tulokset

Keihäskarnevaalit 28.6.2015 tulokset

Keihäskarnevaalit
Pihtipudas
28.6.2015

TULOKSET

M Keihäs

1. Ari Mannio                              LehtimJy            80,69
80,02      X  80,26      X  79,90  80,69
2. Zigismunds Sirmais                      LAT                 76,86
74,08  74,01      X      X  76,86  76,64
3. Gabriel Wallin                          SWE                 76,79
70,23  67,92  70,95  74,80  76,79      X
4. Toni Sirviö                             SulkU               76,12
70,97  75,01  73,45  76,12      X  73,94
5. Harri Haatainen                         LapVi               74,71
70,55  71,99  73,40      X      X  74,71
6. Mikko Kankaanpää                        KauhWi              73,64
71,19  70,44  73,64      –      X      X
7. Jani Kiiskilä                           VeitsilKV           73,04
72,99  73,04      X      X  72,65  71,88
8. Sami Peltomäki                          AlajA               71,70
68,02  70,79      X  71,70      X      X
9. Bonne Buwembo                           GBR                 66,59
X  66,59  61,95

N Keihäs

1. Kelsey-Lee Roberts                      AUS                 61,74
52,31  55,52  60,15  57,35  61,74  61,17
2. Oona Sormunen                           TohmajU             56,74
53,17  51,58  56,74  53,11      X  54,64
3. Lina Muze                               LAT                 55,44
–  49,24  52,10      X  55,44  53,38
4. Sanni Utriainen                         TampPy              55,23
55,23  52,72  54,86      X  54,92  53,82
5. Jenni Kangas                            SeinäjSU            54,04
51,77  54,04  52,05      X      X  52,22
6. Heidi Nokelainen                        SimpU               53,14
52,53      X  52,89  51,80  53,14  52,56
7. Jelena Jaakkola                         SoinSi              52,76
50,43      X  52,31  52,76  51,37      X
8. Janette Lepistö                         LehtimJy            51,98
51,29  46,25  51,85  49,47  51,98  49,85
9. Saara Lipsanen                          LappUM              48,18
46,04  48,18  47,81
Sanne Erkkola                           TurWei                DNS

Freya Jones                             GBR                   DNS

M Keihäs B

1. Matti Mortimore                         GBR                 71,94
66,62  68,14  71,94  69,33  69,87  65,18
2. Anssi Liimatta                          JoensKa             71,20
63,98  65,41  71,20      X  68,54  68,50
3. Toni Kuusela                            AlajA               70,96
70,96  67,57      X      X      X  65,69
4. Achmed Beder Magour                     QAT                 70,85
65,22  63,45  70,24  69,40      X  70,85
5. Teo Takala                              IFRaseb             70,19
70,19  69,11  67,68      X      X      X
6. Rasmus Maukonen                         JyväskKU            69,21
69,21      X  65,16  66,88  67,68      X
7. Eetu Vanhamäki                          SeinäjSU            67,64
64,92  65,91  67,64      X      X      X
8. Taneli Juutinen                         KuopRei             67,62
64,61      X  67,62      X  66,94      X
9. Joni Karvinen                           TampPy              67,58
X  64,23  67,58
10. Freddie Curtis                          GBR                 66,75
66,75  66,50      X
11. Jarmo Marttila                          KälvTa              66,52
60,91  66,52  61,23
12. Toni Lifländer                          ImU                 66,44
66,44      X      X
13. Jere Salo                               LauttLu             66,19
64,02      X  66,19
14. Leevi Uusitalo                          RaisKu              66,15
60,97  61,58  66,15
15. Tuomo Kaurila                           VeikkVei            65,84
X  65,84  61,72
16. Philip Talus                            VasaIS              65,16
60,03  64,23  65,16
17. Greg Millar                             GBR                 64,62
64,62  64,02  64,55
18. Toni Keränen                            LimNM               63,95
61,78  63,95      X
19. Aleksi Lehto                            SeinäjSU            63,86
63,86      X      X
20. Visa Mäkinen                            VeikkVei            62,40
X  62,40      X
21. Severi Aalto                            NurmijYU            62,30
X  62,30      X
22. Matias Pahikkala                        NaantLöy            62,03
62,03      X  59,57
23. Henri Korhonen                          MaanMa              61,83
58,85  58,88  61,83
24. Jaakko Kuismanen                        HKV                 61,51
61,51      X      X
25. Miika Käräjäoja                         LappUM              60,57
X  60,57      X
26. Gavin Johnson-Assoon                    GBR                 59,76
58,48      X  59,76
27. Eemi Maukonen                           JyväskKU            59,63
55,11      X  59,63
28. Tuukka Taitonen                         LahdA               59,23
59,23      X  58,54
29. Jackson Curtis                          GBR                 58,76
X  55,57  58,76
30. Eero Hakala                             KyrVoi              54,65
54,65      X      X
31. Charlie Granville                       GBR                 53,11
X      X  53,11
32. Verner Perkkola                         LaitJy              51,94
51,94  49,95  51,71
33. Richard Dangerfield                     GBR                 48,65
48,65  47,56  47,75
Tero Nokka                              KuopRei                NM
X      X      X
Ville Miettinen                         JuuanU                 NM
X      X      X
Leon Bailey                             GBR                   DNS

