Keihäskarnevaalit 2.7.2016 parakisa

Keihäskarnevaalit, Parakisat
Pihtiputaan Tuisku
02.07.2016

M Keihäs F20

1) Jani Tissari HankasHa 41,38
40,55 41,38 39,48 38,52 39,35 41,28

M Keihäs Down T21

1) Joonas Elo KuusKi 26,38
22,88 25,13 23,81 23,81 24,38 26,38

M Keihäs F54

1) Petri Hirvasniemi KempPy 12,67
12,39 x 12,37 12,22 12,67 12,61

M Keihäs Down

1) Jani Töyrylä IitPy 30,34
29,10 30,24 29,85 30,34 29,07 29,53

Keihäskarnevaalit 30.6.2016

Keihäskarnevaalit
Pihtiputaan Tuisku
30.06.2016

TULOKSET

M22 Keihäs

1) Teo Takala IFRaseb 72,64
67,01 72,32 x 72,64 x x

2) Jami Kinnunen ÄänekU 70,92
x x 70,92 x x x

3) Bruno Schürch SUI 69,22
69,12 69,22 68,66 x x 65,24

4) Tuomo Marttila KälvTa 65,24
65,24 57,70 61,02 – – x

5) Ville Kamppuri PyhäsU 65,17
62,06 64,99 65,17 63,04 64,01 63,34

6) Visa Mäkinen VeikkVei 64,72
56,78 63,71 60,48 64,72 x x

7) Robert Heinonen JämsI 63,97
63,44 63,60 63,97 61,39 61,30 62,68

8) Eemi Maukonen JyväskKU 63,24
62,15 63,02 63,24 x 63,04 62,22

9) Tuomo Kaurila VeikkVei 62,71
57,66 62,71 60,92

10) Ville Miettinen JuuanU 60,85
60,85 x x

11) Mikael Heinonen JämsI 55,66
54,19 x 55,66

Eeli Ylilehto SeinäjSU DNS
Emiliano Angel MEX DNS
Taneli Juutinen KuopRei DNS

M22 Keihäs joukkuekilpailu

1) Veikkolan Veikot 126,42
Visa Mäkinen 63,71
Tuomo Kaurila 62,71

2) Jämsänkosken Ilves 119,63
Robert Heinonen 63,97
Mikael Heinonen 55,66

M19 Keihäs

1) Patrik Torn PyhäsU 68,28
59,62 62,52 64,27 66,72 x 68,28

2) Heikki Kuurola PudasjU 65,58
65,58 61,50 59,22 63,41 x 61,42

3) George Davies GBR 65,11
61,62 65,11 64,92 64,86 61,81 x

4) Panu Auvinen JuvU 64,86
60,92 62,18 61,63 – 64,86 x

5) Oliver Corfiel GBR 64,82
59,76 61,05 63,32 57,41 62,45 64,82

6) Jaakko Kuismanen HKV 64,60
64,60 x – – 61,76 63,89

7) Daniel Heinonen JämsI 61,82
60,96 56,91 61,82 58,27 59,45 61,28

8) Henri Tamper EspTa 58,83
x 54,13 57,53 58,83 x 58,64

9) Leevi Lindi KeitKu 55,98
55,98 52,82 52,59

10) Stefano Iuliano ITA 52,43
51,64 52,43 47,31

11) Lars Patrick Marti SUI 49,84
49,84 48,20 43,67

12) Mikko Alila YlikNM 44,82
38,83 42,92 44,82

Daniel Bainbridge GBR DNS
Jaakko Hauta-Aho TöysVe DNS
Jyri Isokääntä MerijKe DNS
Liam Christensen USA DNS
Niko Tohola MerijKe DNS
Toni Keränen LimNM DNS

M17 Keihäs

1) Teemu Narvi KanksLei 70,12
66,38 65,77 68,03 x x 70,12

2) Juhani Hauta-Aho TöysVe 69,28
64,36 67,14 63,74 62,25 63,90 69,28

3) Hermanni Hakasuo LauttLu 68,05
56,75 63,71 64,18 x 67,72 68,05

4) Atte Sailola SalVil 67,68
60,95 x x x 63,34 67,68

5) Daniel Bainbridge GBR 65,54
63,68 62,49 65,54 63,23 x 64,84

6) Tatu Hiltunen SulkU 61,51
61,23 x 61,51 x x 57,69

7) Eetu Korhonen MaanMa 60,70
x 52,05 58,95 60,11 60,70 x

8) Voitto Köykkä VilppVei 58,54
x 58,54 54,83 x 57,45 x

9) Hermanni Suutala LapVi 58,23
58,23 x 56,54

10) Ari Saastamoinen KeitKu 57,25
50,82 52,08 57,25

11) Roman Mitchell USA 57,21
56,29 54,42 57,21

12) Valtteri Parkkonen KyyjKy 56,02
55,41 x 56,02

13) Vili-Petteri Helenius PulkkPo 55,30
x x 55,30

14) Aapo Varis PihtipTui 52,07
44,47 x 52,07

15) Tom Hewsom GBR 51,84
43,31 47,43 51,84

16) Teemu Hintsanen SulkU 51,48
51,48 x x

17) Antti Vornanen IFDrott 50,92
45,49 x 50,92

18) Arttu Heikkilä ReisjPi 50,73
47,24 50,73 49,81

19) Kieron Sadler GBR 49,26
49,26 46,67 x

20) Matias Päri LimNM 49,14
49,14 x 46,95

21) David Vorren NOR 48,40
48,40 x x

22) Otto Sundell SWE 47,85
47,85 47,63 x

23) Joakim Martinsen NOR 47,56
45,84 47,56 x

24) Ville Suoniemi LapLu 44,90
x 44,90 x

25) Mikko Tuokkola KuivAu 39,96
39,96 x –

Viljami Hanhisalo HIFK NM
x x x
Joonatan Kiviö TuUL DNS
Jude Compton-Stewart GBR DNS

