Results 27 June 2015

Javelin Carnival
Pihtipudas
27 June 2015

RESULTS

Keihäs F20

1. Jani Tissari                            HankasHa            43,33
42,51  41,58  39,79  43,13  43,33      X

Keihäs Down

1. Jani Töyrylä                            IitPy               29,53
X  26,27      X  28,60  29,53  26,00

Keihäs Down T21

1. Joonas Elo                              KuusKi              23,98
X  22,24  23,98  23,29  23,95  23,97

Keihäs F56

1. Aleksi Kirjonen                         EspTa               31,31
28,13  29,20  30,33  30,75  30,95  31,31

Keihäs F56 U19

1. Risto Simonen                           KiihtU              20,27
19,94  19,99  18,79  20,27  16,39  20,17

Keihäs F54

1. Petri Hirvasniemi                       KempPy              12,26
X  10,67  11,65  11,16  11,29  12,26

Keihäs F34

1. Marjaana Heikkinen                      SiilPo              17,61
16,90  17,54  17,61  16,87  16,90  17,04

Results 26 June 2015

Javelin Carnival
Pihtipudas
26 June 2015

RESULTS

P9 Keihäs

1. Topi Räsänen                            ViitVie             32,03
28,91  32,03  30,33
2. Topi Parviainen                         TuupovU             25,49
X  23,72  25,49
3. Akusti Ruokangas                        JanJa               22,71
22,71  21,20  22,15
4. Aaro Tikka                              PihtipTui           22,62
X  22,62  21,91
5. Olavi Pennanen                          LempKiYU            20,04
17,41  18,88  20,04
6. Erkka Makkonen                          KerimU              18,54
18,01  18,54  18,06
7. Henri Hiironen                          PihtipTui           16,41
14,55  15,39  16,41
8. Aapo Närhi                              LempKiYU            13,96
13,08  13,96  11,54

P11 Keihäs

1. Olavi Yli-Mannila                       AlajA               30,59
25,72  26,76  30,59
2. Eeli Kinnunen                           JoensKa             29,67
26,99  29,67  29,21
3. Jerry Silomaa                           RekRai              27,85
23,59  26,37  27,85
4. Antti Kolu                              PyhäsU              26,83
25,44  26,24  26,83
5. Kalle Siekkinen                         PihtipTui           25,41
25,41      X  23,30
6. Tuukka Toropainen                       SuolU               24,45
22,99  24,26  24,45
7. Tiitus Siikala                          KU-58               21,51
21,08  21,51      X
8. Anton Leppäaho                          KU-58               20,00
20,00  19,11  19,42

P13 Keihäs

1. Eemil Porvari                           HartVoi             53,60
53,60  51,42  52,01
2. Aleksis Hanhisalo                       TFEspoo             50,40
48,66  47,29  50,40
3. Niklas Hyvönen                          PyhäsU              44,74
43,57  44,74  44,13
4. Eemeli Aarnio                           NaantLöy            44,26
42,09  44,26  43,61
5. Ville Myllyaho                          KuivAu              41,57
38,70  41,57      X
6. Onni Ruokangas                          JanJa               41,18
41,18  39,35      X
7. Mikko Perilä                            HankasHa            40,87
X  39,31  40,87
8. Antti Ekman                             LapLu               40,32
35,10  40,32  39,51
9. Oskari Käpyaho                          LapVi               40,22
40,22      X      X
10. Aku Parviainen                          TuupovU             39,71
33,88  39,71  38,50
11. Janne Läspä                             KaustPV             38,71
38,71  34,80  36,27
12. Santeri Suutala                         LapVi               37,99
33,57  37,99  37,49
13. Ossi Mehtälä                            MerijKe             37,88
32,88  36,51  37,88
14. Juha Närhi                              LempKiYU            36,12
32,15      X  36,12
15. Joonatan Kemppainen                     PihtipTui           35,79
35,66  35,79  35,15
16. Otto Peltokangas                        ToholU              35,55
35,55  32,86  33,77
17. Joni Rutanen                            PihtipTui           33,87
30,75  27,49  33,87
18. Eetu Marin                              PihtipTui           32,88
32,88  29,43  30,04
19. Ville Siekkinen                         PihtipTui           32,13
30,71  30,90  32,13
20. Jonatan Kinnunen                        SaarijPu            31,76
31,76  27,94  24,78
21. Santeri Yliselä                         LapVi               31,22
31,22  29,53      X
22. Kalle Palola                            TFEspoo             31,21
31,21  28,82  26,99
23. Eetu Leinonen                           LapLu               30,82
28,84  30,82  30,23
24. Joona Tuusjärvi                         HIFK                28,65
26,98  28,65  27,05
25. Oskari Valoranta                        JyväskKU            28,30
28,30      X  26,62
26. Miska Marttinen                         PihtipTui           26,06
25,94  26,06  25,96
27. Joona Penttinen                         MultJy              25,00
25,00  23,23  23,17
Aaro Kari                               KauhWi                 NM
X      X      X