Mohamed Fadl Al-Muhannadi               QAT                   DNS

N Keihäs B

1. Jenni Vuori                             SomE                49,72
46,23  49,72  48,20      X  48,91  48,50
2. Anni Vihtonen                           KarhKa              47,89
45,07  47,89      X  43,49  43,20  45,41
3. Emmi Heino                              KarkkPo             46,81
43,83  46,81      –  42,52      –  42,67
4. Merja Perätalo                          YlikNM              46,55
42,89  45,26  46,55  43,97  46,00  44,52
5. Heli Liimatta                           JoensKa             46,06
45,10  45,91  45,94      X      X  46,06
6. Jenna Jaakkola                          SoinSi              45,78
44,49  41,58  44,57  44,31  45,78      X
7. Milja Lusila                            AsikkRai            45,09
45,09  39,18  41,17  38,67      X  41,17
8. Emmi Somppi                             HKV                 44,90
40,51  44,90  41,81      –      –      –
9. Sonja Alasalmi                          JyväskKU            44,46
43,68  44,46  40,00
10. Noora Ruuska                            KannKi              43,06
43,06  38,91  37,98
11. Suvi Kemppainen                         KajKi               40,41
39,67  40,41  39,91
12. Elina Kinnunen                          UudKK               40,22
33,41  38,19  40,22
13. Milla Koski-Vähälä                      LimNM               40,13
40,13      X  39,61
14. Linda Huhtala                           YlänKi              39,22
37,34  39,22      X
15. Laura Pesola                            ReisjPi             38,05
X      X  38,05
16. Vilma Ruuska                            KannKi              38,02
35,46  37,30  38,02
17. Heli Pynnönen                           HankasHa            37,04
37,04  36,15  34,32

Jatta-Mari Jääskeläinen                 TuUL                  DNS

Viivi Kuismanen                         HKV                   DNS

 