M17 Keihäs joukkuekilpailu

1) Sulkavan Urheilijat -41 112,99
Tatu Hiltunen 61,51
Teemu Hintsanen 51,48

N22 Keihäs

1) Jenni Vuori SomE 48,94
45,42 x 44,00 44,94 44,33 48,94

2) Saara Lipsanen LappUM 48,85
48,82 44,01 x x x 48,85

3) Jatta-Mari Jääskeläinen TuUL 47,87
45,97 45,57 47,87 47,31 47,83 45,15

4) Meri Rautamies KarhKa 45,06
41,62 45,06 x 41,21 45,05 x

5) Hannah Johnson GBR 43,85
40,34 x 39,92 40,02 x 43,85

6) Merja Perätalo YlikNM 43,46
40,02 x 40,67 x x 43,46

7) Rebecca Ljung LarsmoIF 42,87
41,00 x 42,87 39,93 x x

8) Natasha Wilson GBR 42,77
39,19 38,72 40,86 40,42 39,77 42,77

Annika Luukkainen SavonlRie DNS

N19 Keihäs

1) Katelyn Gochenour USA 48,59
x x 48,59 46,06 45,95 44,94

2) Emma Hamplett GBR 48,11
41,81 44,09 44,41 48,11 44,55 46,89

3) Emma Fitzgerald USA 47,48
46,01 45,06 41,77 41,91 47,48 43,38

4) Emmi Heino KarkkPo 43,96
43,96 42,63 39,59 – – –

5) Tairyn Montgomery USA 43,56
36,46 41,13 43,56 x 37,90 39,56

6) Linda Huhtala YlänKi 42,06
42,06 41,21 x 39,93 40,18 40,67

7) Noora Ruuska KannKi 41,76
x 41,67 41,76 41,56 x x

8) Heli Pynnönen HankasHa 39,52
36,85 39,52 39,21 x x 38,44

9) Suvi Kemppainen KajKi 38,96
x 38,96 36,83

10) Netta Karvinen KerimU 38,36
38,36 37,79 37,42

11) Laurie Dawkins GBR 37,42
37,42 x 34,08

12) Elin Ånger SWE 36,22
36,22 33,82 34,51

13) Morgan Bower USA 35,55
35,55 34,27 35,28

N17 Keihäs

1) Elina Kinnunen UudKK 54,68
52,41 54,68 52,98 49,23 52,06 49,42

2) Julia Valtanen RaumU 53,25
53,25 x 52,35 50,55 50,28 48,96

3) Sofia Pölkky SeinäjSU 52,54
48,45 50,73 52,54 49,83 49,88 51,30

4) Venla Olli EurajVei 49,35
44,84 44,47 46,45 48,12 49,35 47,99

5) Milla Koski-Vähälä LimNM 49,21
43,50 47,30 x 45,14 49,21 x

6) Heidi Lähdemäki SeinäjSU 46,69
44,36 46,12 x 44,31 44,24 46,69

7) Laura Sadeharju SeinäjSU 42,05
38,71 42,05 x x 39,82 40,46

8) Mette Gerkman EspTa 41,33
40,55 41,33 40,58 x x 40,48

9) Ronja Koivisto KauhWi 40,37
40,37 36,44 37,69

10) Tessa Toropainen SuolU 39,96
36,26 36,07 39,96

11) Sanni Nokelainen SimpU 38,02
37,91 36,87 38,02

12) Tuuli Kattilamäki KU-58 37,65
x 37,65 x

13) Katherine Abel GBR 37,56
33,51 x 37,56

14) Minka Nurro KU-58 36,77
36,77 34,87 x

15) Muusa Makkonen KerimU 35,39
34,49 35,39 x

16) Iida Kiviranta KanksLei 35,37
34,14 35,37 35,02

17) Sonja Torpakko KerimU 32,36
32,36 x x

18) Henna Hiltunen VantSa 25,59
25,59 23,13 21,95

Annabel Peach GBR DNS

N17 Keihäs joukkuekilpailu

1) Seinäjoen Seudun Urheilijat 98,66
Sofia Pölkky 52,54
Heidi Lähdemäki 46,12

2) Kenttäurheilijat -58 74,42
Tuuli Kattilamäki 37,65
Minka Nurro 36,77

3) Kerimäen Urheilijat 67,75
Muusa Makkonen 35,39
Sonja Torpakko 32,36

Keihäskarnevaalit 29.6.2016

Keihäskarnevaalien juniorikisat
Pihtiputaan Tuisku
29.06.2016

TULOKSET

P15 Keihäs

1. Eetu Peltokangas ToholU 64,07
59,45 59,61 59,86 59,91 59,44 64,07
2. Aleksi Yli-Mannila AlajA 62,82
57,80 58,19 61,85 59,75 58,52 62,82
3. Juho Järvinen KarstKi 59,20
53,59 x 55,55 57,09 56,32 59,20
4. Heikki Marin PihtipTui 56,73
53,99 56,73 56,55 x x 56,34
5. Aleksis Hanhisalo HIFK 53,65
53,65 50,14 x x – –
6. Mikko Perilä HankasHa 46,57
x 45,69 44,97 42,69 44,53 46,57
7. Jere Nyfors HyvsU 46,06
46,06 42,90 42,64 44,88 43,32 42,56
8. Kameron Duxbury GBR 44,19
44,19 38,33 39,63 39,90 x 42,08
9. Oskari Leppäaho AlajA 43,17
43,17 x 43,14
10. Ville Myllyaho KuivAu 40,95
x x 40,95
11. Wiljami Nurminen LapLu 40,14
36,56 40,14 38,91
12. Sam Richardson GBR 39,31
39,31 36,79 35,99
13. Joonatan Kemppainen PihtipTui 38,50
37,07 38,50 38,38
14. Thomas Holmes GBR 38,50
36,68 38,12 38,50
15. Johannes Kiviranta KanksLei 38,26
38,22 38,26 36,06
16. Teemu Nikula KeskiUYU 37,59
x x 37,59
17. Santeri Suutala LapVi 37,17
37,17 x 36,51
18. Aaro Kari KauhWi 36,58
35,23 36,58 x
19. Tatu Montonen PihtipTui 34,92
34,92 32,23 31,94
20. Samuli Harju TöysVe 34,67
32,33 34,67 x
21. Juha Närhi LempKiYU 33,43
32,97 33,43 32,45
22. Joel Naylor GBR 33,37
33,37 31,89 33,11
23. Eetu Marin PihtipTui 32,46
32,46 29,13 31,10
24. Joona Tuusjärvi HIFK 31,10
31,10 x 29,21
25. Marcus Kirby GBR 30,36
30,36 27,43 28,88

Kilpailun ulkopuolella
Ian Hall USA 49,69
48,06 49,57 46,76 48,42 49,69 45,47
Jonah McCafferty GBR 40,79
37,93 40,79 x
Alex Jones GBR 26,77
26,02 26,77 25,17
Janne Läspä KaustPV DNS

