Keihäskarnevaalien kilpailut

LIVE-lähetys ja -tulokset SU 3.7. pääkilpailuista tämän linkin kautta!

***

Nuorten kilpailut KE-TO 29.-30.6.2016

Aikataulu 29.6.

13.00 Pojat 11 (heittopaikka 1), Tytöt 9 (heittopaikka 2) ja Pojat 9 (heittopaikka 3)

14.15 Tytöt 13 (heittopaikka 1) ja Tytöt 11 (heittopaikka 2)

15.45 Pojat 13 (heittopaikka 1)

17.15 Tytöt 15 (heittopaikka 1)

18.45 Pojat 15 (heittopaikka 1)

Osallistujat 29.6.

http://kilpailukalenteri.fi/?cs=25&nid=17338

LIVE-tulokset 29.6.

http://live.tuloslista.com/694

Aikataulu 30.6.

13.00 Naiset 17

14.30 Miehet 17

16.00 Naiset 19 ja 22

17.30 Miehet 19

18.45 Miehet 22

Osallistujat 30.6.

http://kilpailukalenteri.fi/?cs=25&nid=16117

LIVE-tulokset 30.6.

http://live.tuloslista.com/695

Pääkilpailut SU 3.7.2016

Sunnuntain 3.7. pääkilpailut käydään kutsukilpailuna. Miesten ja naisten A-kisassa kohtaavat Suomen kärkiheittäjät, EM-edustajiamme lukuunottamatta sekä joukko ulkomaisia huippuja. Erityisesti naisten kilpailussa nähdään nimekkäitä heittäjiä ulkomailta. Mukana ovat mm. viime vuoden voittaja Kelsey-Lee Roberts (63,92 m), Pekingin vitonen Li Lingwei (65,11 m) ja Kathryn Mitchell (66,10 m).

Aikataulu

  • 10.00 Naisten B-finaali
  • 11.30 Miesten B-finaali
  • 13.30 Naisten A-finaali
  • 15.00 Miesten A-finaali

B-kilpailujen osallistujat:
http://kilpailukalenteri.fi/?cs=25&nid=16117

Naisten A-kilpailu klo 13.30

Nimi                                            Seura/maa                          Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)

  1. Kathryn Mitchell           AUS                                      66,10 / 64,37
  2. Kelsey-Lee Roberts        AUS                                     63,94 / 59,02
  3. Li Lingwei                        CHN                                    65,11 / 61,25
  4. Saara Lipsanen               LUM                                    52,70 / 51,61
  5. Jelena Jaakkola              Soinin Sisu                         58,89 / 54,19
  6. Piia Pyykkinen                Äänekosken urheilijat     53,77 / 50,24
  7. Milja Lusila                      Asikkalan Raikas              51,33 / 50,39
  8. Emma Hamplett             GBR                                    56,29 / 52,27
  9. Katelyn Gochenour        USA                                     52,15 / 52,15
  10. Emma Fitzgerald            USA                                    48,77 / 48,77
  11. Hannah Johnson            GBR                                   49,82 / 49,82
  12. Oona Sormunen             Tohmajärven Urheilijat   60,56 / 58,16

Miesten A-kilpailu klo 15.00

Nimi                                         Seura/maa                     Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)

  1. Brian Toledo               ARG                                  83,32 / 78,53
  2. Joni Karvinen              TP                                    80,04 / 71,38
  3. Harri Haatainen         Lapuan Virkiä                86,63 / 75,78
  4. Jani Kiiskilä                VKV                                   78,41 / 78,41
  5. Matti Mortimore        GBR                                  75,96 / 75,79
  6. Jarmo Marttila            Kälviän Tarmo               75,23 / —
  7. Sami Peltomäki           Alajärven Ankkurit       80,36 / 79,02
  8. Sampo Lehtola            Lapinlahden Veto         83,77 / 79,13
  9. Teo Takala                    IF Raseborg                   74,63 / 74,63

Liput

Aikuiset 15 €, alle 15-v. 5 €, veteraanit ilmaiseksi.