tulokset

Keihäskarnevaalit 27.6.2015 tulokset

Keihäskarnevaalit 2015
Pihtipudas
27.6.2015

TULOKSET

Keihäs F20

1. Jani Tissari                            HankasHa            43,33
42,51  41,58  39,79  43,13  43,33      X

Keihäs Down

1. Jani Töyrylä                            IitPy               29,53
X  26,27      X  28,60  29,53  26,00

Keihäs Down T21

1. Joonas Elo                              KuusKi              23,98
X  22,24  23,98  23,29  23,95  23,97

Keihäs F56

1. Aleksi Kirjonen                         EspTa               31,31
28,13  29,20  30,33  30,75  30,95  31,31

Keihäs F56 U19

1. Risto Simonen                           KiihtU              20,27
19,94  19,99  18,79  20,27  16,39  20,17

Keihäs F54

1. Petri Hirvasniemi                       KempPy              12,26
X  10,67  11,65  11,16  11,29  12,26

Keihäs F34

1. Marjaana Heikkinen                      SiilPo              17,61
16,90  17,54  17,61  16,87  16,90  17,04

tulokset

Keihäskarnevaalit 26.6.2015 leirikisan tulokset

Keihäskarnevaalien juniorikisat
Pihtipudas
26.6.2015

TULOKSET

P9 Keihäs

1. Topi Räsänen                            ViitVie             32,03
28,91  32,03  30,33
2. Topi Parviainen                         TuupovU             25,49
X  23,72  25,49
3. Akusti Ruokangas                        JanJa               22,71
22,71  21,20  22,15
4. Aaro Tikka                              PihtipTui           22,62
X  22,62  21,91
5. Olavi Pennanen                          LempKiYU            20,04
17,41  18,88  20,04
6. Erkka Makkonen                          KerimU              18,54
18,01  18,54  18,06
7. Henri Hiironen                          PihtipTui           16,41
14,55  15,39  16,41
8. Aapo Närhi                              LempKiYU            13,96
13,08  13,96  11,54

P11 Keihäs

1. Olavi Yli-Mannila                       AlajA               30,59
25,72  26,76  30,59
2. Eeli Kinnunen                           JoensKa             29,67
26,99  29,67  29,21
3. Jerry Silomaa                           RekRai              27,85
23,59  26,37  27,85
4. Antti Kolu                              PyhäsU              26,83
25,44  26,24  26,83
5. Kalle Siekkinen                         PihtipTui           25,41
25,41      X  23,30
6. Tuukka Toropainen                       SuolU               24,45
22,99  24,26  24,45
7. Tiitus Siikala                          KU-58               21,51
21,08  21,51      X
8. Anton Leppäaho                          KU-58               20,00
20,00  19,11  19,42

P13 Keihäs

1. Eemil Porvari                           HartVoi             53,60
53,60  51,42  52,01
2. Aleksis Hanhisalo                       TFEspoo             50,40
48,66  47,29  50,40
3. Niklas Hyvönen                          PyhäsU              44,74
43,57  44,74  44,13
4. Eemeli Aarnio                           NaantLöy            44,26
42,09  44,26  43,61
5. Ville Myllyaho                          KuivAu              41,57
38,70  41,57      X
6. Onni Ruokangas                          JanJa               41,18
41,18  39,35      X
7. Mikko Perilä                            HankasHa            40,87
X  39,31  40,87
8. Antti Ekman                             LapLu               40,32
35,10  40,32  39,51
9. Oskari Käpyaho                          LapVi               40,22
40,22      X      X
10. Aku Parviainen                          TuupovU             39,71
33,88  39,71  38,50
11. Janne Läspä                             KaustPV             38,71
38,71  34,80  36,27
12. Santeri Suutala                         LapVi               37,99
33,57  37,99  37,49
13. Ossi Mehtälä                            MerijKe             37,88
32,88  36,51  37,88
14. Juha Närhi                              LempKiYU            36,12
32,15      X  36,12
15. Joonatan Kemppainen                     PihtipTui           35,79
35,66  35,79  35,15
16. Otto Peltokangas                        ToholU              35,55
35,55  32,86  33,77
17. Joni Rutanen                            PihtipTui           33,87
30,75  27,49  33,87
18. Eetu Marin                              PihtipTui           32,88
32,88  29,43  30,04
19. Ville Siekkinen                         PihtipTui           32,13
30,71  30,90  32,13
20. Jonatan Kinnunen                        SaarijPu            31,76
31,76  27,94  24,78
21. Santeri Yliselä                         LapVi               31,22
31,22  29,53      X
22. Kalle Palola                            TFEspoo             31,21
31,21  28,82  26,99
23. Eetu Leinonen                           LapLu               30,82
28,84  30,82  30,23
24. Joona Tuusjärvi                         HIFK                28,65
26,98  28,65  27,05
25. Oskari Valoranta                        JyväskKU            28,30
28,30      X  26,62
26. Miska Marttinen                         PihtipTui           26,06
25,94  26,06  25,96
27. Joona Penttinen                         MultJy              25,00
25,00  23,23  23,17
Aaro Kari                               KauhWi                 NM
X      X      X

