Keihäskarnevaalit 2013 tulokset, naiset

Naiset A tulokset
Viimeksi päivitetty: 30.06.2013

N Keihäs A

  1. Nadeeca Lakmali                              SRI                 59,32
          54,89  51,84  59,32  56,10  57,44  54,42
  2. Sofi Flinck                                  SWE                 57,44
          51,60  53,07  53,57  57,44  55,79  55,45
  3. Sanni Utriainen                         1991 TampPy              55,98
          55,98  54,96      -  54,47      -      X
  4. Jenni Kangas                            1992 SeinäjSU            53,68
              X  52,65      X  51,01  53,68  52,33
  5. Niina Kelo                              1980 KeskiUYU            52,17
          48,55  48,16  50,18  51,25  52,17      X
  6. Piia Pyykkinen                          1991 SaarijPu            51,39
          47,03  50,47  49,28  50,66      X  51,39
  7. Megan Glasmann                               USA                 51,23
              X  48,24  47,52      X  46,95  51,23
  8. Leigh Petranoff                                   USA               48,41
          48,41  48,07  45,58  47,44      X  46,84
  9. Jelena Jaakkola                         1989 SoinSi              47,31
          46,57  47,31  46,76
 10. Elisabeth Höglund                            SWE                 46,44
          46,44  45,29  42,75
 11. Izzy Jeffs                                   GBR                 44,36
              X      X  44,36

Naiset B tulokset Viimeksi päivitetty: 30.06.2013 N Keihäs B 1. Heidi Nokelainen 1990 SimpU 50,20 47,51 47,44 48,55 X 47,69 50,20 2. Janette Lepistö 1993 LehtimJy 49,05 47,50 45,35 46,85 X X 49,05 3. Saara Lipsanen 1995 LappUM 49,05 42,20 44,00 46,98 44,11 46,07 49,05 4. Sanne Erkkola 1994 TurWei 47,81 46,02 46,21 46,38 47,81 46,46 47,04 5. Amanda Räty 1995 KeskiUYU 47,27 42,67 45,49 44,26 43,49 47,27 X 6. Milja Lusila 1987 AsikkRai 47,18 40,95 47,18 43,52 41,71 44,21 46,01 7. Katelyn Gochenour USA 44,68 44,68 42,06 40,50 X 41,73 41,11 8. Jatta-Mari Jääskeläinen 1994 TuUL 43,41 42,97 43,41 40,74 40,87 X 39,23 9. Jenni Vuori 1995 SomE 41,72 41,13 41,72 40,74 10. Marika Lähteenmäki 1991 IkaalU 41,28 37,84 40,47 41,28 11. Kristen Clark USA 41,19 38,85 41,19 40,27 12. Christine Streisel USA 41,09 41,09 39,53 36,43 13. Anna Takala 1994 LappVei 40,10 40,10 39,79 37,76 14. Katja Heinonen 1986 JyväskKU 39,70 39,70 X 36,71 15. Laura Pesola 1996 ReisjPi 39,45 39,00 39,45 X 16. Sandra Laulumaa 1996 OulHui 38,33 37,13 38,33 37,04 17. Merja Perätalo 1996 YlikNM 37,90 37,90 X 36,13 18. Elisa Myllymäki 1996 TampPy 34,54 34,54 34,10 33,52 19. Sonja Kauppi 1997 TammRy 33,35 32,67 30,46 33,35 20. Laura Suhonen 1994 LappUM 27,12 X X 27,12 Jenna Jaakkola 1991 SoinSi DNS Heli Jokela 1994 KaustPV DNS Anna Philgren SWE DNS
N22 tulokset Viimeksi päivitetty: 27.06.2013 N22 Keihäs 1. Jenni Kangas 1992 SeinäjSU 54,74 54,11 X 51,71 X X 54,74 2. Piia Pyykkinen 1991 SaarijPu 53,77 48,07 53,77 50,96 X 53,07 X 3. Janette Lepistö 1993 LehtimJy 47,68 44,06 46,71 47,68 X 45,40 X 4. Marika Lähteenmäki 1991 IkaalU 41,52 40,05 41,52 41,16 39,82 X X 5. Jenna Jaakkola 1991 SoinSi 40,55 40,12 40,55 X X X 40,45 6. Anniina Mäkelä 1993 AlavU 39,80 37,97 38,92 38,34 X X 39,80 7. Kukkamaaria Heikkinen 1993 JuuanU 36,51 36,51 35,05 X X X X
N19 tulokset Viimeksi päivitetty: 27.06.2013 N19 Keihäs 1. Sanne Erkkola 1994 TurWei 48,33 44,76 45,99 43,88 45,51 46,10 48,33 2. Saara Lipsanen 1995 LappUM 48,16 40,55 44,48 44,61 44,86 X 48,16 3. Megan Glasmann USA 47,90 45,13 45,45 43,45 45,79 42,76 47,90 4. Jatta-Mari Jääskeläinen 1994 TuUL 45,54 45,35 45,54 44,45 41,76 40,97 41,55 5. Amanda Räty 1995 KeskiUYU 45,36 X 42,52 45,36 42,04 44,01 42,38 6. Christine Streisel USA 45,13 45,13 44,52 43,19 42,97 43,93 42,07 7. Jenni Vuori 1995 SomE 44,56 41,99 44,56 41,19 X X X 8. Annika Kantola 1995 SeinäjSU 38,17 36,36 38,17 X X X X 9. Viivi Kuismanen 1995 HKV 36,06 35,49 36,06 X 10. Laura Suhonen 1994 LappUM 30,92 27,52 30,92 X Meri Rautamies 1994 VehkVei DNS Matleena Nenonen RuovPi DNS N19 Keihäs joukkuekilpailu 1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 75,53 Saara Lipsanen 44,61 6 Laura Suhonen 30,92 10