P15 Keihäs

1. Aleksi Yli-Mannila                      AlajA               57,91
57,91  56,13      X
2. Eetu Korhonen                           MaanMa              53,66
49,96  53,66      X
3. Hermanni Suutala                        LapVi               51,38
49,83  51,38      X
4. Heikki Marin                            PihtipTui           49,87
46,68  49,22  49,87
5. Juho Järvinen                           KarstKi             49,02
49,02      X  48,26
6. Tom Hewson                              GBR                 48,37
48,37  44,68  47,75
7. Joel Streng                             IFDrott             47,07
X  47,07      X
8. Eetu Peltokangas                        ToholU              44,02
40,85  43,55  44,02
9. Aapo Varis                              PihtipTui           43,31
43,03  42,91  43,31
10. Elja Neuvonen                           EspTa               43,30
X      X  43,30
11. Antti Vornanen                          IFDrott             42,02
38,60  36,93  42,02
12. Oskari Leppäaho                         AlajA               38,74
38,46  36,26  38,74
13. Wiljami Nurminen                        LapLu               31,99
31,78  31,05  31,99
14. Teemu Nikula                            KeskiUYU            28,84
24,40  26,40  28,84

T9 Keihäs

1. Joanna Kangas                           SeinäjSU            21,55
21,55  21,35      X  20,02      X      X
2. Eerika Siekkinen                        PihtipTui           20,51
19,70  19,27  20,51  19,26      X  18,94
3. Rosa Siekkinen                          PihtipTui           17,79
11,52  15,80  17,79  16,92  15,34  15,44
4. Anni Viljanen                           ToijVau             14,16
12,76  13,11  14,16  12,42  11,57   9,34
5. Eevi Vatka                              ToijVau             12,61
9,38  12,61  10,16  10,25      X      X
6. Ella Paananen                           PihtipTui            9,69
7,23   5,82   5,64   5,66   9,69   7,35
7. Helmi Cardona                           KeskiUYU             9,36
6,16   7,67   7,97   9,36   8,79   7,86

T11 Keihäs

1. Tiisa Paukku                            PihtipTui           28,32
25,02  25,91  26,55  28,32  26,64  25,51
2. Roosa Marin                             PihtipTui           22,63
17,82  22,14  20,10  21,31  17,08  22,63
3. Julia Hovi                              PyhtKi              21,49
18,91  20,65  21,49  20,49  20,49  20,08
4. Nelli Pajula                            JyväskKU            21,27
19,25  19,49  20,85  21,27  19,28  18,55
5. Martta Koski-Vähälä                     LimNM               21,09
16,76  21,09  19,47  19,34  17,57  19,54
6. Siiri Nikula                            KeskiUYU            20,34
18,30  16,08  18,64  20,34  18,22  15,27
7. Emma Backlund                           IFRaseb             19,74
16,40  19,74  18,73  17,74      X      X
8. Sara-Sofia Hyvönen                      PyhäsU              19,72
17,83  18,37  19,32  19,72  18,59  19,23
9. Sanni Toivanen                          JuuanU              19,15
18,07  17,36  19,15      X  17,32  17,94
10. Salla Korhonen                          VarpVi              18,52
16,07  13,83  18,05  18,02  18,52  15,79
11. Ida Cardona                             KeskiUYU            16,23
10,94  11,33  12,97  13,40  15,92  16,23
12. Elina Kjølberg                          NOR                 15,65
15,01  11,99  15,65  11,98      X  12,50
13. Hilla Neuvonen                          EspTa               12,44
12,44  10,69      X  10,00  10,58      X
14. Kirsikka Hanhisalo                      TFEspoo             11,56
10,14  10,31      X  11,12  10,39  11,56

