Keihäskoulun yleisohjelma 2020 (alustava)

KESKIVIIKKO 24.6.2020

11.00 alk. Kilpailuvarmistukset, majoittuminen ja paikkoihin tutustuminen

13.00 Kilpailut sarjoissa 9-15-v.:

  • 13.00 Pojat 11 (heittopaikka 1), Tytöt 9 (heittopaikka 2) ja Pojat 9 (heittopaikka 3)
  • 14.15 Tytöt 13 (heittopaikka 1) ja Tytöt 11 (heittopaikka 2)
  • 15.45 Pojat 13 (heittopaikka 1)
  • 17.15 Tytöt 15 (heittopaikka 1)
  • 18.45 Pojat 15 (heittopaikka 1)

13.00-17.00 Lounas

16.00 Kiertoharjoitus ryhmille T/P 9-11 v.

18.30 Kiertoharjoitus ryhmille T/P 13

20.00-21.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

TORSTAI 25.6.2020

8.00 Aamiainen

9.00 Keihäskoulun avaus ryhmille 9-15 v. (Pihtipudassali)

9.30 Harjoittelua ryhmissä 9-15 v.

11.00 alk. Kilpailuvarmistukset, majoittuminen ja paikkoihin tutustuminen ryhmille 17-22 v.

11.30 Lounas

13.00 Kilpailut sarjoissa 17-22 v. (heittopaikka 1):

  • 13.00 Naiset 17
  • 14.30 Miehet 17
  • 16.00 Naiset 19
  • 17.15 Miehet 19
  • 18.30 Naiset 22
  • 19.45 Miehet 22

13.00 Harjoittelua ryhmissä 9-15 v.

16.00-18.00 Päivällinen

19.00 Harjoittelua ryhmissä 9-15 v. sekä para- ja valmentajaryhmä

19.00 Kiertoharjoittelu ryhmissä 17-19 v.

20.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

PERJANTAI 26.6.2020

8.00 Aamiainen

8.30 Keihäskoulun vetäjien palaveri (Pihtipudassali)

9.00 Keihäskoulun avaus ryhmille 17-22 v., sekä para- ja valmentajaryhmälle (Pihtipudassali)

9.30 Harjoittelua, kaikki ryhmät

11.30 Lounas

13.00 Luento: Nuoren urheilijan terveys

14.00 Harjoittelua, kaikki ryhmät

16.30 Valokuvaus (keskuskenttä)

17.00 Päivällinen

18.00 Keihäskarnevaalit 50 vuotta -juhla, Pihtipudassali

20.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

LAUANTAI 27.6.2020

8.00 Aamiainen

9.30 Harjoittelua

11.00 Lounas

12.30 Mediatapahtuma kentällä (heittäjät, mediaa, koululaiset)

14.00 Paraheittäjien kilpailut, kisojen seurantaa ja kannustusta muut ryhmät

15.00 Harjoittelua

16.00-18.00 Päivällinen

17.00 Naisten B-kilpailut (kaikki kannustamassa)

19.30 Miesten B-kilpailut (kaikki kannustamassa)

20.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

SUNNUNTAI 28.6.2020

8.00 Aamiainen

9.30 Leirikilpailut: 

  • 9.30 Tytöt 9 (paikka 4), Pojat 9 (paikka 5)
  • 9.30 Pojat 11 (paikka 2), Tytöt 11 (paikka 6), Tytöt 13 (paikka 1)
  • 10.15 Pojat 13 (paikka 1)
  • 11.00 Tytöt 15 (paikka 1)
  • 11.45 Pojat 15 (paikka 1)

13.30 Keihäskoulun todistusten jako (Pihtipudassali)

12.00-13.30 ja 16.00-17.00 Lounas

15.00 Kilpailujen avaus

15.15 Naisten A-kisa

16.50 Keihäskoululaisten esiinmarssi

17.00 Miesten A-kisa

18.30 Kotiinlähtö