Keihäskarnevaalit 2013 tulokset, pojat

P15 tulokset
Viimeksi päivitetty: 27.06.2013

P15 Keihäs

  1. Toni Keränen                            1998 LimNM               68,56
          68,56  68,10  65,53  65,62      X  68,43
  2. Teemu Hintsanen                         1999 SulkU               58,59
          53,60      X  51,39  50,78  58,59      X
  3. Voitto Köykkä                           1999 VilppVei            56,96
          56,96  44,89      -      X      X      X
  4. Leo Laine                               1998 NaantLöy            56,68
          54,96  50,51  52,90  56,68  56,08      X
  5. Daniel Heinonen                         1998 JämsI               54,00
          52,56  54,00      -      X  52,39  49,38
  6. Miika Kaukola                           1998 ÄhtU                53,44
          53,44  53,37  51,02      -  53,21  51,07
  7. Henri Tamper                            1998 EspTa               53,29
          48,96  53,29  46,62      X      X  51,09
  8. Sami Reunanen                           1998 VammsVoi            49,72
          49,72      X      X  47,91      X      X
  9. Mikko Pekkala                           1998 JyväskKU            49,17
              X  49,17  41,92
 10. Oskari Turunen                          1998 HämeenlTa           48,91
          42,49  46,78  48,91
 11. Santeri Pellikka                        1998 LimNM               48,54
          48,54  46,09  44,25
 12. Benjamin Helander                       1998 IFRaseb             46,97
          46,97  44,96  44,19
 13. Matias Viljamäki                        1998 ReisjPi             41,94
          41,34  41,94      X
 14. Saku Pennanen                           1999 JoensKa             40,35
          40,35      X      X
 15. Valtteri Suomala                        1999 ReisjPi             39,60
          39,53  39,60      X
 16. Joni Lumijärvi                          1998 LimNM               38,95
          38,89  38,95      X
 17. Joonas Sundman                          1999 RuskY               37,59
              X  37,59  36,91
 18. Arttu Heikkilä                          1999 ReisjPi             35,33
              X  35,33  32,26
     Jaakko Pöyhönen                         1999 HankasHa               NM
              X      X      X
     Jonathan Eriksson                       1998 IFKraft               DNS
        
     Miska Eeronheimo                                                   DNS
        
     Jonathan Amneskog                                                  DNS
        

P15 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Limingan Niittomiehet                       117,10
     Toni Keränen                        68,56   1
     Santeri Pellikka                    48,54  11

  2. Reisjärven Pilke                             81,54
     Matias Viljamäki                    41,94  13
     Valtteri Suomala                    39,60  15