Oskari Valoranta JyväskKU DNS

P15 Keihäs joukkuekilpailu

1. Alajärven Ankkurit 105,02
Aleksi Yli-Mannila 61,85
Oskari Leppäaho 43,17

2. Pihtiputaan Tuisku 95,23
Heikki Marin 56,73
Joonatan Kemppainen 38,50

3. Helsingfors IFK 84,75
Aleksis Hanhisalo 53,65
Joona Tuusjärvi 31,10

4. Pihtiputaan Tuisku 67,38
Tatu Montonen 34,92
Eetu Marin 32,46

P13 Keihäs

1. Ian Hall USA 59,40
53,36 59,34 44,20 59,40 54,02 56,47
2. Onni Ruokangas JanJa 57,29
57,29 48,87 54,25 x 54,06 53,02
3. Aku Parviainen TuupovU 55,28
49,78 51,47 50,72 x x 55,28
4. Jonah McCafferty GBR 49,40
48,96 46,25 47,49 47,14 48,42 49,40
5. Niklas Hyvönen PyhäsU 49,19
45,67 49,19 x x x x
6. Aaro Syväniemi IlmajKi 47,14
45,00 42,15 x x 47,14 45,29
7. Sakari Vallius JoensKa 40,08
35,95 37,66 39,63 40,08 x 39,48
8. Heikki Sipola LimNM 39,54
39,54 x 38,76 – – –
9. Otto Peltokangas ToholU 39,45
x 34,18 39,45
10. Joni Rutanen PihtipTui 36,42
35,26 36,42 32,22
11. Antti Kolu PyhäsU 36,05
36,05 x x
12. Olavi Yli-Mannila AlajA 34,44
32,20 x 34,44
13. Matias Anttila KuopRei 33,45
29,49 28,08 33,45
14. Alex Jones GBR 33,26
31,83 32,64 33,26
15. Aapo Kotila ToholU 32,62
32,20 32,62 x
16. Simo Laulumaa OulHui 32,05
30,17 32,05 32,05
17. Kalle Siekkinen PihtipTui 31,42
28,33 29,05 31,42
18. Jerry Silomaa RekRai 31,20
31,07 31,20 30,30
19. Aleks Norontaus SuolU 30,63
26,47 27,79 30,63
20. Tuomas Närhi LempKiYU 30,59
30,59 29,16 x
21. Oska Torppa VetU 29,81
29,81 x 28,65
22. Erkki-Antti Laurila LapVi 28,33
x 24,55 28,33
23. Santeri Harju TöysVe 28,29
28,29 25,92 25,56
24. Tommi Aho PulkkPo 24,63
14,81 21,50 24,63
25. Arttu Montonen PihtipTui 22,85
21,02 20,50 22,85
26. Tuukka Toropainen SuolU 22,61
22,12 21,47 22,61

Kilpailun ulkopuolella
Thomas Holmes GBR 43,70
43,70 41,34 40,95 41,94 40,65 41,38

P13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pyhäselän Urheilijat 85,24
Niklas Hyvönen 49,19
Antti Kolu 36,05

2. Toholammin Urheilijat 72,07
Otto Peltokangas 39,45
Aapo Kotila 32,62

3. Pihtiputaan Tuisku 67,84
Joni Rutanen 36,42
Kalle Siekkinen 31,42

4. Suolahden Urho 53,24
Aleks Norontaus 30,63
Tuukka Toropainen 22,61

P11 Keihäs

1. Topi Parviainen TuupovU 43,29
36,40 37,47 x 43,29 42,61 41,97
2. Topi Räsänen ViitVie 37,48
x 34,62 34,67 36,53 x 37,48
3. Leo Savolainen AnjLi 37,25
36,77 35,16 36,14 37,25 36,58 36,19
4. Otto Hämäläinen KarstKi 34,39
30,29 34,39 32,08 29,91 31,92 32,08
5. Eeli Kinnunen JoensKa 32,48
32,48 30,17 30,62 x x 31,26
6. Antto-Ville Heinonen JyväskKU 31,85
28,39 30,16 31,85 26,66 x 28,15
7. Mico Kumpulainen PihtipTui 30,60
24,46 22,39 30,60 27,00 29,48 30,23
8. Matias Lehtinen KajKi 30,40
29,66 25,51 28,56 29,16 30,11 30,40
9. Aaro Tikka PihtipTui 29,44
20,35 23,73 29,44
10. Veeti Kukkola NivU 28,65
23,87 25,83 28,65
11. Iikka Torppa VetU 28,15
26,75 25,12 28,15
12. Arttu Villman KannKi 27,83
27,83 27,32 27,77
13. Arttu Leivonen JyväskKU 27,68
27,68 27,08 24,84
14. Tiitus Siikala KU-58 27,38
26,01 26,01 27,38
15. Jonne Niemelä IkaalU 27,33
21,64 27,33 26,67
16. Mico Lampinen HKV 25,15
25,15 x x
17. Niko Kaustinen KaustPV 24,60
24,60 22,99 x
18. Henri Hiironen PihtipTui 19,08
18,52 17,18 19,08
19. Rafael Crohns 17,93
17,93 15,77 17,84

P11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pihtiputaan Tuisku 60,04
Mico Kumpulainen 30,60
Aaro Tikka 29,44

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 59,53
Antto-Ville Heinonen 31,85
Arttu Leivonen 27,68

P9 Keihäs

1. Roope Mäkipelto LehtimJy 28,34
x 26,43 26,35 x x 28,34
2. Juho Kallio NoormNo 25,75
22,60 23,99 x 24,78 25,75 23,07
3. Aapo Rasi PihtipTui 24,71
24,22 24,71 22,19 x 23,42 21,96
4. Akusti Ruokangas JanJa 22,74
20,16 20,38 21,40 21,33 22,74 18,05
5. Kimi Kaustinen KaustPV 17,11
15,61 13,51 13,99 14,88 17,11 16,30
6. Paavo Hälli SomE 15,00
10,40 14,63 12,31 x 15,00 14,47
7. Pietari Hanhisalo HIFK 14,58
13,55 12,08 11,61 11,36 x 14,58
8. Erkka-Voitto Heinonen JyväskKU 12,05
11,43 10,14 12,05 – – –
9. Topi Pasanen PihtipTui 11,26
10,96 10,53 11,26
10. Valtteri Montonen PihtipTui 11,05
11,05 10,69 x
Onni Hirsivaara VeitsilKV DNS

P9 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pihtiputaan Tuisku 35,97
Aapo Rasi 24,71
Topi Pasanen 11,26

T15 Keihäs

1. Minna Hollanti GamlakIF 48,08
43,70 48,08 x x x 47,12
2. Jenna Harju TöysVe 47,21
x x 42,65 44,61 47,21 x
3. Meiju Eskelinen MaanMa 44,43
37,98 39,47 44,43 38,36 43,74 41,28
4. Pinja Kianta LempKiYU 43,60
43,60 40,14 37,63 41,61 43,09 42,06
5. Moona Makkonen KerimU 42,53
41,13 42,53 41,32 42,35 42,10 42,21
6. Elin Källberg IFFemman 41,77
38,34 41,38 38,67 36,41 39,23 41,77
7. Suvi-Maria Sirola NaantLöy 41,48
41,48 34,95 36,52 34,12 35,84 37,26
8. Emilia Kangas SeinäjSU 40,70
36,63 34,90 40,70 x 39,07 37,51
9. Wilma Sundqvist IFKraft 39,79
30,41 39,79 35,84
10. Mila Takki LahdA 36,91
36,91 34,76 33,21
11. Olivia Lähdesmäki JyväskKU 36,55
36,55 33,28 36,55
12. Kiia Verronen HimU 36,50
34,60 33,17 36,50
13. Matilda Laurila SomernVei 34,26
34,26 30,66 x
14. Eerika Pölkky SeinäjSU 33,52
33,52 32,43 29,75
15. Riia Toivanen JuankKuo 31,97
31,97 31,13 29,35
16. Eeva Laine LappUM 31,55
31,55 30,92 31,03
17. Hanna Toivanen JuuanU 30,44
30,44 x 28,19
18. Rebekka Sukselainen EspTa 29,41
29,41 x x
19. Laura Lintukangas IitPy 29,31
29,31 x x
20. Inka Vatka ToijVau 25,22
25,22 x x
21. Malin Skog IFFemman 23,15
22,43 18,72 23,15
22. Jennina Salmela HaapajKi 17,98
17,10 17,98 16,83
Annabel Peach GBR DNS

