                      43,43             
     40,47  43,43  41,85  40,44  41,78  39,36  

6)   Viivi Raatikainen                ÄänekU                    43,13             
     41,38  x      x      41,67  42,62  43,13  

7)   Heidi Lähdemäki                  OulPy                     41,91             
     x      41,91  x      41,48  x      x      

8)   Sanni Nokelainen                 JyväskKU                  41,24             
     38,14  41,24  x      36,52  38,60  40,93  

9)   Jessica Lewis                    GBR                       40,26             
     39,11  39,28  40,26  

10)  Shannon Dawes                    GBR                       40,26             
     36,53  40,26  x      

11)  Sofia Pölkky                     SeinäjSU                  39,98             
     38,96  39,44  39,98  

12)  Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   39,64             
     x      38,46  39,64  

13)  Heli Pynnönen                    HankasHa                  38,77             
     38,77  x      x      

14)  Pilke Kössi                      PaimU                     38,67             
     x      38,67  37,77  

15)  Jemina Ollikka                   LahdA                     38,54             
     37,34  38,54  x      

16)  Merja Perätalo                   YlikNM                    38,37             
     38,37  x      37,48  

17)  Inka Sinivuori                   JyväskKU                  37,12             
     34,98  34,58  37,12  

18)  Lucy Wilkinson                   GBR                       36,51             
     x      36,51  34,81  

19)  Fanny Hansen                     NaantLöy                  35,68             
     32,38  35,68  34,72  

Keihäskarnevaalit 30.6.2022 tulokset

Keihäskarnevaalit
Pihtiputaan Tuisku
30.06.2022

F20 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Jani Tissari                     HankasHa                  39,96            

     39,41  39,96  39,56  37,39  38,38  36,60 


F21 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Jani Töyrylä                     IitPy                     27,16            

     22,92  26,44  23,59  25,74  25,54  27,16 


F44 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Sandeep Chaudhary                IND                       59,30            

     55,58  57,38  57,47  59,30  x      59,05 


F54 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Petri Hirvasniemi                OulPy                     11,99            

     11,34  10,40  11,99  9,71   x      x     


F34 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Marjaana Heikkinen               SiilPo                    17,59            

     17,59  17,40  17,37  17,04  17,14  17,36 


P9 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Jimi Pitkämäki                   SeinäjSU                  31,43            

     x      31,03  x      29,90  28,57  31,43 

2)   Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  25,47            

     24,36  24,15  25,47  22,80  22,76  21,65 

3)   Toivo Ruokangas                  JanJa                     21,24            

     19,96  21,24  18,38  x      18,01  17,47 

4)   Otto Savolainen                  JyväskKU                  18,35            

     14,52  x      17,16  18,35  x      14,10 

5)   Wilhelmi Marin                   PihtipTui                 16,69            

     13,69  11,88  12,12  14,85  13,61  16,69 

6)   Pentti Huppunen                  MaarMa                    15,16            

     14,30  15,07  14,25  14,59  15,16  14,65 

Joukkuekilpailu:

  1. Jyväskylän kenttäurheilijat (Peetu Kahilainen ja Otto Savolainen)

42,63m


T9 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   21,43            

     18,72  19,51  20,76  19,24  21,43  19,25 

2)   Lotta Montonen                   NurmijYU                  18,81            

     18,81  17,39  x      16,76  16,14  17,38 

3)   Veera Paananen                   TampPy                    9,67             

     8,63   7,15   9,67   5,92   8,22   9,64  


P11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Oskari Häkli                     RaisKu                    27,95            

     27,14  27,95  24,31  20,13  x      23,28 

2)   Jaakko Hynnä                     SäkU                      27,75            

     22,32  26,18  x      25,38  23,27  27,75 

3)   Elias Siekkinen                  KeitNu                    24,49            

     21,46  x      x      24,10  x      24,49 

4)   Elmeri Marin                     PihtipTui                 14,88            

     14,14  14,39  13,55  13,22  13,22  14,88 


T11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Oona Vanhanen                    EspTa                     27,92            