P13 tulokset Viimeksi päivitetty: 27.06.2013 P13 Keihäs 1. Teemu Narvi 2000 KanksLei 51,79 46,48 46,65 X 49,52 X 51,79 2. Kim Nousiainen 2000 LeppävVi 51,54 49,34 47,93 X 50,10 48,62 51,54 3. Matti Piispanen 2000 KarstKi 47,78 45,23 X 44,25 44,90 46,96 47,78 4. Tatu Hiltunen 2000 SulkU 46,99 46,99 46,15 41,40 45,09 44,54 43,63 5. Juho Moisio 2000 HankasHa 46,25 38,88 46,25 X X 42,80 42,38 6. Santeri Visuri 2000 YlivKu 45,53 45,53 42,07 44,39 44,01 43,70 43,95 7. Aleksi Yli-Mannila 2001 AlajA 44,12 43,66 40,63 44,12 - - - 8. Eetu Korhonen 2000 MaanMa 43,98 43,98 40,95 39,94 X 41,52 X 9. Viljami Hanhisalo 2000 ViipU 43,41 X 38,92 43,41 10. Elias Autio 2000 SiikalU 43,15 39,49 38,23 43,15 11. Ari Saastamoinen 2000 KeitKu 42,32 42,32 X X 12. Juho Järvinen 2001 KarstKi 40,64 40,59 40,64 X 13. Konsta Kauppinen 2000 JuvU 40,09 40,09 X 38,47 14. Matias Päri 2000 LimNM 39,43 34,43 33,90 39,43 15. Topi Julkunen 2000 JuvU 39,19 39,19 X 37,71 16. Kasperi Remesaho 2000 ToholU 38,83 35,82 38,22 38,83 17. Aapo Varis 2000 PihtipTui 38,66 38,16 X 38,66 18. Miska Kumpulainen 2000 PihtipTui 36,82 36,82 X 33,44 19. Oskari Leppäaho 2001 AlajA 33,71 X 33,71 32,08 20. Antti Kotilainen KivijKi 33,42 X 33,42 X 21. Lauri Ollila 2000 KarstKi 32,84 28,01 31,56 32,84 22. Arttur Pennanen 2001 SiilPo 32,31 32,31 31,54 31,15 23. Rasmus Yli-Kotila 2001 KannU 32,04 X 32,04 30,78 24. Lasse Tuomela 2001 SiilPo 31,05 28,91 31,05 X 25. Jani Isokääntä 2001 MerijKe 31,03 29,10 29,95 31,03 26. Heikki Marin 2001 PihtipTui 29,90 X X 29,90 27. Juha Laine 2000 KerimU 29,28 29,28 X X 28. Aleksi Nappi 2001 PihtipTui 29,24 26,69 26,76 29,24 29. Aapo Nieminen 2000 HyvsU 28,96 X 28,96 22,08 30. Joona Määttä 28,94 X 28,94 26,42 31. Elias Ruotsalainen 2001 IinY 27,92 X 26,18 27,92 32. David Vorren NOR 27,00 27,00 X X 33. Miska Eeronheimo 23,73 X 23,73 23,46 34. Kalle Vaarala 2001 LimNM 22,68 X 22,68 X Joonatan Kiviö 2000 TuUL DNS Eetu-Justus Kontola 2001 AlavU DNS Aleksi Rasinaho OulHui DNS P13 Keihäs joukkuekilpailu 1. Karstulan Kiva 85,87 Matti Piispanen 45,23 6 Juho Järvinen 40,64 12 2. Juvan Urheilijat 79,28 Konsta Kauppinen 40,09 13 Topi Julkunen 39,19 15 3. Alajärven Ankkurit 77,83 Aleksi Yli-Mannila 44,12 7 Oskari Leppäaho 33,71 19 4. Pihtiputaan Tuisku 75,48 Aapo Varis 38,66 17 Miska Kumpulainen 36,82 18 5. Siilinjärven Ponnistus 63,36 Arttur Pennanen 32,31 22 Lasse Tuomela 31,05 24 6. Limingan Niittomiehet 62,11 Matias Päri 39,43 14 Kalle Vaarala 22,68 34 7. Pihtiputaan Tuisku 59,14 Heikki Marin 29,90 26 Aleksi Nappi 29,24 28
P11 tulokset Viimeksi päivitetty: 27.06.2013 P11 Keihäs 1. Saku Laine 2002 TampPy 40,43 37,12 37,23 X 39,14 35,66 40,43 2. Joonatan Kemppainen 2002 PihtipTui 34,20 32,92 31,16 32,37 30,89 33,21 34,20 3. Aleksis Hanhisalo 2002 ViipU 34,17 29,61 29,25 31,85 34,17 29,91 30,88 4. Miika Mutka 2002 KannU 32,70 32,70 30,17 X X X X 5. Ville Myllyaho 2002 KuivAu 31,94 27,69 27,93 29,00 X 27,88 31,94 6. Otto Peltokangas 2003 ToholU 30,96 X 29,18 28,90 29,73 28,58 30,96 7. Juha Närhi 2002 LempKi 30,90 29,62 30,36 X X 27,06 30,90 8. Santeri Yliselä 2003 LapVi 28,79 26,21 25,73 28,79 26,62 26,34 27,65 9. Ian Hall USA 28,71 X 25,35 28,71 10. Leevi Lipponen 2002 LempKi 28,63 X 28,63 X 11. Viljami Purola 2002 ReisjPi 28,29 28,29 27,94 X 12. Santeri Hirsikangas 2002 KannU 27,35 X 27,35 X 13. Karri Vaarala 2003 LimNM 27,17 26,90 24,14 27,17 14. Mikko Saukkokoski 2003 IkaalU 25,35 X 25,35 22,68 15. Juho Lumijärvi 2003 LimNM 25,32 25,32 X 24,42 16. Eetu Marin 2002 PihtipTui 25,04 X 25,04 21,75 17. Oskari Käpyaho 2002 LapVi 23,09 23,09 21,14 X 18. Nuutti Mustalahti 2002 TampPy 22,88 22,88 22,67 X 19. Konsta Heikkilä 2002 ReisjPi 22,19 21,30 22,19 X 20. Aku Parviainen 2003 TuupovU 21,55 21,55 21,50 X 21. Toni Haapapuro 2002 PihtipTui 20,21 20,21 X X 22. Samuli Harju 2002 TöysVe 20,16 19,44 20,16 X 23. Markus Saaranen 2003 ViitVie 16,50 16,50 16,28 16,30 24. Jonatan Kinnunen 2002 SaarijPu 15,90 15,90 15,52 15,82 Topi Turunen 2002 RistU DNS P11 Keihäs joukkuekilpailu 1. Tampereen Pyrintö 60,11 Saku Laine 37,23 1 Nuutti Mustalahti 22,88 18 2. Kannuksen Ura 60,05 Miika Mutka 32,70 3 Santeri Hirsikangas 27,35 12 3. Lempäälän Kisa 58,99 Juha Närhi 30,36 5 Leevi Lipponen 28,63 10 4. Pihtiputaan Tuisku 57,96 Joonatan Kemppainen 32,92 2 Eetu Marin 25,04 16 5. Limingan Niittomiehet 52,49 Karri Vaarala 27,17 13 Juho Lumijärvi 25,32 15 6. Lapuan Virkiä 51,88 Santeri Yliselä 28,79 8 Oskari Käpyaho 23,09 17 7. Reisjärven Pilke 50,48 Viljami Purola 28,29 11 Konsta Heikkilä 22,19 19
P9 tulokset Viimeksi päivitetty: 27.06.2013 P9 Keihäs 1. Heikki Sipola 2004 LimNM 28,36 28,36 26,93 26,92 26,58 X X 2. Henrik Lehtinen 2004 LauttLu 27,07 26,11 27,07 25,98 25,45 26,19 25,71 3. Lenni Yli-Kotila 2004 KannU 24,98 24,98 21,71 X 22,91 21,63 20,82 4. Rasmus Remesaho 2004 ToholU 23,06 23,06 21,53 19,21 17,04 20,66 16,94 5. Tuomas Närhi 2004 LempKi 21,08 X 21,08 16,16 20,31 19,79 19,09 6. Erkka Maine 2004 LauttLu 20,78 19,58 20,20 19,70 18,71 20,78 20,69 7. Simo Laulumaa 2004 OulHui 20,42 18,97 X X 17,49 X 20,42 8. Leo Savolainen 2005 AnjLi 20,29 19,80 20,23 19,18 19,98 20,29 X 9. Olavi Yli-Mannila 2004 AlajA 16,14 16,14 14,08 15,73 10. Eeli Kinnunen 2005 PyhäsU 15,25 14,45 15,25 13,33 11. Santeri Harju 2004 TöysVe 13,88 13,88 11,90 12,38 P9 Keihäs joukkuekilpailu 1. Lauttakylän Luja 47,27 Henrik Lehtinen 27,07 2 Erkka Maine 20,20 7

Talvimestaruuskisan 2013 tulokset

Viimeksi päivitetty: 02.03.2013

Keihään talvimestaruuskilpailut
Mustasaari, Botniahalli
2.3.2013

TULOKSET

M Keihäs

1. Eetu Vanhamäki                          1989 VimpVe              69,30
69,30  66,58  63,80      X      X  64,82
2. Jani Kiiskilä                           1989 VeitsilKV           67,74
67,45  65,37  67,74  65,95  65,81  65,64
3. Janne Lamminen                          1989 LapTe               54,15
54,15      X      X      X      X      X
Mika Nevasaari                          1975 PalosUS                NM
X      X      X      X      X      X
Marko Hallanaro                         1985 EsboIF                DNS