T13 Keihäs

1. Milla Martikainen                       LieksU              39,94
35,17  37,73  39,94
2. Moona Makkonen                          KerimU              39,37
35,37  39,37  37,57
3. Pinja Kianta                            LempKiYU            39,24
39,24  39,12  35,42
4. Viivi Raatikainen                       ViitVie             36,98
32,01  35,74  36,98
5. Olivia Lähdesmäki                       JyväskKU            32,91
32,91  29,95  31,19
6. Eerika Pölkky                           SeinäjSU            31,34
28,38  27,36  31,34
7. Meri Elomaa                             VammsVoi            30,71
30,71  28,33  29,28
8. Viola Pennanen                          LempKiYU            30,40
30,40  29,13  27,00
9. Wilma Sundqvist                         IFKraft             29,92
X  29,92  28,17
10. Vivian Suominen                         LänsiUU             29,77
29,24  29,77  27,95
11. Riina Palviainen                        LieksU              29,66
26,76  29,66  29,51
12. Siiri Elomaa                            VammsVoi            29,63
29,63  27,68  27,47
13. Hanna Toivanen                          JuuanU              27,86
27,86  24,80  27,26
14. Henriikka Pölkky                        SeinäjSU            26,28
24,06  26,28  23,26
15. Heta Kettunen                           LieksU              26,19
24,58      X  26,19
16. Annukka Vainonen                        IitPy               25,31
25,31      X  21,92
17. Erica Linnala                           YlivKu              25,28
25,24  25,28  23,80
18. Anette Eskeli                           SeinäjSU            25,06
23,95  25,06  24,13
19. Elina Rantala                           LempKiYU            24,73
24,13  24,73  23,85
20. Emilia Peltoheimo                       VirolSa             24,62
21,45  23,09  24,62
21. Viivi Myllyaho                          KuivAu              21,67
18,24  21,15  21,67
22. Heta Neuvonen                           EspTa               19,68
19,68  18,47  18,23
23. Inka Vatka                              ToijVau             18,36
18,36  17,73  17,87
24. Elli Varis                              PihtipTui           15,66
15,66  15,64      X

T15 Keihäs

1. Sofia Pölkky                            SeinäjSU            48,88
46,61  48,88  48,35
2. Laura Sadeharju                         SeinäjSU            42,58
42,44  42,58      X
3. Senni Forsberg                          OrimJy              39,72
38,01  39,72  37,76
4. Tessa Toropainen                        SuolU               39,25
35,32  39,25  36,34
5. Julia Valtanen                          RaumU               38,23
35,22  38,23  37,50
6. Meiju Eskelinen                         MaanMa              37,17
X  36,66  37,17
7. Katherine Abel                          GBR                 36,80
34,25      X  36,80
8. Suvi-Maria Sirola                       NaantLöy            36,38
36,38  32,31  34,54
9. Emilia Kangas                           SeinäjSU            34,40
34,40      X  32,40
10. Annabel Peach                           GBR                 33,00
27,19      X  33,00
11. Mila Takki                              LahdA               32,09
32,09  29,98      X
12. Sara Paukku                             SuolU               31,75
30,05  31,75  31,56

 

Results 25 June 2015

Javelin Carnival
Pihtipudas
25 June 2015

RESULTS

M17 Keihäs

1. Toni Keränen                            LimNM               79,38
77,58      X      X  74,02      –  79,38
2. Teemu Hintsanen                         SulkU               68,74
X      X  55,83  59,30  64,00  68,74
3. Alexander Skorpen                       NOR                 67,04
64,04  65,77      X  63,35      X  67,04
4. Teemu Narvi                             KanksLei            66,17
60,55  60,67  66,17  58,44      –      X
5. Daniel Heinonen                         JämsI               64,47
55,07  53,69  58,13  59,93  64,47  63,10
6. Pasi Liikka                             KuusKi              63,55
63,55      X      X      X      –      X
7. Daniel Bainbridge                       GBR                 59,78
59,78      X  58,41      X      X      X
8. Henri Tamper                            EspTa               56,78
X  53,74  55,27  56,78      X  54,86
9. Jude Compton-Stewart                    GBR                 53,90
X  51,93  53,90
10. James Yun-Stevens                       GBR                 53,44
50,72      X  53,44
11. Verner Perkkola                         LaitJy              52,57
49,46  52,15  52,57
12. Joonas Ahola                            SjundeåIF           51,98
51,60      X  51,98
13. Vili-Petteri Helenius                   PulkkPo             51,94
51,94      X      X
14. Lassi Yli-Kotila                        KannU               50,01
45,89      X  50,01
15. Mikko Alila                             YlikNM              45,64
42,97  44,37  45,64
16. Arttu Heikkilä                          ReisjPi             42,27
X  42,27      X
Leevi Lindi                             KeitKu                 NM
X      X      X
Valtteri Suomala                        ReisjPi                NM
X      X      X
Valtteri Parkkonen                      KyyjKy                DNS

Saku Pennanen                           JoensKa               DNS

 