     27,78  27,65  26,20  26,96  x      27,92 

2)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  24,19            

     21,22  23,32  22,20  21,52  24,19  23,02 

3)   Mira Montonen                    EspTa                     24,09            

     20,06  19,92  19,23  23,20  21,31  24,09 

4)   Miia Kallio                      NoormNo                   22,21            

     21,66  21,63  22,21  x      x      x     

5)   Elsa Kemppainen                  LahdA                     22,13            

     17,45  x      18,14  x      x      22,13 

6)   Iida Koski-Vähälä                YlivKu                    21,53            

     17,78  15,76  13,88  14,44  20,07  21,53 

7)   Siiri Ikäläinen                  YlivKu                    20,65            

     20,48  17,59  20,65  19,37  17,78  x     

8)   Anni Verho                       KangKi                    18,71            

     14,48  15,60  15,81  18,71  17,65  16,93 

9)   Unna Koljonen                    PihtipTui                 13,20             

     x      x      13,20 

Joukkuekilpailu:

  1. Espoon Tapiot (Oona Vanhanen ja Mira Montonen)

47,84m

  • Ylivieskan Kuula (Iida Koski-Vähälä ja Siiri Ikäläinen)

38,43m


P13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Jere Murto                       AlavVi                    69,14            

     x      63,02  61,28  69,14  67,30  x     

2)   Aapo Ryynänen                    JuuanU                    47,63            

     42,75  x      41,01  42,67  47,63  43,30 

3)   Niilo Kemppainen                 LahdA                     43,91            

     42,50  43,91  x      38,77  41,18  43,58 

4)   Volmari Paananen                 TampPy                    43,78            

     43,78  x      x      41,20  x      x     

5)   Aapeli Hakamäki                  KaustPV                   39,82            

     x      35,22  39,82  x      39,50  x     

6)   Lauri Haverinen                  TampPy                    38,96            

     38,96  33,79  x      32,60  36,32  32,23 

7)   Eerik Häkli                      RaisKu                    36,78            

     35,35  32,45  36,78  35,26  34,67  36,27 

8)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  36,48            

     34,47  34,80  x      x      36,48  x     

9)   Marlo Tuhkanen                   PyhäsU                    34,72            

     34,46  34,72  33,85 

10)  Peetu Tanhuanpää                 LaitJy                    34,55            

     34,55  34,37  x     

11)  Janne Verho                      KangKi                    32,49            

     29,97  32,49  x     

Joukkuekilpailu:

  1. Tampereen Pyrintö (Volmari Paananen ja Lauri Haverinen)

82,74m


T13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Abigail McBriar                  GBR                       35,14            

     34,43  32,92  31,53  35,14  32,29  31,60 

2)   Alisa Koskinen                   ÄhtU                      34,64            

     30,61  31,80  30,81  29,30  30,88  34,64 

3)   Miia Laakkonen                   KuusEV                    34,52            

     33,73  33,28  30,81  34,52  29,91  32,42 

4)   Emma Valkila                     HKV                       31,70            

     30,36  29,73  29,23  29,76  29,43  31,70 

5)   Essi Sahlström                   KeitNu                    29,75            

     x      24,42  23,19  24,29  25,69  29,75 

6)   Venla Vienola                    JyväskKU                  28,71            

     26,52  x      28,71  23,89  27,41  28,25 

7)   Vilma Tiili                      VehmU                     27,11             

     24,74  27,11  x      x      24,15  23,22 

8)   Hertta Tikka                     JyväskKU                  23,40            

     x      23,40  22,75  x      21,22  22,64 

9)   Johanna Kumpulainen              EspTa                     22,20             

     22,20  20,14  19,49 

10)  Amanda Ságvári                   YlivKu                    20,74            

     18,87  20,74  17,81 

11)  Siiri Sinisalo                   SiilPo                    20,32            

     20,32  19,83  16,64 

Joukkuekilpailu:

  1. Jyväskylän kenttäurheilijat (Venla Vienola ja Hertta Tikka)

52,11m


P15 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Roope Mäkipelto                  LehtimJy                  62,36            

     55,89  56,89  x      x      55,38  62,36 

2)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    61,89            

     56,78  58,01  59,49  56,25  55,86  61,89 

3)   Teemu Simoinen                   HalsToi                   59,07            

     51,82  55,14  55,93  59,07  57,09  –     

4)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     54,31            

     50,58  53,26  50,74  50,82  54,31  51,46 

5)   Akusti Ruokangas                 JanJa                     52,82            

     51,34  x      51,50  52,48  51,22  52,82 

6)   Pietari Hanhisalo                HIFK                      51,12            

     51,12  x      50,18  x      50,31  x     

7)   Elias Kemppainen                 LahdA                     50,81            

     50,81  x      x      48,46  x      47,56 

8)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  50,36            

     42,76  45,51  50,36  47,61  47,35  49,19 

9)   Aleksi Pasanen                   SiilPo                    50,30            

     x      50,30  x     

10)  Juho Kallio                      NoormNo                   49,94            

     49,94  x      x     

11)  Jesse Seppälä                    YlivKu                    46,52            

     45,77  46,52  x     

12)  Santtu Kekkonen                  LahdA                     44,73             

     x      33,42  44,73 

13)  Onni Ohvanainen                  PyhäsU                    42,22            

     42,22  41,79  x     

14)  Tuomas Kärkkäinen                LahdA                     41,98            

     41,98  39,89  –     

15)  Jussi Soraluoma                  KaarUra                   41,75            

     41,75  x      x     

16)  Oliver Ovaskainen                NoormNo                   41,07            

     x      39,31  41,07 

17)  Henry Watson                     GBR                       40,69            

     40,69  x      39,00 

18)  Aapo Närhi                       LempKiYU                  40,64            

     x      x      40,64 

19)  Harry Jones                      GBR                       38,47            

     38,47  35,31  37,61 

20)  Ville Isokääntä                  AlavVi                    37,53            

     37,53  x      35,15 

21)  Onni Hyrskylä                    LieksU                    36,20            

     34,01  36,20  35,67 

22)  Lauri Saha                       KerU                      35,86            

     33,67  35,20  35,86 

Joukkuekilpailu:

  1. Lahden Ahkera (Elias Kemppainen ja Santtu Kekkonen)

95,54m

  • Noormarkun Nopsa (Juho Kallio ja Oliver Ovaskainen)

91,01m

  • Great Britain (Henry Watson ja Harry Jones)

79,16m


T15 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Helmi Jauhiainen                 ReisjPi                   46,42            

     44,85  46,42  45,05  46,11  x      x     

2)   Martta Muuttoranta               LipTai                    42,51            

     37,50  42,14  38,22  42,51  x      39,34 

3)   Rebekka Petro                    HämeenlTa                 42,18            

     41,08  37,57  36,09  42,18  39,52  37,57 

4)   Jessica Howells                  GBR                       38,92            

     38,89  35,29  33,94  34,75  38,92  37,70 

5)   Arianna Kortelainen              ValkKa                    37,67             

     37,11  x      35,12  36,28  37,67  x     

6)   Isabella Wager                   HIFK                      36,42            

     30,30  33,35  36,34  33,85  36,42  33,37 

7)   Saffron Turner                   GBR                       36,39            

     36,39  33,45  35,75  32,70  29,88  31,10 

8)   Pinja Heino                      JyväskKU                  34,85            

     33,83  x      34,85  34,81  x      34,75 

9)   Sara Suhonen                     ValkKa                    33,84            

     32,59  29,99  33,84 

10)  Lilli Tiainen                    KerimU                    32,45            

     x      31,59  32,45 

     Abigail McBriar                  GBR                       32,73            

     28,38  29,89  32,73 

Joukkuekilpailu:

  1. Great Britain (Jessica Howells ja Saffron Turner)

75,28m

  • Valkealan Kajo (Arianna Kortelainen ja Sara Suhonen)

70,95m


M17 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Topi Räsänen                     ViitVie                   67,54            

     x      64,88  x      61,74  x      67,54 

2)   Juho Eskelinen                   TuupovU                   60,52            

     56,82  60,52  x      57,64  x      x     

3)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   58,16            

     52,11  54,14  51,56  x      53,83  58,16 

4)   Anton Leppäaho                   KU-58                     55,63            

     x      55,63  x      x      x      54,75 

5)   Juho Touru                       LoimLei                   54,78            

     x      x      54,78  54,63  x      53,92 

6)   Albin Friberg                    SAIK                      52,88            

     46,70  x      50,28  50,14  x      52,88 

8)   Andrew Scanlon                   IRL                       49,36            

     x      45,24  49,36  48,72  46,52  46,69 

9)   Lewie Jones                      GBR                       48,79            

     48,79  47,99  x     

10)  Jere Seppälä                     YlivKu                    44,49            

     41,60  44,49  x     

12)  Edvin Friberg                    SAIK                      35,05            

     x      35,05  x     

     Matias Viikilä                   SaarijPu                  NM               

     x      x      x     


N17 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Cecilia Österberg                IFFemman                  51,51            

     x      51,51  50,96  x      x      50,90 

2)   Fanny Taira                      KurikRy                   44,91            

     41,27  43,10  44,91  44,58  43,26  44,32 

3)   Emilia Liljeqvist                IFNykn                    44,12            

     x      38,33  39,28  44,07  x      44,12 

4)   Ella Råstedt                     EsboIF                    42,49            

     x      x      38,31  39,88  41,16  42,49 

5)   Hertta Turja                     LaihLu                    42,03            

     40,54  42,03  40,92  x      x      38,27 

6)   Saija Nordström                  RantsRai                  40,59            

     40,59  36,19  x      x      36,43  x     

7)   Grete Barot                      TaKa                      39,73            

     39,73  39,56  36,97  x      37,67  38,13 

8)   Lucia Pastyrik                   TaKa                      32,04            

     31,38  32,04  x      31,07  x      x     


M19 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Onni Ruokangas                   JanJa                     71,92            

     71,92  69,85  69,72  70,22  x      69,29 

2)   Aku Parviainen                   TuupovU                   65,08            

     63,33  65,08  x      62,95  63,92  63,93 

3)   Lauri Wuorenrinne                IFRaseb                   62,80            

     61,08  x      62,80  58,56  60,77  x     

4)   Lenni Yli-Kotila                 KannU                     60,05            

     x      x      60,05  59,65  x      59,57 

5)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  57,71            

     x      52,78  x      54,34  56,41  57,71 

6)   Olavi Yli-Mannila                AlajA                     57,55            

     57,55  x      56,02  54,71  51,37  x     

7)   Sam Walker                       GBR                       50,16            

     45,29  47,43  50,16  50,01  48,06  48,04 

8)   Morgan Batten                    GBR                       48,86            

     46,27  47,76  47,96  47,54  48,86  x     

9)   Eetu Jalonen                     SäkU                      46,08            

     x      46,08  45,18 


N19 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Viivi Raatikainen                ÄänekU                    47,28            