Joonas Verronen                         1990 HimU                  DNS
P9 Keihäs

1. Antton Hellberg                         2005 SeinäjSU            23,19
19,11  21,08  20,09  23,19  23,13  23,06
2. Luca Haaro                              2004 KristU              21,44
18,92  18,11  16,95  19,20  19,53  21,44
3. Tuomas Närhi                            2004 LempKi              21,12
X  16,22  18,67  19,62  18,47  21,12
4. Santeri Harju                           2004 TöysVe              15,73
13,04  13,39  15,73  13,37  14,22  12,77
5. Tuukka Toropainen                       2004 SuolU               13,67
12,20  13,67   9,99   9,22  10,89  11,53

P11 Keihäs

1. Saku Laine                              2002 TampPy              36,81
31,93  36,03  34,53  33,44  36,81  35,22
2. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu              31,98
31,98  30,31  28,45  29,10  28,71  28,46
3. Oskari Käpyaho                          2002 LapVi               29,44
29,44  24,98  26,98  27,29  25,02  23,95
4. Anton Ljung                             2002 LarsmoIF            28,95
28,26  25,54  28,95  28,81  27,22  25,41
5. Juha Närhi                              2002 LempKi              28,44
27,77  25,97  28,44  25,50  26,63  26,46
6. Aaro Kari                               2002 KauhWi              27,30
26,42  26,90      X  27,07  27,25  27,30
7. Ville Keskinen                          2003 LempKi              27,25
27,25      X  24,03  24,36  25,24  25,81
8. Santeri Yliselä                         2003 LapVi               26,44
23,91  23,83  24,85  26,44  24,95  25,31
9. Eemeli Aarnio                           2002 NaantLöy            24,78
24,78  20,62  22,16
10. Santeri Suutala                         2002 LapVi               22,43
22,41  22,43  20,71
11. Mikko Saukkokoski                       2003 IkaalU              21,27
X  18,29  21,27
12. Samuli Harju                            2002 TöysVe              19,46
19,46  18,63  16,20
13. Vincent Ljung                           2003 LarsmoIF            17,43
17,43  16,32  13,86
14. Akseli Mäkinen                          2003 PorinYU             15,80
15,55  15,76  15,80
15. Juho Peltola                            2003 PorinYU             15,37
14,64  14,16  15,37

P11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Lempäälän Kisa                               55,69
Juha Närhi                          28,44   5
Ville Keskinen                      27,25   6

2. Lapuan Virkiä                                54,29
Oskari Käpyaho                      29,44   3
Santeri Yliselä                     24,85   8

3. Larsmo If                                    46,38
Anton Ljung                         28,95   4
Vincent Ljung                       17,43  13

4. Porin Yleisurheilu                           31,17
Akseli Mäkinen                      15,80  14
Juho Peltola                        15,37  15

P13 Keihäs

1. Juhana Karjanlahti                      2000 AlajA               41,63
36,15  39,72  41,63      X      X      X
2. Hermanni Suutala                        2000 LapVi               41,31
38,84  41,14      X  39,73  38,06  41,31
3. Tatu Hiltunen                           2000 SulkU               41,31
41,31  38,63  40,49  40,30  37,74  39,80
4. Aleksi Yli-Mannila                      2001 AlajA               41,06
40,77  41,06      X  37,06  39,75      X
5. Elias Autio                             2000 SiikalU             39,73
38,84  37,89      X  33,66  34,38  39,73
6. Tami Niemi                              2000 VähänkVie           39,54
39,54  38,07  36,41  36,74      X  39,14
7. Eetu Annila                             2000 LaihLu              38,08
36,97  37,32  38,08      X      X  36,59
8. Daniel Tavisalo                         2000 SeinäjSU            37,31
37,31  34,52  34,24  35,24  33,24  34,85
9. Eemeli Rantaneva                        2001 MerikI              36,20
34,42  31,95  36,20
10. Otto Lehtonen                                SeinäjSU            32,95
X  27,96  32,95
11. Antti Vornanen                          2000 IFDrott             32,55
32,55  30,73      X
12. Oskari Leppäaho                         2001 AlajA               31,61
30,63  31,61  31,52
13. Niko Peltola                            2000 PorinYU             30,95
30,43  30,95  30,28
14. Joel Streng                             2000 IFDrott             30,02
X  30,02  29,60
Roope Heikkinen                         1999 LapLu                 DNS
P13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Alajärven Ankkurit                           82,69
Juhana Karjanlahti                  41,63   1
Aleksi Yli-Mannila                  41,06   4

2. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  70,26
Daniel Tavisalo                     37,31   8
Otto Lehtonen                       32,95  10

3. If Drott                                     62,57
Antti Vornanen                      32,55  11
Joel Streng                         30,02  14

P15 Keihäs

1. Teemu Hintsanen                         1999 SulkU               49,34
48,87  49,34      X      X      X  43,80
2. Oskari Turunen                          1998 HämeenlTa           47,09
46,74      X      X  47,09      X  42,88
3. Henri Tamper                            1998 EspTa               44,96
39,01  40,76  44,96      X      X      X
4. Linus Ljung                             1998 LarsmoIF            43,84
41,14  39,68  41,60  39,63  40,01  43,84
5. Niko Suontakanen                        1998 ReisjPi             42,35
38,74  39,71  40,18      X  40,95  42,35
6. Juhani Hauta-Aho                        1999 TöysVe              39,60
39,07  38,12  39,60  39,24  35,27      X
Max Hellström                           1999 LarsmoIF              DNS
M17 Keihäs

1. Tuomo Kaurila                           1996 VeikkVei            70,53
70,53      X      X      X      X      X
2. Kasperi Koskela                         1996 LapVi               66,06
59,80  59,35  66,06      X  60,68      X
3. Jyri Isokääntä                          1997 MerijKe             64,00
62,47  60,20  62,58      X  62,26  64,00
4. Lassi Saarinen                          1997 KeurKi              60,90
58,06      X  60,17  60,90  59,01  55,04
5. Marko Valkama                           1996 TampPy              53,34
X  44,66  51,57  53,34  46,76  50,18
6. Eeli Ylilehto                           1996 SeinäjSU            53,27
50,91  41,95  53,27  50,70      X      X
7. William Kojola                          1997 VasaIS              53,06
53,06      X      X      X  45,21      X
8. Henri-Jussi Kurvinen                    1996 TampPy              50,15
46,88  48,07  49,98  50,15      X  46,77
9. Jaakko Hauta-Aho                        1997 TöysVe              49,51
45,05      X  49,51
10. Juho Lammi                              1997 GamlakIF            48,12
X  48,12  47,59
11. Joona Neuvonen                          1996 PiikkKe             47,46
47,46      X      X
12. Kimmo Kilpi                             1997 TampPy              47,37
X  46,17  47,37
13. Jonas Solvin                            1997 IKFalken            37,83
35,04  37,11  37,83
Aleksi Viljanen                         1996 GamlakIF               NM
X      X      X
Miika Hölsä                             1997 SulkU                 DNS