M19 Keihäs

1. Jaakko Kuismanen                        HKV                 67,07
57,94  62,34  60,88      X      X  67,07
2. Tuomo Kaurila                           VeikkVei            64,42
54,51  56,16  60,54  57,65  64,42      X
3. Visa Mäkinen                            VeikkVei            60,95
59,78  60,95  58,93      X  60,89      X
4. Harry Marshall                          GBR                 57,46
53,85  57,46  48,15  53,39  54,46      –
5. Arttu Kekäläinen                        KuopRei             56,76
52,78  53,36      X  53,40      X  56,76
6. Marko Valkama                           LammKo              55,97
55,97      X  50,01      X  55,07  53,93
7. Patrik Torn                             PyhäsU              52,85
50,99  52,85      –      –      –      –
8. Richard Dangerfield                     GBR                 52,65
52,65  49,24      X      X  49,08  50,36
9. Patrick Ikonen                          LimNM               51,51
50,09  51,51  50,50
10. Niko Tohola                             MerijKe             49,02
45,71  45,93  49,02
Eeli Ylilehto                           ArcticA                NM
X      –      –
Ville Miettinen                         JuuanU                DNS

Miro Määttänen                          EspTa                 DNS

Lassi Saarinen                          KeurKi                DNS

Jyri Isokääntä                          MerijKe               DNS

Tom Anstice                             GBR                   DNS

Achmed Beder Magour                     QAT

Kilpailun ulkopuolella
Toni Keränen                            LimNM               67,33
67,33      X  66,69      X  62,98  66,02

M19 Keihäs joukkuekilpailu

1. Veikkolan Veikot                            121,49
Visa Mäkinen                        60,95   2
Tuomo Kaurila                       60,54   3

 

M22 Keihäs

1. Joni Karvinen                           TampPy              72,43
66,69  72,43  68,21  70,44  69,90  70,90
2. Toni Lifländer                          ImU                 71,24
65,41  65,78  66,83      X  68,98  71,24
3. Teo Takala                              IFRaseb             70,72
67,78  65,59      X  70,72      X  66,82
4. Leevi Uusitalo                          RaisKu              69,94
69,94  68,47      X      X      X      X
5. Taneli Juutinen                         KuopRei             67,93
X  66,92      X  67,93      X      X
6. Toni Kuusela                            AlajA               66,39
X  66,39      X  65,17      X      X
7. Matias Pahikkala                        NaantLöy            64,82
X      X  64,82  62,91  60,80      X
8. Robert Heinonen                         JämsI               64,49
63,52  64,49  61,32  62,74      X  61,52
9. Henri Korhonen                          MaanMa              61,66
61,43      X  61,66
10. Ville Kamppuri                          PyhäsU              60,55
59,29  59,45  60,55
11. Edvin Berglund                          SjundeåIF           48,04
47,87  48,04      X
Severi Aalto                            NurmijYU               NM
X      X      X
Eetu Kangas                             SeinäjSU               NM
X      X      X
Sebastian Lindstedt                     SjundeåIF              NM
X      X      X
Jona Nylund                             IKFalken              DNS

Marko Hallanaro                         LänsiUU               DNS

Matti Mortimore                         GBR                   DNS

Mohamed Mohamed Kaida                   QAT                   DNS

 

N17 Keihäs

1. Elina Kinnunen                          UudKK               53,06
48,59  53,06  46,40  45,63      X  46,81
2. Emmi Heino                              KarkkPo             52,23
52,23  47,39  45,07  44,50  48,64  44,75
3. Emma Hamplett                           GBR                 49,30
47,36  49,30      X      X  48,74  36,58
4. Milla Koski-Vähälä                      LimNM               45,81
45,40      X      X      X  45,50  45,81
5. Heta Paavola                            KerU                45,80
44,50      X  43,02  45,80  45,07  41,17
6. Sofia Pölkky                            SeinäjSU            45,74
42,82  44,35      X  43,97  41,82  45,74
7. Suvi Kemppainen                         KajKi               44,26
43,89  40,20  44,26  42,86      X      X
8. Miia Puolakka                           KokemKV             44,00
40,68      X  43,78      X  44,00      X
9. Anni Vihtonen                           KarhKa              42,17
X      X  42,17
10. Vilma Ruuska                            KannKi              40,95
40,15  40,95      X
11. Laura Sadeharju                         SeinäjSU            38,83
38,83  38,67  38,67
12. Laurie Dawkins                          GBR                 37,59
37,59      X  36,44
13. Jennie Nylund                           IKFalken            36,05
36,05  33,33  32,92
14. Katherine Abel                          GBR                 35,54
34,76      X  35,54
15. Minka Nurro                             RekRai              34,39
34,39  31,01      X
16. Annabel Peach                           GBR                 33,68
33,68  26,06      X
17. Sonja Torpakko                          KerimU              32,40
X  32,40      X
18. Muusa Makkonen                          KerimU              32,00
X      X  32,00
19. Tiia Jokela                             HalsToi             30,04
X      X  30,04
Linda Huhtala                           YlänKi                 NM
X      X      X
Roosa Ylönen                            HankasHa              DNS

