Keihäskoulun yleisohjelma 2018

KESKIVIIKKO 27.6.2018

11.00 alk. Kilpailuvarmistukset, majoittuminen ja paikkoihin tutustuminen

13.00 Kilpailut sarjoissa 9-15-v.:

  • 13.00 Pojat 11 (heittopaikka 1), Tytöt 9 (heittopaikka 2) ja Pojat 9 (heittopaikka 3)
  • 14.15 Tytöt 13 (heittopaikka 1) ja Tytöt 11 (heittopaikka 2)
  • 15.45 Pojat 13 (heittopaikka 1)
  • 17.15 Tytöt 15 (heittopaikka 1)
  • 18.45 Pojat 15 (heittopaikka 1)

13.00-17.00 Lounas

16.00 Kiertoharjoitus ryhmille T/P 9-11 v.

18.30 Kiertoharjoitus ryhmille T/P 13 ja T 15

20.00-21.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

 

TORSTAI 28.6.2018

8.00 Aamiainen

9.00 Keihäskoulun avaus ryhmille 9-15 v. (Pihtipudassali)

9.30 Harjoittelua ryhmissä 9-15 v.

11.00 alk. Kilpailuvarmistukset, majoittuminen ja paikkoihin tutustuminen ryhmille 17-22 v.

11.30 Lounas

13.00 Kilpailut sarjoissa 17-22 v. (heittopaikka 1):

  • 13.00 Naiset 17
  • 14.30 Miehet 17
  • 16.00 Naiset 19
  • 17.15 Miehet 19
  • 18.30 Naiset 22
  • 19.45 Miehet 22

14.00 Harjoittelua ryhmissä 9-15 v.

17.00 Päivällinen

19.00 Harjoittelua ryhmissä 9-15 v.

19.00 Kiertoharjoittelu ryhmissä 17-19 v.

20.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

 

PERJANTAI 29.6.2018

8.00 Aamiainen

8.30 Keihäskoulun vetäjien palaveri (Pihtipudassali)

9.30 Keihäskoulun avaus ryhmille 17-22 v., valmentajaryhmälle sekä keihäsolympiadille (Pihtipudassali)

9.30 Harjoittelua 9-15 v.

9.45 Harjoittelua 17-22 v. ja muut ryhmät

11.00 Lounas

12.00 Luento: Petteri Piironen, SUL

14.00 Harjoittelua, kaikki ryhmät

16.30 Valokuvaus (keskuskenttä)

17.00 Päivällinen

18.30 Heittotoimintarastit, kaikki ryhmät

20.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

 

LAUANTAI 30.6.2018

8.00 Aamiainen

9.00 Harjoittelua

11.00 Lounas

12.00 Huippu-urheilijavieraita (Pihtipudassali)

12.30 Pihtiputaan kesätorilla käynti (Heittäjät kärjessä)

14.00 Paraheittäjien kilpailut, kisojen seurantaa 9-15 v.

14.00 Luento yli 15 v: Esiintyjä ilmoitetaan myöhemmin (Pihtipudassali)

15.30 Leirikilpailut:

  • 15.30 Tytöt 9 (paikka 4), Pojat 9 (paikka 5)
  • 15.30 Pojat 11 (paikka 1), Tytöt 11 (paikka 2), Tytöt 13 (paikka 3)
  • 16.15 Pojat 13 (paikka 1)
  • 18.00 Tytöt 15 (paikka 1)
  • 18.45 Pojat 15 (paikka 1)

15.30 Harjoittelua 17-22 v.

17.00 Päivällinen

19.00 Yhteistä iltaohjelmaa, Pihtipudassali/ulkona

20.30 Iltapala

22.00 Hiljaisuus – omissa huoneissa

 

SUNNUNTAI 1.7.2018

7.00 Aamiainen

9.00 Harjoittelua

10.00 Naisten B-kisa

11.30 Miesten B-kisa

12.30 Keihäskoulun todistusten jako (Pihtipudassali)

13.00-16.00 Lounas

13.30 Naisten A-kisa

14.30 Keihäskoululaisten esiinmarssi

15.30 Miesten A-kisa

16.30 Kotiinlähtö