     41,43  43,53  42,93  42,68  x      47,28 

2)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  46,34            

     45,25  45,89  46,34  45,54  44,59  44,64 

3)   Minttu Turunen                   KuopRei                   43,23            

     40,83  x      42,70  x      40,90  43,23 

4)   Jessica Lewis                    GBR                       39,87            

     39,73  35,69  39,87  38,14  38,55  36,15 

5)   Lucy Wilkinson                   GBR                       38,13            

     37,43  38,13  36,84  x      35,39  34,13 

6)   Fanny Hansen                     NaantLöy                  34,13            

     33,46  31,32  x      x      x      34,13 

7)   Siiri Nikula                     KeskiUYU                  31,48            

     28,44  x      x      x      x      31,48 

8)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  30,70            

     29,06  x      x      x      30,46  30,70 


M22 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Aleksi Yli-Mannila               AlajA                     71,45            

     68,59  67,17  x      70,33  x      71,45 

2)   Rasmus Yli-Kotila                KannU                     70,90            

     x      70,90  x      x      x      x     


N22 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Sofia Pölkky                     SeinäjSU                  43,95            

     41,24  x      42,22  40,83  43,95  41,03 

2)   Bethany Moule                    GBR                       42,46            

     41,15  42,46  x      x      x      39,80 

3)   Veera Matintalo                  TuUL                      42,23            

     x      39,75  x      42,23  38,18  x     

4)   Jemina Ollikka                   LahdA                     41,32            

     39,05  x      38,90  41,32  x      x     

5)   Elin Källberg                    VasaIS                    41,28            

     39,51  39,93  x      41,28  x      x     

6)   Shannon Dawes                    GBR                       40,82            

     33,34  40,82  39,24  40,20  38,66  x     

7)   Pilke Kössi                      PaimU                     39,60            

     39,60  x      37,18  39,39  39,58  37,81 

8)   Emilia Vanha-Aho                 YlivKu                    32,55            

     30,32  x      30,76  32,33  32,15  32,55 

     Annabel Peach                    GBR                                        

     Emma Hamplett                    GBR                       49,25            

     48,01  x      47,10  x      49,25  43,13 

Keihäskarnevaalit 4.7.2021 tulokset

M Keihäs A
1) Jarmo Marttila KälvTa 80,56
80,56  74,11  x      –      –   –
2) Jami Kinnunen ÄänekU 79,06
x      79,06  76,19  x      –   x
3) Antti Ruuskanen ViipU 77,89
74,81  73,99  x      x      75,44  77,89
4) Teo Takala IFRaseb 76,40
71,26  73,46  73,13  x      76,40  75,72
5) Jaakko Hauta-Aho TöysVe 72,37
x      72,37  x      67,75  x  71,31
6) Teemu Wirkkala ToholU 72,30
–      –      72,30  x      x   –
7) Toni Keränen LimNM 71,15
x      71,15  x      x      x    x
8) Taneli Juutinen KuopRei 70,06
66,88  66,74  70,06  x      x  67,95
9) Janne Läspä KaustPV 69,95
x      x      69,95
10) Nick Howe USA 60,31
57,96  x      60,31
N Keihäs A
1) Sanne Erkkola TuUL 59,61
52,14  53,57  52,36  53,97  55,97  59,61
2) Anni-Linnea Alanen VaasVa 56,01
48,80  52,96  49,35  52,36  54,25  56,01
3) Saara Lipsanen LappUM 54,26
x      48,80  49,50  51,40  x  54,26
4) Janette Lepistö LehtimJy 53,42
53,42  50,31  x      x      x  51,50
5) Roosa Ylönen ÄänekU 52,92
46,37  46,58  49,40  48,05  46,16  52,92
6) Jatta-Mari Jääskeläinen TuUL 52,40
x      49,21  52,40  51,97  x  x
7) Vivian Suominen HIFK 51,73
51,73  49,76  x      50,64  x  x
8) Miia Makkonen SysmSi 50,11
x      41,45  49,85  50,11  x  x
9) Siiri Elomaa TampPy 48,76
44,62  47,90  48,76