N17 Keihäs joukkuekilpailu

1. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  83,18
Sofia Pölkky                        44,35   6
Laura Sadeharju                     38,83  11

2. Kerimäen Urheilijat                          64,40
Sonja Torpakko                      32,40  17
Muusa Makkonen                      32,00  18

 

N19 Keihäs

1. Merja Perätalo                          YlikNM              49,22
45,80      X  46,79  43,51      X  49,22
2. Noora Ruuska                            KannKi              44,00
44,00  42,08      X  42,54      X      X
3. Jenny Wiklund                           IFFemman            43,08
X  35,31  39,02  43,08  38,35  40,02
4. Rebecca Ljung                           LarsmoIF            40,17
38,13      X  37,83  40,00  40,17  40,10
5. Laura Pesola                            ReisjPi             39,15
36,04  36,54  39,15  38,33      X  36,81
6. Elspeht Jamieson                        GBR                 38,90
38,90  37,83  37,95  38,43  35,48  35,95
7. Heli Pynnönen                           HankasHa            37,89
37,89      X      X      X      X  36,63
8. Netta Karvinen                          KerimU              36,26
35,24  35,38  34,44      X      X  36,26
9. Satu Ruuskanen                          ImU                 25,01
25,01  23,87      X
Tara Niemi                              VähänkVie             DNS

Kilpailun ulkopuolella
Emma Hamplett                           GBR                 45,97
42,28  45,97      X      X  44,07  42,93

 

N22 Keihäs

1. Janette Lepistö                         LehtimJy            53,08
50,79      X  49,35      X      X  53,08
2. Saara Lipsanen                          LappUM              51,30
X  47,42      X  46,83  49,49  51,30
3. Jatta-Mari Jääskeläinen                 TuUL                50,61
47,12  50,61      X      –      X  48,45
4. Jenni Vuori                             SomE                47,60
43,09      X  43,59  47,60      X      X
5. Miia Makkonen                           SysmSi              44,82
44,69  43,83      X  44,22  42,26  44,82
6. Meri Rautamies                          VehkVei             43,80
43,80  43,64  40,37  38,51  43,66  39,83
Sanne Erkkola                           TurWei                DNS

Viivi Kuismanen                         HKV                   DNS

Kelly Bramhald                          GBR                   DNS

Changes in competition schedules!

The next updates have been done to the competition schedules in Thursday and Sunday:

Thursday 25.6.
17.30 Men 19
18.45 Men 22

Sunday 28.6.
10.00 Women B-final
11.30 Men B-final

Results 24 June 2015

Javelin Carnival Youth Competitions
Pihtipudas
24.6.2015

RESULTS

P9 Keihäs

1. Topi Parviainen                         TuupovU             31,26
29,99  27,54  25,71      X  31,26      X
2. Topi Räsänen                            ViitVie             28,60
28,13  28,60  25,77  27,91  25,15  23,17
3. Aaro Tikka                              PihtipTui           23,63
22,59  23,63  21,87  20,36  20,33  21,97
4. Roope Mäkipelto                         LehtimJy            22,99
20,71  19,25  19,64      X  22,99  21,85
5. Olavi Pennanen                          LempKiYU            21,11
X  17,15  13,73  18,07  16,97  21,11
6. Henri Hiironen                          PihtipTui           19,59
14,55  17,00      X  19,59  15,16
7. Akusti Ruokangas                        JanJa               18,66
18,66  11,15  17,08  15,50  15,80  16,46
8. Erkka Makkonen                          KerimU              15,25
15,25  14,31  14,55  14,87  13,43  15,04
9. Aapo Närhi                              LempKiYU            12,80
12,80   9,87  11,33

P9 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pihtiputaan Tuisku                           40,63
Aaro Tikka                          23,63   3
Henri Hiironen                      17,00   7

2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  29,95
Olavi Pennanen                      17,15   6
Aapo Närhi                          12,80   9