Emilia Peltoheimo VirolSa DNS

Meaghan Owens USA DNS

T15 Keihäs joukkuekilpailu

1. Seinäjoen Seudun Urheilijat 74,22
Emilia Kangas 40,70
Eerika Pölkky 33,52

2. IF Femman 64,53
Elin Källberg 41,38
Malin Skog 23,15

T13 Keihäs

1. Viivi Raatikainen ViitVie 43,13
42,27 43,13 41,13 x 42,60 39,74
2. Erica Linnala YlivKu 36,22
31,35 36,22 34,19 32,48 34,42 31,02
3. Annukka Vainonen IitPy 35,50
31,65 33,59 35,13 33,20 35,50 32,26
4. Henriikka Pölkky SeinäjSU 34,84
34,61 34,84 x x 34,50 32,30
5. Varpu-Sofia Heinonen JyväskKU 34,54
33,40 33,61 x 34,54 30,16 33,04
6. Tiisa Paukku PihtipTui 32,73
28,89 29,76 32,73 x 31,34 31,54
7. Nanna Leivonen JyväskKU 32,45
30,30 32,45 x 29,10 x 23,71
8. Julianna Moberg MäntsU 31,92
31,92 31,54 30,27 x 30,07 x
9. Emmi Korhonen NilsNu 31,89
31,89 30,31 30,98
10. Joanna Puukka IitPy 31,68
31,68 31,37 31,52
11. Salla Koskimäki KaustPV 31,56
30,65 28,30 31,56
12. Fanny Hansen NaantLöy 31,45
28,37 29,57 31,45
13. Wilma Hautamäki IKFalken 30,68
30,68 30,51 28,48
14. Minttu Turunen KuopRei 30,38
29,58 29,28 30,38
15. Helmiina Kynnäs SaarijPu 30,17
30,17 28,27 29,30
16. Martta Koski-Vähälä LimNM 26,95
26,95 25,89 23,95
17. Ada Pöllänen NaantLöy 26,23
26,23 25,90 24,18
18. Roosa Marin PihtipTui 25,33
25,33 25,02 23,34
19. Ida Cardona KeskiUYU 24,19
22,86 24,19 23,50
20. Siiri Nikula KeskiUYU 23,69
23,69 23,00 x
21. Salla Korhonen VarpVi 22,82
20,80 19,89 22,82
22. Julia Hovi PyhtKi 22,77
22,77 22,53 21,61
23. Aada Sipiläinen OrimJy 21,94
21,94 x 20,57
24. Inka Nahkala SuolU 15,18
14,50 13,10 15,18
Sanni Toivanen JuuanU DNS

T13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Iitin Pyrintö 66,81
Annukka Vainonen 35,13
Joanna Puukka 31,68

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 66,06
Varpu-Sofia Heinonen 33,61
Nanna Leivonen 32,45

3. Pihtiputaan Tuisku 58,06
Tiisa Paukku 32,73
Roosa Marin 25,33

4. Naantalin Löyly 57,68
Fanny Hansen 31,45
Ada Pöllänen 26,23

5. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 47,88
Ida Cardona 24,19
Siiri Nikula 23,69

T11 Keihäs

1. Joanna Kangas SeinäjSU 29,98
28,76 x 24,89 28,30 28,53 29,98
2. Hertta Turja LaihLu 29,35
27,57 26,10 28,06 28,29 27,83 29,35
3. Eerika Siekkinen PihtipTui 26,42
23,32 22,37 20,82 24,48 25,55 26,42
4. Tuuli Summanen LappUM 25,30
23,04 24,21 23,73 x 25,30 24,26
5. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 23,89
22,47 22,94 x 21,39 22,84 23,89
6. Rosa Siekkinen PihtipTui 21,74
19,02 20,09 20,15 20,39 18,12 21,74
7. Senja Norontaus SuolU 21,17
21,17 x x 18,72 18,48 x
8. Anni Viljanen ToijVau 20,08
17,05 19,87 20,08 18,65 18,58 18,52
9. Saana Koskimäki KaustPV 17,64
17,60 16,75 17,64
10. Anna Hietaranta LappUM 17,21
17,21 16,39 15,30
11. Helmi Cardona KeskiUYU 13,61
13,61 11,25 11,50
Elina Kjølberg NOR DNS

Ella Paananen PihtipTui DNS

Emma Backlund IFRaseb DNS

T11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pihtiputaan Tuisku 43,47
Eerika Siekkinen 23,32
Rosa Siekkinen 20,15

2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 41,42
Tuuli Summanen 24,21
Anna Hietaranta 17,21

T9 Keihäs

1. Eevi Vatka ToijVau 17,80
17,80 16,25 17,41 15,81 14,71 16,71
2. Katariina Leppäaho AlajA 15,87
15,54 x 13,43 14,16 14,39 15,87
3. Elsa Hälli SomE 14,85
8,36 10,97 10,97 11,83 14,85 14,41
4. Sanni Siekkinen PihtipTui 13,24
12,50 12,00 13,12 12,85 13,24 12,20
5. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 8,44
7,35 6,35 8,44 8,44 5,66 6,18

Keihään talviheitot tulokset 23.1.2016

Keihään talviheitot
Pirkkahalli
23.1.2016

TULOKSET

M Keihäs

1. Petri Lätti SeinäjSU 53,94
46,27 52,09 52,86 53,94 52,50 X
2. Lenni Kääriä YlämPy 43,71
40,35 40,21 43,64 41,94 43,71 43,30
3. Jussi Valtanen LiedPa 39,69
39,63 X 39,69 38,89 X 39,28

P9 Keihäs

1. Roope Mäkipelto LehtimJy 26,46
26,45 25,91 26,46 25,47
2. Eerik Lehtinen LauttLu 20,78
16,57 17,35 19,59 20,78
3. Akusti Ruokangas JanJa 18,69
18,26 16,43 18,69 17,93
4. Jussi Koskela KangKi 17,65
16,18 16,66 16,22 17,65
5. Visa Liikka KuusKi 15,59
13,89 12,79 10,30 15,59
6. Aapo Närhi LempKiYU 13,38
13,38 12,29 12,22 X
7. Hermanni Oravainen TampPy 9,99
8,90 8,70 8,45 9,99