P15 Keihäs

1. Aleksi Yli-Mannila                      AlajA               57,91
57,91  56,13      X
2. Eetu Korhonen                           MaanMa              53,66
49,96  53,66      X
3. Hermanni Suutala                        LapVi               51,38
49,83  51,38      X
4. Heikki Marin                            PihtipTui           49,87
46,68  49,22  49,87
5. Juho Järvinen                           KarstKi             49,02
49,02      X  48,26
6. Tom Hewson                              GBR                 48,37
48,37  44,68  47,75
7. Joel Streng                             IFDrott             47,07
X  47,07      X
8. Eetu Peltokangas                        ToholU              44,02
40,85  43,55  44,02
9. Aapo Varis                              PihtipTui           43,31
43,03  42,91  43,31
10. Elja Neuvonen                           EspTa               43,30
X      X  43,30
11. Antti Vornanen                          IFDrott             42,02
38,60  36,93  42,02
12. Oskari Leppäaho                         AlajA               38,74
38,46  36,26  38,74
13. Wiljami Nurminen                        LapLu               31,99
31,78  31,05  31,99
14. Teemu Nikula                            KeskiUYU            28,84
24,40  26,40  28,84

T9 Keihäs

1. Joanna Kangas                           SeinäjSU            21,55
21,55  21,35      X  20,02      X      X
2. Eerika Siekkinen                        PihtipTui           20,51
19,70  19,27  20,51  19,26      X  18,94
3. Rosa Siekkinen                          PihtipTui           17,79
11,52  15,80  17,79  16,92  15,34  15,44
4. Anni Viljanen                           ToijVau             14,16
12,76  13,11  14,16  12,42  11,57   9,34
5. Eevi Vatka                              ToijVau             12,61
9,38  12,61  10,16  10,25      X      X
6. Ella Paananen                           PihtipTui            9,69
7,23   5,82   5,64   5,66   9,69   7,35
7. Helmi Cardona                           KeskiUYU             9,36
6,16   7,67   7,97   9,36   8,79   7,86

T11 Keihäs

1. Tiisa Paukku                            PihtipTui           28,32
25,02  25,91  26,55  28,32  26,64  25,51
2. Roosa Marin                             PihtipTui           22,63
17,82  22,14  20,10  21,31  17,08  22,63
3. Julia Hovi                              PyhtKi              21,49
18,91  20,65  21,49  20,49  20,49  20,08
4. Nelli Pajula                            JyväskKU            21,27
19,25  19,49  20,85  21,27  19,28  18,55
5. Martta Koski-Vähälä                     LimNM               21,09
16,76  21,09  19,47  19,34  17,57  19,54
6. Siiri Nikula                            KeskiUYU            20,34
18,30  16,08  18,64  20,34  18,22  15,27
7. Emma Backlund                           IFRaseb             19,74
16,40  19,74  18,73  17,74      X      X
8. Sara-Sofia Hyvönen                      PyhäsU              19,72
17,83  18,37  19,32  19,72  18,59  19,23
9. Sanni Toivanen                          JuuanU              19,15
18,07  17,36  19,15      X  17,32  17,94
10. Salla Korhonen                          VarpVi              18,52
16,07  13,83  18,05  18,02  18,52  15,79
11. Ida Cardona                             KeskiUYU            16,23
10,94  11,33  12,97  13,40  15,92  16,23
12. Elina Kjølberg                          NOR                 15,65
15,01  11,99  15,65  11,98      X  12,50
13. Hilla Neuvonen                          EspTa               12,44
12,44  10,69      X  10,00  10,58      X
14. Kirsikka Hanhisalo                      TFEspoo             11,56
10,14  10,31      X  11,12  10,39  11,56