Antti Ruuti                             1997 JyväskKU              DNS
M19 Keihäs

1. Joni Karvinen                           1994 YlöjU               70,04
67,42  64,27      X  64,80  64,64  70,04
2. Toni Kuusela                                 VimpVe              65,62
65,62  65,47      X  61,24  62,42      X
3. Jarmo Hänninen                          1995 KalVa               59,69
57,56  59,69      X  57,34      X  55,90
4. Eemi Maukonen                           1995 JyväskKU            56,34
X  52,56      X  53,28  56,34  55,51
5. Juuso Pusa                              1995 YlöjU               54,31
X      X  51,49  54,31      X  49,86
6. Henri Korhonen                          1994 MaanMa              54,18
54,18      X  50,59  51,24      X      X
7. Markus Närvänen                              LempKi              52,34
48,82  52,34      X  48,14  51,37  49,22
8. Robert Heinonen                         1995 JämsI               50,11
50,11      X  50,06      X  49,47      X
9. Edward Knutar                           1995 IKFalken            40,09
X  40,09      -
Kilpailun ulkopuolella
Emil Sjödin                                  SWE                 51,87
46,79  49,27  51,69  51,87  50,94  51,08

M22 Keihäs

1. Sami Peltomäki                          1991 AlajA               65,58
65,58  64,39  61,74  63,60      X  59,63
2. Jere Salo                               1992 LauttLu             63,98
62,23  57,90      X  62,44      X  63,98
3. Rasmus Maukonen                         1992 JyväskKU            63,05
61,66  61,45  60,96  60,09  59,27  63,05
4. Martin Grandell                         1991 VasaIS              61,44
57,17  61,14  59,71  57,65  59,89  61,44
5. Juho Lamminen                           1992 LapTe               55,46
53,63      X      X      X  55,46  52,73
6. Philip Talus                            1992 VasaIS              54,90
54,03      X  54,24      X  54,90      X
7. Janne Etelämäki                         1992 KuortKu             54,43
54,43  53,64      X      X  53,63  53,73
John Käldman                            1993 IKFalken              DNS
N Keihäs

1. Niina Kelo                              1980 KeskiUYU            48,92
43,20  46,45  44,49  47,62  48,62  48,92
2. Milja Lusila                            1987 AsikkRai            46,76
45,17  45,04  46,76  45,97  43,15  46,21
3. Sonja Alasalmi                          1988 OulHui              39,69
X  39,69  38,82  36,27  37,45  39,16
4. Janica Laine                            1983 HonkajsU            37,66
37,66      -      -      -      -      -
5. Miia Luokkanen                          1977 HimU                35,86
X  35,86  34,92      X      X      X
Kilpailun ulkopuolella
Sandra Laulumaa                         1996 OulHui              42,82
42,19  38,59  42,82  41,13      X  41,79

T9 Keihäs

1. Tiisa Paukku                            2004 PihtipTui           21,05
19,32  19,27  18,06  20,43  21,05  19,69
2. Nanna Leivonen                          2004 JyväskKU            18,62
18,20  18,45  16,19  17,91  18,62  16,69
3. Anette Saalismaa                        2004 VeitsilKV           16,69
16,69  14,30  15,75  14,97  14,54      X
4. Martta Koski-Vähälä                     2004 LumijLU             13,69
11,76  12,79  11,62  12,70  12,89  13,69

T11 Keihäs

1. Pinja Kianta                            2002 LempKi              25,23
23,32  23,32  25,23  21,25  21,44  22,36
2. Viivi Raatikainen                       2003 ViitVie             22,27
19,07  22,27  20,96      X  17,17      X
3. Eerika Pölkky                           2002 SeinäjSU            21,66
20,31  21,02  20,55  21,66  18,80  19,29
4. Moona Makkonen                          2002 KerimU              20,94
20,31  20,43  20,30  20,94  19,14  20,57
5. Kiia Verronen                           2002 HimU                20,82
18,80  20,82  16,46  14,70  18,93  16,51
6. Annukka Saalismaa                       2002 VeitsilKV           20,73
20,73  20,10      X  18,90  20,19  20,57
7. Anne Pynnönen                           2003 HankasHa            17,90
13,75  16,06  15,54  17,90  16,97  15,71
8. Wilma Hautamäki                         2003 IKFalken            14,99
13,77  14,31  14,86  14,17  13,49  14,99
9. Viola Pennanen                          2002 LempKi              13,77
12,24  13,77  13,46
10. Jessica Kiveliö                         2003 VasaIS              13,19
12,88  12,95  13,19
11. Elin Snellman                           2003 VasaIS               7,27
5,97   7,27   7,11

T11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Lempäälän Kisa                               39,00
Pinja Kianta                        25,23   1
Viola Pennanen                      13,77   9

2. Vasa Is                                      20,46
Jessica Kiveliö                     13,19  10
Elin Snellman                        7,27  11