P11 Keihäs

1. Joona Nurmi PorinYU 36,37
36,37 32,66 32,74 28,66
2. Tomek Niemi VähänkVie 33,78
33,08 33,05 30,53 33,78
3. Manu Kankaanniemi VammsVoi 33,60
27,55 33,60 32,43 32,14
4. Topi Räsänen ViitVie 32,09
32,09 31,48 29,47 31,75
5. Otto Hämäläinen KarstKi 29,75
29,75 25,22 28,10 X
6. Timo Hemmilä PorinYU 28,82
28,36 28,31 28,82 27,88
7. Vikke-Valtteri Anttila TeiskU 28,55
25,22 26,59 28,10 28,55
8. Jonne Niemelä IkaalU 28,41
24,35 26,42 20,53 28,41
9. Ville Rekola TammRy 22,94
20,36 22,94 21,25 21,57
10. Onni Rustholkarhu LahdA 22,01
19,42 22,01 20,56 20,40
11. Tomi Kuusisto TuUL 20,93
16,84 20,93 17,70 14,04
12. Tiitus Siikala KU-58 20,78
18,81 20,50 18,80 20,78
13. Joona Tuusjärvi LahdA 20,55
19,51 20,00 X 20,55
14. Luka Karppinen TampPy 19,82
X 15,18 17,17 19,82
15. Mico Schmiedeke ToijVau 19,55
17,43 X 18,67 19,55
16. Elias Hietanen RiihimKi 19,50
18,27 19,50 18,91 18,51
17. Konsta Tynkkynen TampPy 19,42
16,75 16,68 19,42 14,04
18. Joona Salminen TammRy 19,40
19,16 17,42 19,40 18,99
19. Joonatan Lindberg RiihimKi 19,21
18,76 17,06 19,21 17,61
20. Anton Leppäaho KU-58 18,75
16,48 17,84 18,75 18,38
21. Jesse Salo TampPy 18,19
18,19 14,92 14,61 15,63
22. Lauri Laaksonen TampPy 13,24
10,74 10,64 8,73 13,24

P11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Porin Yleisurheilu 65,19
Joona Nurmi 36,37 1
Timo Hemmilä 28,82 6

2. Tammelan Ryske 42,34
Ville Rekola 22,94 9
Joona Salminen 19,40 16

3. Lahden Ahkera 42,01
Onni Rustholkarhu 22,01 10
Joona Tuusjärvi 20,00 13

4. Kenttäurheilijat -58 39,25
Tiitus Siikala 20,50 12
Anton Leppäaho 18,75 18

5. Riihimäen Kisko 38,71
Elias Hietanen 19,50 14
Joonatan Lindberg 19,21 17

6. Tampereen Pyrintö 37,61
Konsta Tynkkynen 19,42 15
Jesse Salo 18,19 20

7. Tampereen Pyrintö 27,91
Luka Karppinen 17,17 21
Lauri Laaksonen 10,74 22

P13 Keihäs

1. Eemil Porvari HartVoi 54,51
53,32 52,28 X 47,65 50,22 54,51
2. Onni Ruokangas JanJa 44,53
44,53 X X X 42,37 40,76
3. Henrik Lehtinen LauttLu 41,41
33,66 38,75 39,29 41,41 38,90 38,40
4. Erkka Maine LauttLu 38,13
38,13 32,70 X 35,69 29,17 30,35
5. Jaakko Linnus TampPy 36,69
35,67 35,90 36,69 31,96 34,94 34,29
6. Miki Makkonen LänsiUU 36,64
35,42 35,65 36,64 35,25 34,85 32,64
7. Miki Likander LappUM 33,53
X 30,47 33,53 33,46 X 30,78
8. Tuomas Närhi LempKiYU 32,07
26,52 30,24 31,96 26,99 30,95 32,07
9. Teemu Palonen TampPy 30,44
30,44 26,39 25,06
10. Ilari Hurskainen PälkLL 30,41
30,41 28,08 28,84
11. Konsta Kankainen TampPy 28,35
27,95 28,35 27,59
12. Kalle Siekkinen PihtipTui 28,25
22,58 28,25 24,72
13. Aaro Koskinen TampPy 22,33
22,33 X 19,77
14. Tuukka Toropainen SuolU 22,21
22,21 21,65 21,33
15. Otto Ahonen TampPy 20,28
18,72 20,28 18,95
16. Onni Lehto TampPy 16,10
14,79 15,08 16,10
17. Vikke Savola TampPy 15,95
15,37 15,95 14,18
18. Emil Becker TampPy 15,16
11,93 15,16 14,08
19. Onni Järvinen YlöjU 14,31
13,04 7,87 14,31

P13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Lauttakylän Luja 77,42
Henrik Lehtinen 39,29 3
Erkka Maine 38,13 4

2. Tampereen Pyrintö 67,13
Jaakko Linnus 36,69 5
Teemu Palonen 30,44 9

3. Tampereen Pyrintö 50,68
Konsta Kankainen 28,35 11
Aaro Koskinen 22,33 13

4. Tampereen Pyrintö 36,38
Otto Ahonen 20,28 15
Onni Lehto 16,10 16

5. Tampereen Pyrintö 31,11
Vikke Savola 15,95 17
Emil Becker 15,16 18

P15 Keihäs

1. Aleksi Yli-Mannila AlajA 59,23
58,75 59,23 57,28 53,24 56,82 58,26
2. Juho Järvinen KarstKi 54,48
48,15 47,12 52,70 50,72 52,80 54,48
3. Heikki Marin PihtipTui 53,07
53,07 49,12 51,05 52,53 52,17 X
4. Saku Laine TampPy 51,08
41,32 40,68 46,45 X 51,08 50,78
5. Otto Pulkkinen ImU 50,47
47,59 46,89 47,29 47,00 50,47 X
6. Eemeli Rantaneva MerikI 45,11
39,94 44,33 X 42,47 41,58 45,11
7. Aleksis Hanhisalo HIFK 43,91
43,80 43,91 X 43,05 X X
8. Mikko Perilä HankasHa 41,48
40,48 41,48 X 38,88 40,11 40,20
9. Juha Närhi LempKiYU 33,87
32,25 30,19 33,87
10. Leevi Lipponen LempKiYU 32,28
X 32,28 30,87
11. Kalle Palola HIFK 30,61
28,05 27,28 30,61
12. Okko Savola TampPy 29,11
29,11 26,96 28,50
13. Kaapo Kankainen TampPy 29,02
29,02 27,57 27,87

P15 Keihäs joukkuekilpailu

1. Tampereen Pyrintö 75,56
Saku Laine 46,45 5
Okko Savola 29,11 12

2. Helsingfors IFK 74,52
Aleksis Hanhisalo 43,91 7
Kalle Palola 30,61 11

3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 66,15
Juha Närhi 33,87 9
Leevi Lipponen 32,28 10

M17 Keihäs

1. Juhani Hauta-Aho TöysVe 63,76
58,89 60,89 63,76 61,21 – –
2. Teemu Hintsanen SulkU 58,32
58,32 X 54,77 55,39 58,01 X
3. Tatu Hiltunen SulkU 57,91
51,07 X X 50,09 51,67 57,91
4. Joonas Ahola SjundeåIF 54,92
48,41 50,57 52,72 52,98 51,45 54,92
5. Atte Sailola SalVil 54,49
X 52,80 45,49 X 54,49 54,17
6. Vili-Petteri Helenius PulkkPo 54,43
53,83 54,43 X 54,12 49,51 49,38
7. Ari Saastamoinen KeitKu 50,56
49,36 X 50,29 50,56 X 46,52
8. Vili Valtonen ImU 49,87
48,00 46,97 49,87 – 47,91 X
9. Hermanni Suutala LapVi 49,04
49,04 46,32 43,88
10. Elmo Aalto JanJa 41,36
41,36 38,20 40,23
11. Ville Suoniemi LapLu 40,19
40,19 35,94 39,47
12. Eemeli Polvela AsikkRai 35,75
34,65 35,75 X
Hermanni Hakasuo LauttLu NM
X X X