P11 Keihäs

1. Lenni Yli-Kotila                        KannU               38,92
34,14  38,92  34,90      X  32,93      X
2. Heikki Sipola                           LimNM               36,74
36,74      X  35,35  32,56  33,13  33,63
3. Kaapo Kotila                            ToholU              35,29
32,50      X      X  31,64  31,16  35,29
4. Antti Kolu                              PyhäsU              32,74
31,20      X  29,70  32,74  30,00  30,56
5. Eliel Koskela                           KannU               32,43
28,50  26,00  30,30  32,43      X  31,20
6. Olavi Yli-Mannila                       AlajA               31,03
31,00      X  28,13  29,70  31,03  30,97
7. Eeli Kinnunen                           JoensKa             31,01
31,01  29,77  28,98  29,02  26,62  30,68
8. Leo Savolainen                          AnjLi               30,99
30,66  30,99  29,90      X      X  30,88
9. Jerry Silomaa                           RekRai              29,75
29,75  28,53  29,25
10. Tommi Pasanen                           NOR                 28,52
28,52      X  28,04
11. Jesperi Kemppainen                      PohjKoi             28,02
27,98  28,02  27,78
12. Otto Hämäläinen                         KarstKi             27,14
27,14      X      X
13. Tuomas Närhi                            LempKiYU            25,58
24,62      X  25,58
14. Arttu Montonen                          PihtipTui           23,86
23,86  20,08      X
15. Jiri Kinnunen                           JyväskKU            23,83
18,91  23,42  23,83
16. Kalle Siekkinen                         PihtipTui           23,55
22,13      X  23,55
17. Anton Leppäaho                          KU-58               23,18
21,42  23,18  21,47
18. Arttu Leivonen                          JyväskKU            23,01
23,01      X      X
19. Santeri Harju                           TöysVe              21,02
20,32  21,02      X
20. Antti Visuri                            YlivKu              20,73
20,73      X      X
21. Tiitus Siikala                          KU-58               19,89
19,89  17,28  19,61
22. Rasmus Remesaho                         ToholU              18,37
17,37      X  18,37
Tuukka Toropainen                       SuolU                 DNS

P11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Kannuksen Ura                                69,22
Lenni Yli-Kotila                    38,92   1
Eliel Koskela                       30,30   8

2. Toholammin Urheilijat                        50,87
Kaapo Kotila                        32,50   3
Rasmus Remesaho                     18,37  22

3. Pihtiputaan Tuisku                           47,41
Arttu Montonen                      23,86  14
Kalle Siekkinen                     23,55  16

4. Jyväskylän Kenttäurheilijat                  46,84
Jiri Kinnunen                       23,83  15
Arttu Leivonen                      23,01  18

5. Kenttäurheilijat -58                         43,07
Anton Leppäaho                      23,18  17
Tiitus Siikala                      19,89  21

P13 Keihäs

1. Saku Laine                              TampPy              56,24
56,24  52,07  51,65      X  51,95  53,04
2. Eemil Porvari                           HartVoi             52,16
47,72  51,92  47,22      X  49,75  52,16
3. Aleksis Hanhisalo                       TFEspoo             51,11
51,11  49,99  48,75      X      X  49,14
4. Eemeli Aarnio                           NaantLöy            48,85
48,85      X      X  41,88  42,38  42,95
5. Niklas Hyvönen                          PyhäsU              48,21
48,21      X      X      X  41,15      –
6. Onni Ruokangas                          JanJa               41,50
38,17  40,81  41,27      X  38,81  41,50
7. Aku Parviainen                          TuupovU             40,38
X  40,38      X      X  38,80      X
8. Aaro Kari                               KauhWi              39,47
X  39,47  37,51  34,65  35,22  36,07
9. Ville Myllyaho                          KuivAu              39,46
X  37,06  39,46
10. Oskari Käpyaho                          LapVi               38,65
X  38,65      X
11. Joonatan Kemppainen                     PihtipTui           38,21
X      X  38,21
12. Juha Närhi                              LempKiYU            37,91
37,91  34,67  36,28
13. Santeri Suutala                         LapVi               37,84
35,79  37,84  37,66
14. Mikko Perilä                            HankasHa            36,80
36,80  36,45      X
15. Elliot Odunaiya                         GBR                 36,70
33,29  34,20  36,70
16. Ossi Mehtälä                            MerijKe             36,65
32,47  36,65  35,19
17. Janne Läspä                             KaustPV             35,65
35,29  35,65  32,82
18. Otto Peltokangas                        ToholU              35,54
31,58  35,54  34,86
19. Antti Ekman                             LapLu               34,80
32,90  34,80  34,12
20. Eetu Leinonen                           LapLu               34,26
34,23  34,26  32,61
21. Samuli Harju                            TöysVe              33,73
33,73  33,67      X
22. Kalle Palola                            TFEspoo             31,36
29,83      X  31,36
23. Konsta Heikkilä                         ReisjPi             31,32
30,00  31,32  29,26
24. Joni Rutanen                            PihtipTui           30,97
29,46  30,97  30,55
25. Eetu Marin                              PihtipTui           30,92
X  29,16  30,92
26. Jonatan Enfors                          IFÅsar              30,84
30,84  29,94  24,96
27. Santeri Yliselä                         LapVi               30,51
30,33      X  30,51
28. Ville Siekkinen                         PihtipTui           30,24
30,24      X  29,41
29. Miska Marttinen                         PihtipTui           28,46
28,46  26,69      X
30. Oskari Valoranta                        JyväskKU            27,37
27,37      X      X
31. Joona Tuusjärvi                         HIFK                26,05
X      X  26,05
32. Lasse Mäkelä                            NokU                24,13
21,01  20,48  24,13
Aaro Syväniemi                          IlmajKi               DNS