T13 Keihäs

1. Miia Puolakka                           2000 KokemKV             36,46
31,94  31,84  30,62  36,46  29,19  28,12
2. Sofia Pölkky                            2000 SeinäjSU            36,00
32,02  32,89  33,22  32,39  34,79  36,00
3. Jenna Harju                             2001 TöysVe              34,93
32,18  30,37  28,52  33,88  34,93  34,44
4. Tessa Toropainen                        2000 SuolU               30,56
30,56  29,66  29,36  29,56  28,07  30,25
5. Janina Raukko                           2000 VasaIS              29,82
26,97  28,47  29,82      X      X  26,82
6. Minna Hollanti                          2001 GamlakIF            28,84
24,79  20,23  21,77  28,84  27,52  23,48
7. Laura Lahdensuo                         2001 LapVi               26,05
23,99  26,05  19,39
8. Sara Paukku                             2000 PihtipTui           24,94
23,42  23,69  24,62  24,94  21,62  24,93
9. Petra Räty                              2001 KeskiUYU            23,94
20,50  18,12  23,94  21,82      X      X
10. Noora Hellberg                          2001 SeinäjSU            21,15
21,15      X  19,23
11. Elle Haapoja                            2001 LapVi               19,72
19,40  19,72  18,15
12. Charlotte Sassila                       2001 IKFalken            18,55
16,69  18,55  18,52
13. Wilma Hautamäki                         2003 IKFalken            16,41
14,51  13,33  16,41

T13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  57,15
Sofia Pölkky                        36,00   2
Noora Hellberg                      21,15  10

2. Lapuan Virkiä                                45,77
Laura Lahdensuo                     26,05   7
Elle Haapoja                        19,72  11

3. Ik Falken                                    34,96
Charlotte Sassila                   18,55  12
Wilma Hautamäki                     16,41  13

T15 Keihäs

1. Tuuli Pekkarinen                        1998 LestijKi            43,70
42,96  37,48  42,05  42,35  39,66  43,70
2. Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei              40,53
34,11      X  37,75  39,04  40,32  40,53
3. Milla Koski-Vähälä                      1999 LumijLU             39,78
38,42  38,83  39,38  39,73  39,78  38,29
4. Muusa Makkonen                          1999 KerimU              37,70
37,15  35,94  35,14  37,06  35,63  37,70
5. Janika Jauhoniemi                       1999 ReisjPi             36,37
30,39  35,87      X  36,37  34,50  28,71
6. Niina Mäkelä                            1998 LiedPa              34,56
32,54  32,54  33,91  32,95  32,19  34,56
7. Mari Kahilainen                         1999 PihtipTui           34,33
31,61  34,33      X  30,77  31,81  33,52
8. Jennie Nylund                           1998 IKFalken            32,57
31,90  30,62  31,78  31,96  31,88  32,57
9. Nea Nylund                              1999 TampU               29,07
25,55  27,89  29,07
10. Sara Viinikka                           1998 IFDrott             28,20
23,96  25,10  28,20
11. Helen Simbonen                          1998 LapVei              26,89
26,89  26,19  26,56
12. Maisa Laakso                            2000 IFDrott             20,63
17,76  20,63  20,39

T15 Keihäs joukkuekilpailu

1. If Drott                                     48,83
Sara Viinikka                       28,20  10
Maisa Laakso                        20,63  12

N17 Keihäs

1. Merja Perätalo                          1996 YlikNM              45,37
X  45,37  40,51      X      X      X
2. Laura Pesola                            1996 ReisjPi             44,53
X  41,56  39,47      X      X  44,53
3. Tara Niemi                              1997 VähänkVie           43,51
40,34      X  42,10  43,51  43,50      X
4. Sandra Laulumaa                         1996 OulHui              42,63
42,15  42,23  42,63  39,31      X  41,49
5. Noora Ruuska                            1997 KannKi              40,63
X  40,63  38,06  35,82  39,54  39,19
6. Netta Karvinen                          1997 KerimU              38,85
38,09  37,44  38,85      X  36,08  38,38
7. Heli Pynnönen                           1997 HankasHa            36,57
36,57      X  33,70  35,53  36,25  34,49
8. Sonja Jokiranta                         1997 NaantLöy            36,22
36,02  36,22  33,08  34,50  35,12  35,51
9. Jenny Wiklund                           1996 IFFemman            34,03
X  34,03      X
10. Elisa Myllymäki                         1996 TampPy              32,83
32,19  32,83  28,88
11. Jutta Latvala                           1997 LapVi               32,78
32,78      X      X
12. Aurora Troberg                          1996 EsboIF              30,30
27,84  30,30  29,68
13. Rebecca Ljung                           1996 LarsmoIF            29,50
29,50  25,93      X
14. Emma Snellman                           1997 VasaIS              25,13
23,95  25,13      X
Iida-Sofia Marttia                      1999 TurWei                DNS

Kilpailun ulkopuolella
Karolina Ander                               SWE                 41,00
29,12  32,84  38,10  41,00  36,58  31,10

N19 Keihäs

1. Amanda Räty                             1995 KeskiUYU            47,15
X  42,36  47,15  43,19  41,52  45,03
2. Meri Rautamies                          1994 VehkVei             46,99
46,99  45,70  43,96  45,47  46,92  44,75
3. Henna Takkinen                          1994 PiikkKe             44,44
44,44  38,45  42,47  42,23  41,62  43,56
4. Miia Makkonen                           1994 SysmSi              42,55
X  34,82  37,08  39,40  39,90  42,55
5. Anna Takala                             1994 LappVei             42,52
42,33  41,48  42,52  41,91  42,14  40,67
6. Jenni Vuori                             1995 SomE                41,74
X  35,08  40,47  38,47  41,74      X
7. Mirella Peltonen                        1995 TeuvRi              40,93
39,69  40,93  38,26      X  38,96  40,58
8. Annika Kantola                          1995 SeinäjSU            40,11
X      X  38,92  40,11  36,39  37,04
9. Sanne Erkkola                           1994 TurWei              35,87
X  35,87  33,57
10. Riikka Autio                            1995 LappVei             28,41
26,72  28,41  26,73
11. Henna-Riikka Hautamäki                  1995 PalosUS             26,91
26,86      X  26,91
Birgitta Ollandt                        1995 IFNykn                DNS

Kilpailun ulkopuolella
Tara Niemi                              1997 VähänkVie           37,53
37,53      X  35,12
Lisa Karsson                                 SWE                 41,40
37,66  37,15  40,01  41,40  39,37  39,96
Ronja Eriksson                               SWE                 28,05
26,57      X  28,05