T13 Keihäs

1. Milla Martikainen                       LieksU              39,94
35,17  37,73  39,94
2. Moona Makkonen                          KerimU              39,37
35,37  39,37  37,57
3. Pinja Kianta                            LempKiYU            39,24
39,24  39,12  35,42
4. Viivi Raatikainen                       ViitVie             36,98
32,01  35,74  36,98
5. Olivia Lähdesmäki                       JyväskKU            32,91
32,91  29,95  31,19
6. Eerika Pölkky                           SeinäjSU            31,34
28,38  27,36  31,34
7. Meri Elomaa                             VammsVoi            30,71
30,71  28,33  29,28
8. Viola Pennanen                          LempKiYU            30,40
30,40  29,13  27,00
9. Wilma Sundqvist                         IFKraft             29,92
X  29,92  28,17
10. Vivian Suominen                         LänsiUU             29,77
29,24  29,77  27,95
11. Riina Palviainen                        LieksU              29,66
26,76  29,66  29,51
12. Siiri Elomaa                            VammsVoi            29,63
29,63  27,68  27,47
13. Hanna Toivanen                          JuuanU              27,86
27,86  24,80  27,26
14. Henriikka Pölkky                        SeinäjSU            26,28
24,06  26,28  23,26
15. Heta Kettunen                           LieksU              26,19
24,58      X  26,19
16. Annukka Vainonen                        IitPy               25,31
25,31      X  21,92
17. Erica Linnala                           YlivKu              25,28
25,24  25,28  23,80
18. Anette Eskeli                           SeinäjSU            25,06
23,95  25,06  24,13
19. Elina Rantala                           LempKiYU            24,73
24,13  24,73  23,85
20. Emilia Peltoheimo                       VirolSa             24,62
21,45  23,09  24,62
21. Viivi Myllyaho                          KuivAu              21,67
18,24  21,15  21,67
22. Heta Neuvonen                           EspTa               19,68
19,68  18,47  18,23
23. Inka Vatka                              ToijVau             18,36
18,36  17,73  17,87
24. Elli Varis                              PihtipTui           15,66
15,66  15,64      X

T15 Keihäs

1. Sofia Pölkky                            SeinäjSU            48,88
46,61  48,88  48,35
2. Laura Sadeharju                         SeinäjSU            42,58
42,44  42,58      X
3. Senni Forsberg                          OrimJy              39,72
38,01  39,72  37,76
4. Tessa Toropainen                        SuolU               39,25
35,32  39,25  36,34
5. Julia Valtanen                          RaumU               38,23
35,22  38,23  37,50
6. Meiju Eskelinen                         MaanMa              37,17
X  36,66  37,17
7. Katherine Abel                          GBR                 36,80
34,25      X  36,80
8. Suvi-Maria Sirola                       NaantLöy            36,38
36,38  32,31  34,54
9. Emilia Kangas                           SeinäjSU            34,40
34,40      X  32,40
10. Annabel Peach                           GBR                 33,00
27,19      X  33,00
11. Mila Takki                              LahdA               32,09
32,09  29,98      X
12. Sara Paukku                             SuolU               31,75
30,05  31,75  31,56

 

tulokset

Keihäskarnevaalit 25.6.2015 tulokset

Keihäskarnevaalit
Pihtipudas
25.6.2015

TULOKSET

M17 Keihäs

1. Toni Keränen                            LimNM               79,38
77,58      X      X  74,02      –  79,38
2. Teemu Hintsanen                         SulkU               68,74
X      X  55,83  59,30  64,00  68,74
3. Alexander Skorpen                       NOR                 67,04
64,04  65,77      X  63,35      X  67,04
4. Teemu Narvi                             KanksLei            66,17
60,55  60,67  66,17  58,44      –      X
5. Daniel Heinonen                         JämsI               64,47
55,07  53,69  58,13  59,93  64,47  63,10
6. Pasi Liikka                             KuusKi              63,55
63,55      X      X      X      –      X
7. Daniel Bainbridge                       GBR                 59,78
59,78      X  58,41      X      X      X
8. Henri Tamper                            EspTa               56,78
X  53,74  55,27  56,78      X  54,86
9. Jude Compton-Stewart                    GBR                 53,90
X  51,93  53,90
10. James Yun-Stevens                       GBR                 53,44
50,72      X  53,44
11. Verner Perkkola                         LaitJy              52,57
49,46  52,15  52,57
12. Joonas Ahola                            SjundeåIF           51,98
51,60      X  51,98
13. Vili-Petteri Helenius                   PulkkPo             51,94
51,94      X      X
14. Lassi Yli-Kotila                        KannU               50,01
45,89      X  50,01
15. Mikko Alila                             YlikNM              45,64
42,97  44,37  45,64
16. Arttu Heikkilä                          ReisjPi             42,27
X  42,27      X
Leevi Lindi                             KeitKu                 NM
X      X      X
Valtteri Suomala                        ReisjPi                NM
X      X      X
Valtteri Parkkonen                      KyyjKy                DNS