Joona Penttinen                         MultJy                DNS

P13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Track and Field Espoo                        82,47
Aleksis Hanhisalo                   51,11   3
Kalle Palola                        31,36  22

2. Lapuan Virkiä                                76,49
Oskari Käpyaho                      38,65  10
Santeri Suutala                     37,84  13

3. Pihtiputaan Tuisku                           69,18
Joonatan Kemppainen                 38,21  11
Joni Rutanen                        30,97  24

4. Lapin Lukko                                  69,06
Antti Ekman                         34,80  19
Eetu Leinonen                       34,26  20

5. Pihtiputaan Tuisku                           61,16
Eetu Marin                          30,92  25
Ville Siekkinen                     30,24  28

T9 Keihäs

1. Joanna Kangas                           SeinäjSU            24,58
22,42      X  22,08  24,58  23,35  24,08
2. Eerika Siekkinen                        PihtipTui           20,46
19,25  19,73  18,59  18,95  20,46      X
3. Anni Viljanen                           ToijVau             15,57
13,07  13,56  13,95  15,57  12,71  12,92
4. Rosa Siekkinen                          PihtipTui           15,44
15,44  12,08  13,20  12,55  13,79      X
5. Eevi Vatka                              ToijVau             11,31
X  10,15  11,31      X   8,97      X
6. Helmi Cardona                           KeskiUYU            10,38
7,68   7,23   7,85   8,69   9,47  10,38
7. Ella Paananen                           PihtipTui            7,83
7,83   7,17   7,52   6,69      X   4,25
Katariina Leppäaho                      AlajA                 DNS

T9 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pihtiputaan Tuisku                           35,17
Eerika Siekkinen                    19,73   2
Rosa Siekkinen                      15,44   3

2. Toijalan Vauhti                              25,26
Anni Viljanen                       13,95   4
Eevi Vatka                          11,31   5

T11 Keihäs

1. Tiisa Paukku                            PihtipTui           27,70
24,44  26,07  27,70  26,78  27,08  24,95
2. Minttu Turunen                          KuopRei             27,47
27,47  22,47      X      X  26,58  23,62
3. Salla Koskimäki                         KaustPV             24,39
24,39  20,96  22,51  21,53  22,21  22,57
4. Nanna Leivonen                          JyväskKU            23,23
23,23      X      X  20,87  22,20  21,05
5. Aada Määttälä                           ToholU              22,64
20,55  20,82  22,49  14,75  20,43  22,64
6. Siiri Nikula                            KeskiUYU            20,89
20,89  19,08  17,33  19,73  18,82  15,91
7. Roosa Marin                             PihtipTui           20,81
16,76  20,81  19,36  17,42  14,51  17,49
8. Julia Hovi                              PyhtKi              19,89
18,88  19,86      X  18,49  19,50  19,89
9. Nelli Pajula                            JyväskKU            19,75
19,75  18,47  18,53
10. Sara-Sofia Hyvönen                      PyhäsU              19,50
17,18  19,50  17,72
11. Sanni Toivanen                          JuuanU              16,92
16,72  15,85  16,92
12. Martta Koski-Vähälä                     LimNM               16,66
X  16,66  16,61
13. Salla Korhonen                          VarpVi              16,13
16,13  14,61  15,50
14. Emma Backlund                           IFRaseb             16,03
X  16,03  15,03
15. Ida Cardona                             KeskiUYU            14,82
13,12  13,16  14,82
16. Adalmiina Makkonen                      SiikalU             13,66
12,28  13,63  13,66
17. Alisa Makkonen                          SiikalU             13,29
X      X  13,29
18. Hilla Neuvonen                          EspTa               10,80
9,42   8,99  10,80
Kirsikka Hanhisalo                      TFEspoo               DNS

Elina Kjølberg                          NOR                   DNS

T11 Keihäs joukkuekilpailu

1. Pihtiputaan Tuisku                           48,51
Tiisa Paukku                        27,70   1
Roosa Marin                         20,81   7

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat                  42,98
Nanna Leivonen                      23,23   4
Nelli Pajula                        19,75   9

3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                 35,71
Siiri Nikula                        20,89   6
Ida Cardona                         14,82  15

4. Siikalatvan Urheilijat                       26,95
Adalmiina Makkonen                  13,66  16
Alisa Makkonen                      13,29  17