N22 Keihäs

1. Sanni Utriainen                         1991 TampPy              50,35
X  46,77  49,94  50,35      X      X
2. Jenni Kangas                            1992 SeinäjSU            49,93
47,62  46,76  46,72      X  49,32  49,93
3. Anniina Mäkelä                          1993 AlavU               43,15
38,36  38,37  39,64  42,76  42,86  43,15
4. Jenna Jaakkola                          1991 SoinSi              40,65
X  39,07  40,23  39,95      X  40,65
5. Marika Lähteenmäki                      1991 IkaalU              38,80
38,32      X  37,55  38,80  36,94  36,08
Kilpailun ulkopuolella
Sofi Flink                                   SWE                 51,69
51,07  51,69  46,90  48,70  51,68  50,12

Keihäskarnevaalit 2012 tulokset, tytöt

14.6.12 - Tulokset T15
Viimeksi päivitetty: 15.06.2012

T15 Keihäs

  1. Jasmin Kiiski                           1997 LaitJy              45,23
          41,02  44,22  41,93  40,64  40,14  45,23
  2. Noora Ruuska                            1997 KannKi              44,88
          44,88      X  39,86  42,81  41,25  44,42
  3. Lillian Nuutinen                        1997 PielavA             43,65
          37,68  43,65  41,63      X      X  40,63
  4. Netta Karvinen                          1997 KerimU              39,94
          32,79  37,40  38,64  38,87      X  39,94
  5. Julia Priha                             1997 KorPo               38,53
          34,87  38,53      X  36,44  34,13      X
  6. Sonja Kauppi                            1997 TammRy              37,87
          36,04  37,66  35,43  35,99  37,87      X
  7. Vilma Ruuska                            1998 KannKi              36,42
              X  32,40  34,63  32,42  34,78  36,42
  8. Jenna Ylitalo                           1998 IKFalken            36,36
          32,41  33,75  35,56  35,45  32,42  36,36
  9. Heli Pynnönen                           1997 HankasHa            34,30
          33,04  34,30  34,26
 10. Niina Mäkelä                            1998 LiedPa              33,71
          29,77  33,71  31,23
 11. Jennie Nylund                           1998 IKFalken            32,11
          32,11  31,68      X
 12. Suvi Kemppainen                         1998 KajKi               30,48
          30,13  30,48  28,78
 13. Marjut Siekkinen                        1998 PihtipTui           29,86
          29,86  28,78  28,59

T15 Keihäs joukkuekilpailu

  1. Kannonkosken Kiho                            79,51
     Noora Ruuska                        44,88   1
     Vilma Ruuska                        34,63   8

  2. IK Falken                                    67,67
     Jenna Ylitalo                       35,56   7
     Jennie Nylund                       32,11  11

14.6.12 - Tulokset T13 Viimeksi päivitetty: 15.06.2012 T13 Keihäs 1. Iida-Sofia Marttia 1999 TurWei 44,69 44,69 37,21 38,83 38,51 38,49 41,83 2. Milla Koski-Vähälä 1999 LumijLU 40,59 X 37,16 40,59 X X X 3. Janika Jauhoniemi 1999 ReisjPi 40,20 38,07 X X 36,27 36,28 40,20 4. Cerah Moren USA 37,27 34,96 34,63 37,27 35,72 34,98 31,87 5. Mari Kahilainen 1999 PihtipTui 36,95 36,95 32,32 X 35,36 34,51 34,45 6. Sofia Pölkky SeinäjSU 36,82 32,85 35,51 36,36 36,82 X 35,99 7. Tiia Kauppinen 1999 JuvU 33,65 31,93 33,65 31,96 X 31,81 X 8. Elina Kinnunen 1999 UudKK 33,46 33,46 33,21 29,64 30,89 31,35 31,89 9. Laura Sadeharju 2000 SeinäjSU 33,31 30,69 28,42 33,31 10. Muusa Makkonen 1999 KerimU 31,68 31,68 29,11 X 11. Annika Kumpulainen 1999 PihtipTui 31,44 30,60 29,29 31,44 12. Tessa Toropainen 2000 SuolU 26,28 17,50 20,05 26,28 13. Sara Paukku 2000 PihtipTui 22,33 20,86 22,33 21,35 14. Julia Kemppainen 2000 PihtipTui 18,57 18,57 X 16,89 15. Maria Pasanen HankasHa 16,25 14,48 16,25 13,93 Josefina Karjanlahti 2000 IlmajKi Saara Saalo 2000 KeskiUYU T13 Keihäs joukkuekilpailu 1. Seinäjoen Seudun Urheilijat 69,67 Sofia Pölkky 36,36 6 Laura Sadeharju 33,31 9 2. Pihtiputaan Tuisku 68,39 Mari Kahilainen 36,95 5 Annika Kumpulainen 31,44 11 3. Pihtiputaan Tuisku 40,90 Sara Paukku 22,33 13 Julia Kemppainen 18,57 14
14.6.12 - Tulokset T11 Viimeksi päivitetty: 15.06.2012 T11 Keihäs 1. Venla Peltola 2001 LappUM 28,90 26,80 28,90 28,44 26,88 26,45 27,32 2. Petra Räty 2001 KeskiUYU 25,79 25,79 22,27 25,05 23,47 24,24 24,68 3. Laura Lahdensuo 2001 LapVi 22,42 21,77 21,14 22,42 20,31 21,96 20,21 4. Annukka Saalismaa 2002 VeitsilKV 22,41 17,62 19,75 22,07 21,35 22,41 21,30 5. Emilia Kangas 2001 SeinäjSU 20,40 19,42 20,40 18,35 19,31 17,79 18,15 6. Eerika Pölkky 2002 SeinäjSU 19,97 18,57 16,69 18,87 18,09 16,69 19,97 7. Moona Makkonen 2002 KerimU 19,14 18,37 19,14 17,74 18,55 19,03 18,40 8. Katri Katajamäki 2001 SaarijPu 13,85 12,02 12,79 12,42 11,03 12,73 13,85 9. Sonja Katajamäki 2002 SaarijPu 12,58 12,58 12,03 12,27 T11 Keihäs joukkuekilpailu 1. Seinäjoen Seudun Urheilijat 39,27 Emilia Kangas 20,40 5 Eerika Pölkky 18,87 7 2. Saarijärven Pullistus 25,37 Katri Katajamäki 12,79 8 Sonja Katajamäki 12,58 9
14.6.12 - Tulokset T9 Viimeksi päivitetty: 15.06.2012 T9 Keihäs 1. Anette Saalismaa 2004 VeitsilKV 15,66 15,36 14,57 14,49 15,66 13,99 13,10 2. Martta Koski-Vähälä 2004 LumijLU 15,24 13,01 11,96 14,30 15,24 14,48 15,10 3. Tiisa Paukku 2004 PihtipTui 14,39 14,39 13,29 13,43 14,29 X 14,25 4. Anne Pynnönen 2003 HankasHa 14,22 13,29 13,17 14,10 14,22 13,92 13,35 5. Annukka Vainonen 2003 IitPy 13,43 10,17 9,85 13,43 11,00 11,67 9,96 6. Elli Varis 2003 PihtipTui 12,38 10,92 12,33 12,38 X 10,44 X 7. Jenna Pirhonen 2003 RekRai 6,65 6,35 6,59 5,90 6,65 5,94 6,13 T9 Keihäs joukkuekilpailu 1. Pihtiputaan Tuisku 26,77 Tiisa Paukku 14,39 2 Elli Varis 12,38 6