Saku Pennanen                           JoensKa               DNS

M19 Keihäs

1. Jaakko Kuismanen                        HKV                 67,07
57,94  62,34  60,88      X      X  67,07
2. Tuomo Kaurila                           VeikkVei            64,42
54,51  56,16  60,54  57,65  64,42      X
3. Visa Mäkinen                            VeikkVei            60,95
59,78  60,95  58,93      X  60,89      X
4. Harry Marshall                          GBR                 57,46
53,85  57,46  48,15  53,39  54,46      –
5. Arttu Kekäläinen                        KuopRei             56,76
52,78  53,36      X  53,40      X  56,76
6. Marko Valkama                           LammKo              55,97
55,97      X  50,01      X  55,07  53,93
7. Patrik Torn                             PyhäsU              52,85
50,99  52,85      –      –      –      –
8. Richard Dangerfield                     GBR                 52,65
52,65  49,24      X      X  49,08  50,36
9. Patrick Ikonen                          LimNM               51,51
50,09  51,51  50,50
10. Niko Tohola                             MerijKe             49,02
45,71  45,93  49,02
Eeli Ylilehto                           ArcticA                NM
X      –      –
Ville Miettinen                         JuuanU                DNS

Miro Määttänen                          EspTa                 DNS

Lassi Saarinen                          KeurKi                DNS

Jyri Isokääntä                          MerijKe               DNS

Tom Anstice                             GBR                   DNS

Achmed Beder Magour                     QAT

Kilpailun ulkopuolella
Toni Keränen                            LimNM               67,33
67,33      X  66,69      X  62,98  66,02

M19 Keihäs joukkuekilpailu

1. Veikkolan Veikot                            121,49
Visa Mäkinen                        60,95   2
Tuomo Kaurila                       60,54   3

M22 Keihäs

1. Joni Karvinen                           TampPy              72,43
66,69  72,43  68,21  70,44  69,90  70,90
2. Toni Lifländer                          ImU                 71,24
65,41  65,78  66,83      X  68,98  71,24
3. Teo Takala                              IFRaseb             70,72
67,78  65,59      X  70,72      X  66,82
4. Leevi Uusitalo                          RaisKu              69,94
69,94  68,47      X      X      X      X
5. Taneli Juutinen                         KuopRei             67,93
X  66,92      X  67,93      X      X
6. Toni Kuusela                            AlajA               66,39
X  66,39      X  65,17      X      X
7. Matias Pahikkala                        NaantLöy            64,82
X      X  64,82  62,91  60,80      X
8. Robert Heinonen                         JämsI               64,49
63,52  64,49  61,32  62,74      X  61,52
9. Henri Korhonen                          MaanMa              61,66
61,43      X  61,66
10. Ville Kamppuri                          PyhäsU              60,55
59,29  59,45  60,55
11. Edvin Berglund                          SjundeåIF           48,04
47,87  48,04      X
Severi Aalto                            NurmijYU               NM
X      X      X
Eetu Kangas                             SeinäjSU               NM
X      X      X
Sebastian Lindstedt                     SjundeåIF              NM
X      X      X
Jona Nylund                             IKFalken              DNS