M19 Keihäs

1. Jaakko Hauta-Aho TöysVe 59,55
55,43 59,55 59,50 X 57,83 56,48
2. Pasi Liikka KuusKi 58,85
58,85 55,58 X X 53,08 X
3. Arttu Kekäläinen KuopRei 58,07
50,79 51,77 51,80 56,79 58,07 53,18
4. Veikko Laitinen KeurKi 56,28
51,23 55,66 53,20 56,28 56,04 X
5. Urho Kujanpää TampPy 54,25
47,05 50,67 51,98 51,11 48,41 54,25
6. Oskari Turunen HämeenlTa 47,55
43,28 X X 43,86 47,55 45,65

M22 Keihäs

1. Ville Miettinen JuuanU 57,08
53,32 56,56 54,99 X 54,85 57,08
2. Ville Kamppuri PyhäsU 56,63
54,01 55,39 55,29 54,10 55,11 56,63
3. Jarmo Hänninen KalVa 55,59
55,49 55,59 52,63 X X 54,80
4. Henri-Jussi Kurvinen VehmU 54,02
X 52,75 53,31 54,02 53,63 X
5. Marko Valkama VehmU 51,35
51,35 49,87 50,10 51,32 X 49,37
6. Jerry Pöllänen JanJa 47,42
47,42 43,87 X – – –
Kilpailun ulkopuolella
Matsaki Nakayama JPN 57,45
54,61 54,96 57,22 54,09 57,45 53,61

N Keihäs

1. Milja Lusila AsikkRai 47,81
46,83 45,84 47,25 47,81 X 46,70
2. Jelena Jaakkola SoinSi 47,80
46,58 47,70 X 46,20 46,35 47,80
3. Jenna Jaakkola SoinSi 42,85
39,52 X 40,74 41,29 41,34 42,85
4. Emmi Somppi HKV 41,92
41,92 X – – – –
5. Niina Kelo KeskiUYU 40,53
X 39,82 39,85 40,25 38,92 40,53

T9 Keihäs

1. Lumia Reivo LaitJy 16,17
16,17 16,14 15,55 16,03
2. Eevi Vatka ToijVau 14,50
14,50 14,50 10,86 9,20
3. Jenni Väänänen HämeenlTa 12,56
12,38 12,56 11,95 11,99
4. Eleonora Jokinen TampPy 10,05
10,05 X 9,67 –
5. Sanni Siekkinen PihtipTui 9,47
7,30 7,69 9,47 8,95
6. Nea Kokko TampPy 7,08
4,97 7,08 7,05 5,61

T9 Keihäs joukkuekilpailu

1. Tampereen Pyrintö 17,13
Eleonora Jokinen 10,05 4
Nea Kokko 7,08 6

T11 Keihäs

1. Iida Kujanpää TampPy 22,17
22,17 21,32 20,49 20,19
2. Eerika Siekkinen PihtipTui 21,99
21,68 21,99 21,43 21,72
3. Anni Viljanen ToijVau 21,65
16,39 19,01 21,65 19,89
4. Erica Syrjälä TammRy 20,20
18,53 20,20 18,73 19,40
5. Aino-Maria Ainasoja HKV 19,85
19,56 18,86 19,85 17,91
6. Essi Ilomäki TampPy 16,45
15,12 16,21 16,45 16,13
7. Seela Kanerva PälkLL 14,97
14,97 14,08 14,50 13,65
8. Helmi Cardona KeskiUYU 12,69
12,69 11,87 11,24 11,11
9. Aada-Maria Koivisto PälkLL 12,66
10,14 12,66 11,35 10,45
10. Alisa Sabri TampPy 11,22
11,17 11,22 8,58 8,28
11. Nilla Oksanen TampPy 10,97
5,89 6,20 9,52 10,97
12. Hertta Lehto TampPy 10,33
8,17 8,41 8,97 10,33
13. Oona Kokko TampPy 9,09
7,55 8,84 9,09 8,94

T11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Tampereen Pyrintö 38,62
Iida Kujanpää 22,17 1
Essi Ilomäki 16,45 6

2. Pälkäneen Luja-Lukko 27,63
Seela Kanerva 14,97 7
Aada-Maria Koivisto 12,66 9

3. Tampereen Pyrintö 20,74
Alisa Sabri 11,22 10
Nilla Oksanen 9,52 11

4. Tampereen Pyrintö 18,06
Oona Kokko 9,09 12
Hertta Lehto 8,97 13

T13 Keihäs

1. Viivi Raatikainen ViitVie 41,27
40,52 40,90 37,08 35,99 41,27 39,14
2. Vivian Suominen HIFK 38,88
38,88 37,14 36,08 36,49 34,12 38,29
3. Charlotta Pettersson NoormNo 35,64
35,64 34,86 X 32,34 30,50 34,62
4. Suvi Savolainen KangU 35,54
33,38 35,54 33,36 32,76 31,25 30,56
5. Emmi Hietanen RiihimKi 30,54
30,54 30,31 27,41 29,72 X 28,18
6. Joanna Puukka IitPy 30,45
30,45 27,52 X 29,48 X X
7. Tinja Niemi VähänkVie 29,17
25,25 27,34 28,20 29,17 27,50 29,15
8. Henna Salminen TammRy 27,80
24,31 X X 23,48 27,23 27,80
9. Elina Rantala LempKiYU 24,27
24,16 24,27 22,54
10. Vanessa Lindberg RiihimKi 23,57
20,41 23,57 20,87
11. Anniina Huura TampPy 22,71
20,12 21,45 22,71
12. Ella Ala-Lahti KangU 22,62
22,62 21,74 21,29
13. Siiri Nikula KeskiUYU 21,76
21,76 20,05 20,17
14. Siina Kanerva PälkLL 21,71
17,37 21,71 20,77
15. Ava Von Wendt HIFK 21,62
20,62 21,62 18,18
16. Vilma Väliharju TampPy 21,33
20,38 19,94 21,33
17. Alice Reivo LaitJy 21,23
18,35 X 21,23
18. Silja Rossi TampPy 20,20
20,20 17,78 19,04
19. Anna-Sofia Koivisto PälkLL 18,51
16,76 12,72 18,51
20. Oona Kaukonen TampPy 15,99
13,73 15,99 12,45
21. Ida Cardona KeskiUYU 15,84
15,84 15,15 15,53
22. Jenna Korpela TampPy 12,77
12,77 9,78 12,02
23. Helmi Tarkiainen TampPy 11,42
10,78 9,95 11,42
24. Venla Melartin TampPy 9,43
8,13 8,89 9,43
25. Sara Hakkari TampPy 9,29
9,29 8,39 8,08
26. Emmi Leinonen TampPy 8,06
6,67 7,42 8,06