Keihäskarnevaalit 2012 tulokset, naiset

17.6.12 Naiset A- kilpailu
Viimeksi päivitetty: 26.06.2012

N Keihäs

  1. Sanni Utriainen                         1991 NokU                55,94
          52,16  51,14  53,02      X  55,94      X
  2. Sofi Flink                                   SWE                 53,26
          53,26  51,35  51,02  49,25  47,73  52,70
  3. Niina Kelo                              1980 KeskiUYU            51,34
          47,26  49,54      X      X  51,34  49,98
  4. Piia Pyykkinen                          1991 SaarijPu            50,04
          46,39      X  50,04  47,98  45,51  47,76
  5. Anni Taponen                            1990 JanJa               47,62
          44,61  47,62      X  46,31  47,11      X
  6. Milja Lusila                            1987 AsikkRai            45,69
          43,02  44,76  43,33  41,30  45,69  40,49
  7. Henna Takkinen                          1994 PiikkKe             45,59
          41,70  38,76  45,59  42,17  43,83  42,88


17.6.12 Naiset B- kilpailu Viimeksi päivitetty: 26.06.2012 N Keihäs B 1. Matleena Nenonen 1995 RuovPi 46,80 42,40 42,57 43,11 43,51 45,88 46,80 2. Jenna Sikiö 1986 HKV 45,56 42,07 45,56 41,45 X 39,56 44,20 3. Heidi Nokelainen 1990 SimpU 44,02 44,02 X X X X 40,69 4. Merja Perätalo 1996 YlikNM 43,42 39,97 38,04 43,42 39,10 X 36,84 5. Heli Liimatta 1992 JoensKa 42,34 41,85 42,07 41,32 42,34 X 41,21 6. Jenni Vuori 1995 SomE 42,25 42,02 39,63 41,35 41,26 X 42,25 7. Laura Pesola 1996 ReisjPi 42,09 39,01 42,09 39,21 41,70 X X 8. Amanda Räty 1995 KeskiUYU 40,74 34,38 40,74 39,35 39,21 39,95 X 9. Meri Rautamies 1994 VehkVei 39,81 39,36 37,82 39,81 10. Marika Lähteenmäki 1991 IkaalU 39,33 38,62 39,33 35,83 11. Sandra Laulumaa 1996 OulHui 38,69 38,69 37,46 36,40 12. Viivi Kuismanen 1995 HKV 35,07 34,86 34,19 35,07 Jelena Jaakkola 1989 SoinSi DNS Jenna Jaakkola 1991 SoinSi DNS
14.6.12 - Tulokset N22 Viimeksi päivitetty: 15.06.2012 N22 Keihäs 1. Piia Pyykkinen 1991 SaarijPu 47,86 X 47,03 X 47,86 47,84 46,86 2. Jenna Jaakkola 1991 SoinSi 43,06 X 42,38 X 42,65 43,06 X 3. Heli Liimatta 1992 JoensKa 42,59 42,34 41,04 X 41,04 41,92 42,59 4. Heidi Nokelainen 1990 SimpU 41,71 41,41 40,93 41,71 41,69 X X 5. Sari Korkalainen 1990 TampPy 41,49 X 41,49 X X 39,91 X 6. Marika Lähteenmäki 1991 IkaalU 40,07 38,18 39,84 37,70 39,55 40,07 X Carita Hinkka 1991 RiihimKi DNS
14.6.12 - Tulokset N19 Viimeksi päivitetty: 15.06.2012 N19 Keihäs 1. Sofi Flinck SWE 54,85 51,42 48,09 52,30 51,36 50,07 54,85 2. Henna Takkinen 1994 PiikkKe 46,96 41,18 46,96 41,67 41,79 40,43 46,42 3. Miia Makkonen 1994 SysmSi 44,41 42,67 X 42,53 43,81 44,31 44,41 4. Sanne Erkkola 1994 TurWei 44,36 44,36 X 43,99 X X X 5. Meri Rautamies 1994 VehkVei 44,08 40,34 43,30 44,08 43,84 42,48 43,78 6. Anna Takala 1994 LappVei 43,52 42,31 43,16 X 43,52 X X 7. Janette Lepistö 1993 LehtimJy 41,89 38,54 41,89 39,56 40,71 X 40,41 8. Marika Niskanen 1994 PielavA 37,90 34,44 X 36,03 35,82 37,90 X 9. Viivi Kuismanen 1995 HKV 35,21 X 35,21 33,61 10. Jessica Hinkka 1994 IKFalken 34,92 34,04 31,97 34,92 11. Hanna Niskanen 1994 PielavA 30,36 X 30,36 X Heli Jokela 1994 HalsToi NM X - - N19 Keihäs joukkuekilpailu 1. Pielaveden Alku 66,39 Marika Niskanen 36,03 8 Hanna Niskanen 30,36 11