Marko Hallanaro                         LänsiUU               DNS

Matti Mortimore                         GBR                   DNS

Mohamed Mohamed Kaida                   QAT                   DNS

N17 Keihäs

1. Elina Kinnunen                          UudKK               53,06
48,59  53,06  46,40  45,63      X  46,81
2. Emmi Heino                              KarkkPo             52,23
52,23  47,39  45,07  44,50  48,64  44,75
3. Emma Hamplett                           GBR                 49,30
47,36  49,30      X      X  48,74  36,58
4. Milla Koski-Vähälä                      LimNM               45,81
45,40      X      X      X  45,50  45,81
5. Heta Paavola                            KerU                45,80
44,50      X  43,02  45,80  45,07  41,17
6. Sofia Pölkky                            SeinäjSU            45,74
42,82  44,35      X  43,97  41,82  45,74
7. Suvi Kemppainen                         KajKi               44,26
43,89  40,20  44,26  42,86      X      X
8. Miia Puolakka                           KokemKV             44,00
40,68      X  43,78      X  44,00      X
9. Anni Vihtonen                           KarhKa              42,17
X      X  42,17
10. Vilma Ruuska                            KannKi              40,95
40,15  40,95      X
11. Laura Sadeharju                         SeinäjSU            38,83
38,83  38,67  38,67
12. Laurie Dawkins                          GBR                 37,59
37,59      X  36,44
13. Jennie Nylund                           IKFalken            36,05
36,05  33,33  32,92
14. Katherine Abel                          GBR                 35,54
34,76      X  35,54
15. Minka Nurro                             RekRai              34,39
34,39  31,01      X
16. Annabel Peach                           GBR                 33,68
33,68  26,06      X
17. Sonja Torpakko                          KerimU              32,40
X  32,40      X
18. Muusa Makkonen                          KerimU              32,00
X      X  32,00
19. Tiia Jokela                             HalsToi             30,04
X      X  30,04
Linda Huhtala                           YlänKi                 NM
X      X      X
Roosa Ylönen                            HankasHa              DNS

N17 Keihäs joukkuekilpailu

1. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  83,18
Sofia Pölkky                        44,35   6
Laura Sadeharju                     38,83  11

2. Kerimäen Urheilijat                          64,40
Sonja Torpakko                      32,40  17
Muusa Makkonen                      32,00  18

N19 Keihäs

1. Merja Perätalo                          YlikNM              49,22
45,80      X  46,79  43,51      X  49,22
2. Noora Ruuska                            KannKi              44,00
44,00  42,08      X  42,54      X      X
3. Jenny Wiklund                           IFFemman            43,08
X  35,31  39,02  43,08  38,35  40,02
4. Rebecca Ljung                           LarsmoIF            40,17
38,13      X  37,83  40,00  40,17  40,10
5. Laura Pesola                            ReisjPi             39,15
36,04  36,54  39,15  38,33      X  36,81
6. Elspeht Jamieson                        GBR                 38,90
38,90  37,83  37,95  38,43  35,48  35,95
7. Heli Pynnönen                           HankasHa            37,89
37,89      X      X      X      X  36,63
8. Netta Karvinen                          KerimU              36,26
35,24  35,38  34,44      X      X  36,26
9. Satu Ruuskanen                          ImU                 25,01
25,01  23,87      X
Tara Niemi                              VähänkVie             DNS

Kilpailun ulkopuolella
Emma Hamplett                           GBR                 45,97
42,28  45,97      X      X  44,07  42,93

N22 Keihäs

1. Janette Lepistö                         LehtimJy            53,08
50,79      X  49,35      X      X  53,08
2. Saara Lipsanen                          LappUM              51,30
X  47,42      X  46,83  49,49  51,30
3. Jatta-Mari Jääskeläinen                 TuUL                50,61
47,12  50,61      X      –      X  48,45
4. Jenni Vuori                             SomE                47,60
43,09      X  43,59  47,60      X      X
5. Miia Makkonen                           SysmSi              44,82
44,69  43,83      X  44,22  42,26  44,82
6. Meri Rautamies                          VehkVei             43,80
43,80  43,64  40,37  38,51  43,66  39,83
Sanne Erkkola                           TurWei                DNS

Viivi Kuismanen                         HKV                   DNS

Kelly Bramhald                          GBR                   DNS

aikataulumuutos2015

Muutoksia kilpailuaikatauluihin TO ja SU!

Seuraavat muutokset on tehty sekä torstain että sunnuntain kilpailuaikatauluihin:

TO 25.6.
klo 17.30 Miehet 19
klo 18.45 Miehet 22

SU 28.6.
klo 10.00 Naisten B-kilpailu
klo 11.30 Miesten B-kilpailu