T13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Helsingfors IFK 60,50
Vivian Suominen 38,88 2
Ava Von Wendt 21,62 15

2. Kangasalan Urheilijat -68 58,16
Suvi Savolainen 35,54 4
Ella Ala-Lahti 22,62 12

3. Riihimäen Kisko 54,11
Emmi Hietanen 30,54 5
Vanessa Lindberg 23,57 10

4. Tampereen Pyrintö 44,04
Anniina Huura 22,71 11
Vilma Väliharju 21,33 16

5. Pälkäneen Luja-Lukko 40,22
Siina Kanerva 21,71 14
Anna-Sofia Koivisto 18,51 19

6. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 37,60
Siiri Nikula 21,76 13
Ida Cardona 15,84 21

7. Tampereen Pyrintö 36,19
Silja Rossi 20,20 18
Oona Kaukonen 15,99 20

8. Tampereen Pyrintö 24,19
Jenna Korpela 12,77 22
Helmi Tarkiainen 11,42 23

9. Tampereen Pyrintö 18,72
Venla Melartin 9,43 24
Sara Hakkari 9,29 25

T15 Keihäs

1. Jenna Harju TöysVe 43,28
42,35 41,08 40,83 41,53 42,75 43,28
2. Pinja Kianta LempKiYU 39,95
39,95 39,21 37,83 39,15 38,90 36,75
3. Saara Ahonen KeurKi 37,53
37,53 34,43 33,21 34,86 32,57 33,49
4. Suvi-Maria Sirola NaantLöy 37,48
36,40 33,25 34,13 37,48 35,28 35,91
5. Aliisa Kyrönviita IkaalU 37,32
33,44 35,90 35,82 31,63 27,73 37,32
6. Moona Makkonen KerimU 37,23
36,55 X 37,23 X 36,01 33,69
7. Wilma Sundqvist IFKraft 36,81
36,81 35,46 32,17 35,63 31,94 35,98
8. Olivia Lähdesmäki JyväskKU 36,77
32,35 34,95 32,09 31,03 32,88 36,77
9. Vera Nousiainen KeurKi 34,78
33,73 33,66 34,78
10. Elin Källberg IFFemman 34,27
34,27 33,11 34,10
11. Laura Lepistö PorinYU 33,26
33,26 31,39 31,52
12. Silja Ahonen ParkU 32,75
32,75 32,24 28,44
13. Sanni Kuparinen JanJa 30,27
29,04 28,66 30,27
14. Enni Saarinen HämeenlTa 29,30
29,30 27,07 27,19
15. Viola Pennanen LempKiYU 28,54
25,44 27,87 28,54
16. Venla Väliharju TampPy 26,75
23,13 23,77 26,75
17. Maiju Saukkosaari TampPy 25,58
25,58 21,03 22,27
18. Inka Vatka ToijVau 22,82
20,69 17,97 22,82
19. Pinja Heinonen TampPy 22,36
22,36 21,44 20,13
20. Julia Lahti TampPy 21,98
18,92 21,93 21,98
21. Lotta Alasaukko-Oja TampPy 20,37
20,02 17,42 20,37
22. Salla Sirola LempKiYU 17,53
14,71 15,41 17,53
23. Minttu Törnblom TampPy 17,10
17,10 16,73 17,01
24. Fini Becker TampPy 16,27
13,20 16,27 14,93

T15 Keihäs joukkuekilpailu

1. Keuruun Kisailijat 72,31
Saara Ahonen 37,53 3
Vera Nousiainen 34,78 9

2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu 68,49
Pinja Kianta 39,95 2
Viola Pennanen 28,54 15

3. Tampereen Pyrintö 52,33
Venla Väliharju 26,75 16
Maiju Saukkosaari 25,58 17

4. Tampereen Pyrintö 44,34
Pinja Heinonen 22,36 19
Julia Lahti 21,98 20

5. Tampereen Pyrintö 37,47
Lotta Alasaukko-Oja 20,37 21
Minttu Törnblom 17,10 23

N17 Keihäs

1. Milla Koski-Vähälä LimNM 50,01
46,35 41,97 46,50 46,47 47,60 50,01
2. Sofia Pölkky SeinäjSU 47,54
42,56 42,31 44,92 41,56 X 47,54
3. Heta Paavola KerU 47,21
43,63 44,42 47,21 46,44 46,34 46,78
4. Venla Olli EurajVei 45,18
41,31 41,85 37,90 40,73 43,19 45,18
5. Elina Kinnunen UudKK 44,46
44,46 44,43 40,61 42,30 X X
6. Iida-Sofia Marttia TampPy 44,12
41,61 41,40 39,65 X 41,14 44,12
7. Heidi Lähdemäki SeinäjSU 39,71
35,94 33,92 39,71 34,17 31,59 32,26
8. Saara Hakanen KeskiUYU 39,27
35,94 35,98 39,27 36,36 33,74 30,53
9. Laura Sadeharju SeinäjSU 37,32
37,02 36,94 37,32
10. Noora Hautamäki PyhtY 36,38
33,24 36,38 33,17
11. Noora Oja-Nisula KurikRy 36,19
30,59 36,19 33,97
12. Anja Lähdemäki SeinäjSU 36,14
36,14 27,02 32,64
13. Senni Forsberg OrimJy 35,82
35,82 32,51 34,00
14. Tessa Toropainen SuolU 35,14
35,14 34,50 X
15. Janita Hissa KurikRy 32,96
31,41 32,96 X
16. Muusa Makkonen KerimU 32,88
X 32,88 31,23
17. Peppi Pohjamies PunkalKu 32,03
X 28,08 32,03
18. Jenna Puukka IitPy 30,34
X 24,93 30,34
Kilpailun ulkopuolella
Jenna Harju TöysVe 37,90
36,74 36,90 37,90

N19 Keihäs

1. Noora Ruuska KannKi 44,47
40,22 44,39 43,75 43,27 X 44,47
2. Pauliina Salovaara IlmajKi 43,53
41,55 40,30 39,45 41,05 41,16 43,53
3. Tara Niemi VähänkVie 41,70
38,25 40,96 X X 41,70 X
4. Anni Vihtonen KarhKa 41,48
39,00 37,41 38,63 37,86 41,48 36,59
5. Suvi Kemppainen KajKi 40,61
39,29 40,28 38,49 37,65 39,15 40,61
6. Cristina Corona SalVil 40,51
35,14 37,05 32,62 35,21 33,78 40,51
7. Vera Kesälä SalVil 40,24
36,42 37,48 34,34 40,24 39,53 33,65
8. Erika Alander PorinTa 37,16
33,96 33,94 34,25 37,16 X 33,03

N22 Keihäs

1. Heli Jokela KaustPV 46,69
46,69 X X X X 44,90
2. Merja Perätalo YlikNM 44,84
43,84 44,18 44,17 X 44,84 43,96
3. Viivi Kuismanen HKV 42,92
42,92 X X 41,81 X –
4. Meri Rautamies KarhKa 42,58
38,95 39,38 39,05 38,48 38,75 42,58