Keihäskarnevaalit 4.7.2021 leirikilpailujen tulokset

P9  Keihäs
1) Tobias Löfgren HyvsU 21,90
20,72  18,05  21,90
T9  Keihäs
1) Eerika Hokajärvi ViitVie 15,22
15,22  14,30  15,07
2) Lotta Montonen NurmijYU 13,04
10,02  13,04  x
P11 Keihäs Keihäs
1) TampPy 40,32
35,15  x      40,32
2) Oskari Häkli RaisKu 25,51
22,20  25,51  24,65
Lauri Haverinen TampPy DNS
Leevi Utriainen Tuusula DNS
T11 Keihäs
1) Kiira Kahilainen JyväskKU 29,10
27,23  25,68  29,10
2) Saimi Muhonen JyväskKU 25,94
17,53  25,94  20,98
3) Mira Montonen NurmijYU 19,67
17,85  19,06  19,67
P13 Keihäs
1) Jere Murto AlavVi 53,25
53,25  x      x
2) Jussi Soraluoma KaarUra 41,29
x      37,25  41,29
3) Leevi Kumpumäki JyväskKU 40,94
40,78  39,69  40,94
4) Kimi Kaustinen KaustPV 40,37
39,91  39,36  40,37
5) Onni Ohvanainen PyhäsU 40,24
37,42  40,24  37,95
6) Eerik Häkli RaisKu 33,91
32,91  28,84  33,91
7) Joona Tähtinen LimNM 33,88
32,30  33,88  31,57
8) Ville Isokääntä AlavVi 32,81
30,65  32,81  32,78
Tuomas Kärkkäinen LahdA DNS
T13 Keihäs
1) Piitu Tourunen LahdA 42,82
39,78  40,97  42,82
2) Martta Muuttoranta LipTai 41,35
41,35  x      40,76
3) Rebekka Petro HämeenlTa 34,65
34,65  33,79  28,74
4) Ronja Tuominen VeikkVei 25,66
x      25,66  22,10
Viivi Jermoranta JyväskKU DNS
P15 Keihäs
1) Topi Parviainen TuupovU 76,35
71,12  70,38  76,35
2) Benedict Seppälä JoutsPo 57,25
55,49  57,25  52,97
3) Juho Eskelinen TuupovU 56,64
x      53,61  56,64
4) Aleksi Kinnunen SuolU 49,87
49,35  49,87  x
5) Juho Soikkeli ValkKa 45,03
43,51  45,03  x
6) Nooa Laitinen KaarUra 43,08
43,08  x      39,39
7) Pietari Hanhisalo HIFK 39,73
39,73  37,67  x
8) Oliver Ovaskainen NoormNo 37,93
37,93  37,26  35,27
9) Aapo Närhi LempKiYU 36,58
36,58  x      x
10) Pyry Nieminen AsikkRai 31,89
24,35  29,17  31,89
11) Matias Nieminen AsikkRai 30,63
30,63  30,24  x
Akusti Ruokangas JanJa NM
x      x      x
Juho Kallio NoormNo DNS
Jussi Koskela KangKi DNS
Mico Kumpulainen PihtipTui DNS
T15 Keihäs
1) Lumia Laakso KeskiUYU 33,80
33,80  x      x
2) Emmi Pitkäkangas AlajA 33,55
30,15  32,09  33,55
3) Pinja Heino JyväskKU 33,06
31,83  31,71  33,06
4) Sara Suhonen ValkKa 27,74
x      26,05  27,74
5) Arianna Kortelainen ValkKa 27,44
x      27,44  x
6) Hertta Hakala TampPy 22,47
x      x      22,47
Eevi Vatka ToijVau DNS
Ella Råstedt EsboIF DNS
Helmi Cardona KeskiUYU DNS
Ira Hirvonen OutokPa DNS
Joanna Kangas SeinäjSU DNS
Julia Vuori ForssSa DNS
Saana Koskimäki KaustPV DNS
Saija Nordström RantsRai DNS