T13 Keihäs

1. Pinja Kianta                            LempKiYU            43,58
43,58  37,40  36,61  43,25  41,00  41,78
2. Milla Martikainen                       LieksU              43,25
39,03  42,89  40,94  43,25  42,75  37,62
3. Janina Laine                            KerimU              37,60
31,36  35,46      X  35,84  37,60      X
4. Elin Källberg                           IFFemman            37,44
34,40  36,58  31,36  36,10  37,44  33,10
5. Moona Makkonen                          KerimU              36,78
36,78  32,30  35,95  36,05      X  36,10
6. Viivi Raatikainen                       ViitVie             36,55
X  33,34  34,20  34,27  36,55  34,97
7. Olivia Lähdesmäki                       JyväskKU            36,01
31,61  26,88  31,88  34,46  35,44  36,01
8. Elisa Heikkala                          KaustPV             35,64
34,67  33,09  30,26  35,64      X  31,03
9. Meri Elomaa                             VammsVoi            31,28
31,28      X  28,00
10. Vivian Suominen                         LänsiUU             30,90
29,76  30,50  30,90
11. Riina Palviainen                        LieksU              28,70
28,59  27,98  28,70
12. Wilma Sundqvist                         IFKraft             28,49
28,49      X  27,93
13. Heta Kettunen                           LieksU              28,16
25,53  28,16  25,98
14. Viola Pennanen                          LempKiYU            27,87
25,52  27,87  22,66
15. Annabel Peach                           GBR                 27,79
27,79  24,92
16. Erica Linnala                           YlivKu              27,61
26,90  27,61  26,08
17. Eerika Pölkky                           SeinäjSU            26,70
X  24,90  26,70
18. Annukka Vainonen                        IitPy               26,57
26,57  25,52  26,09
19. Anette Eskeli                           SeinäjSU            26,47
26,47  25,08      X
20. Emilia Peltoheimo                       VirolSa             25,90
23,27  25,90  23,42
21. Siiri Elomaa                            VammsVoi            24,63
X      X  24,63
22. Hanna Toivanen                          JuuanU              23,78
23,78  23,14      X
23. Henriikka Pölkky                        SeinäjSU            21,53
18,25      X  21,53
24. Heta Neuvonen                           EspTa               19,62
19,62  18,13  18,83
25. Inka Vatka                              ToijVau             17,40
X  17,40      X
26. Elli Varis                              PihtipTui           16,74
16,73  16,74  15,98
Viivi Myllyaho                          KuivAu                 NM
X      X      X
Miina Tavaststjerna                     PihtipTui             DNS

Elina Rantala                           LempKiYU              DNS

T13 Keihäs joukkuekilpailu

1. Kerimäen Urheilijat                          72,24
Moona Makkonen                      36,78   3
Janina Laine                        35,46   5

2. Lieksan Urheilijat                           71,59
Milla Martikainen                   42,89   2
Riina Palviainen                    28,70  11

3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  71,45
Pinja Kianta                        43,58   1
Viola Pennanen                      27,87  14

4. Vammalan seudun Voima                        55,91
Meri Elomaa                         31,28   9
Siiri Elomaa                        24,63  21

5. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  53,17
Eerika Pölkky                       26,70  17
Anette Eskeli                       26,47  19

T15 Keihäs

1. Sofia Pölkky                            SeinäjSU            48,85
48,85  44,57  47,94  44,82  46,60  45,52
2. Laura Sadeharju                         SeinäjSU            47,97
42,63  42,99  44,38  46,43  45,86  47,97
3. Miia Puolakka                           KokemKV             47,43
42,00  45,28  43,30  41,94  47,43  43,87
4. Jenna Harju                             TöysVe              45,76
X  45,76  43,80  45,65      X      X
5. Minna Hollanti                          GamlakIF            45,28
38,80  41,36      X  40,60  44,59  45,28
6. Julia Valtanen                          RaumU               40,98
36,70  38,58      X      X  40,98  40,30
7. Tessa Toropainen                        SuolU               39,00
35,42  35,20  39,00  37,29      X      X
8. Senni Forsberg                          OrimJy              38,00
36,14  37,61  36,82      X      X  38,00
9. Emilia Kangas                           SeinäjSU            36,71
35,18  36,71      X
10. Meiju Eskelinen                         MaanMa              36,28
X  36,28  36,14
11. Suvi-Maria Sirola                       NaantLöy            35,31
X  35,31  32,50
12. Mila Takki                              LahdA               27,00
X  27,00      X
13. Sara Paukku                             SuolU               25,78
25,78      –      –

T15 Keihäs joukkuekilpailu

1. Seinäjoen Seudun Urheilijat                  93,23
Sofia Pölkky                        48,85   1
Laura Sadeharju                     44,38   4

2. Suolahden Urho                               64,78
Tessa Toropainen                    39,00   6
Sara Paukku                         25,78  13