Keihäskarnevaalit 28.6.2015 tulokset

Keihäskarnevaalit
Pihtipudas
28.6.2015

TULOKSET

M Keihäs

1. Ari Mannio                              LehtimJy            80,69
80,02      X  80,26      X  79,90  80,69
2. Zigismunds Sirmais                      LAT                 76,86
74,08  74,01      X      X  76,86  76,64
3. Gabriel Wallin                          SWE                 76,79
70,23  67,92  70,95  74,80  76,79      X
4. Toni Sirviö                             SulkU               76,12
70,97  75,01  73,45  76,12      X  73,94
5. Harri Haatainen                         LapVi               74,71
70,55  71,99  73,40      X      X  74,71
6. Mikko Kankaanpää                        KauhWi              73,64
71,19  70,44  73,64      –      X      X
7. Jani Kiiskilä                           VeitsilKV           73,04
72,99  73,04      X      X  72,65  71,88
8. Sami Peltomäki                          AlajA               71,70
68,02  70,79      X  71,70      X      X
9. Bonne Buwembo                           GBR                 66,59
X  66,59  61,95

N Keihäs

1. Kelsey-Lee Roberts                      AUS                 61,74
52,31  55,52  60,15  57,35  61,74  61,17
2. Oona Sormunen                           TohmajU             56,74
53,17  51,58  56,74  53,11      X  54,64
3. Lina Muze                               LAT                 55,44
–  49,24  52,10      X  55,44  53,38
4. Sanni Utriainen                         TampPy              55,23
55,23  52,72  54,86      X  54,92  53,82
5. Jenni Kangas                            SeinäjSU            54,04
51,77  54,04  52,05      X      X  52,22
6. Heidi Nokelainen                        SimpU               53,14
52,53      X  52,89  51,80  53,14  52,56
7. Jelena Jaakkola                         SoinSi              52,76
50,43      X  52,31  52,76  51,37      X
8. Janette Lepistö                         LehtimJy            51,98
51,29  46,25  51,85  49,47  51,98  49,85
9. Saara Lipsanen                          LappUM              48,18
46,04  48,18  47,81
Sanne Erkkola                           TurWei                DNS

Freya Jones                             GBR                   DNS

M Keihäs B

1. Matti Mortimore                         GBR                 71,94
66,62  68,14  71,94  69,33  69,87  65,18
2. Anssi Liimatta                          JoensKa             71,20
63,98  65,41  71,20      X  68,54  68,50
3. Toni Kuusela                            AlajA               70,96
70,96  67,57      X      X      X  65,69
4. Achmed Beder Magour                     QAT                 70,85
65,22  63,45  70,24  69,40      X  70,85
5. Teo Takala                              IFRaseb             70,19
70,19  69,11  67,68      X      X      X
6. Rasmus Maukonen                         JyväskKU            69,21
69,21      X  65,16  66,88  67,68      X
7. Eetu Vanhamäki                          SeinäjSU            67,64
64,92  65,91  67,64      X      X      X
8. Taneli Juutinen                         KuopRei             67,62
64,61      X  67,62      X  66,94      X
9. Joni Karvinen                           TampPy              67,58
X  64,23  67,58
10. Freddie Curtis                          GBR                 66,75
66,75  66,50      X
11. Jarmo Marttila                          KälvTa              66,52
60,91  66,52  61,23
12. Toni Lifländer                          ImU                 66,44
66,44      X      X
13. Jere Salo                               LauttLu             66,19
64,02      X  66,19
14. Leevi Uusitalo                          RaisKu              66,15
60,97  61,58  66,15
15. Tuomo Kaurila                           VeikkVei            65,84
X  65,84  61,72
16. Philip Talus                            VasaIS              65,16
60,03  64,23  65,16
17. Greg Millar                             GBR                 64,62
64,62  64,02  64,55
18. Toni Keränen                            LimNM               63,95
61,78  63,95      X
19. Aleksi Lehto                            SeinäjSU            63,86
63,86      X      X
20. Visa Mäkinen                            VeikkVei            62,40
X  62,40      X
21. Severi Aalto                            NurmijYU            62,30
X  62,30      X
22. Matias Pahikkala                        NaantLöy            62,03
62,03      X  59,57
23. Henri Korhonen                          MaanMa              61,83
58,85  58,88  61,83
24. Jaakko Kuismanen                        HKV                 61,51
61,51      X      X
25. Miika Käräjäoja                         LappUM              60,57
X  60,57      X
26. Gavin Johnson-Assoon                    GBR                 59,76
58,48      X  59,76
27. Eemi Maukonen                           JyväskKU            59,63
55,11      X  59,63
28. Tuukka Taitonen                         LahdA               59,23
59,23      X  58,54
29. Jackson Curtis                          GBR                 58,76
X  55,57  58,76
30. Eero Hakala                             KyrVoi              54,65
54,65      X      X
31. Charlie Granville                       GBR                 53,11
X      X  53,11
32. Verner Perkkola                         LaitJy              51,94
51,94  49,95  51,71
33. Richard Dangerfield                     GBR                 48,65
48,65  47,56  47,75
Tero Nokka                              KuopRei                NM
X      X      X
Ville Miettinen                         JuuanU                 NM
X      X      X
Leon Bailey                             GBR                   DNS

Mohamed Fadl Al-Muhannadi               QAT                   DNS

N Keihäs B

1. Jenni Vuori                             SomE                49,72
46,23  49,72  48,20      X  48,91  48,50
2. Anni Vihtonen                           KarhKa              47,89
45,07  47,89      X  43,49  43,20  45,41
3. Emmi Heino                              KarkkPo             46,81
43,83  46,81      –  42,52      –  42,67
4. Merja Perätalo                          YlikNM              46,55
42,89  45,26  46,55  43,97  46,00  44,52
5. Heli Liimatta                           JoensKa             46,06
45,10  45,91  45,94      X      X  46,06
6. Jenna Jaakkola                          SoinSi              45,78
44,49  41,58  44,57  44,31  45,78      X
7. Milja Lusila                            AsikkRai            45,09
45,09  39,18  41,17  38,67      X  41,17
8. Emmi Somppi                             HKV                 44,90
40,51  44,90  41,81      –      –      –
9. Sonja Alasalmi                          JyväskKU            44,46
43,68  44,46  40,00
10. Noora Ruuska                            KannKi              43,06
43,06  38,91  37,98
11. Suvi Kemppainen                         KajKi               40,41
39,67  40,41  39,91
12. Elina Kinnunen                          UudKK               40,22
33,41  38,19  40,22
13. Milla Koski-Vähälä                      LimNM               40,13
40,13      X  39,61
14. Linda Huhtala                           YlänKi              39,22
37,34  39,22      X
15. Laura Pesola                            ReisjPi             38,05
X      X  38,05
16. Vilma Ruuska                            KannKi              38,02
35,46  37,30  38,02
17. Heli Pynnönen                           HankasHa            37,04
37,04  36,15  34,32

Jatta-Mari Jääskeläinen                 TuUL                  DNS

Viivi Kuismanen                         HKV                   DNS